Dodawaie artykułów przez użytkownika do wybranej kat front end i kompresja zdjęć
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Dodawaie artykułów przez użytkownika do wybranej kat front end i kompresja zdjęć

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-09-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Joomla! 3.6 Dodawaie artykułów przez użytkownika do wybranej kat front end i kompresja zdjęć

    Witam,

    Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie Joomli ale po 10 latach wracam do działania z nią i powoli zaczynam się orientować całkiem nieźle.
    Dawno w czasach Joomli 1.0-1.5 założyłem z ojcem serwis www.szkutnikamator.pl - obecnie jest tam ogrom materiału i mnogość użytkowników i zdecydowanie czas na migrację na nową wersję Joomli oraz zmiany nie tylko kosmetyczne.

    Obecnie zacząłem tworyć na T4 Framework ale chyba jednak przeskoczę na Gantry5 bo wydaje sie bardziej zintegrowane jeśli chodzi o prezentacje treści, zwłaszcza jeśli jednorazowo kupię jakiś 'particles' pack.
    Migrację mam już załatwioną. Oj, nie za darmo... Także wspieram community, i kupiłem nie tylko ten plugin. Wolałbym nie zwiększać kosztów znacząco, zwłaszcza regularnych, bo to strona non-profit.

    Wersja Joomli 3.9, chcę być w stanie przejść później na 4.

    Strona opiera się niemal całkowicie na użytkownikach dodających artykuły z front end.

    1. Jaki edytor WYSWIG będzie od razu kompresował zdjęcia gdy dodawane są w treści? Każdy artykuł ma conajmniej kilka zdjęć.

    2. Czy można przypisać użytkownikowi konkretną subkategorię na stałe? Konretne kategorie dla konkretnych użytkowników, nie grupy uzytkowników. Każdy 'jacht' to dział oparty na subkategorii (kiedy sekcje) i w niej pojawiają się artykuy z postępów remontu/budowy.

    3. Nie znam i nie używam K2, ale widziałem w starszych postach że być może on spełnia te potrzeby. Jeśli tak, to czy przejście na K2 wpływa na strukturę URL? nie chcę jej zmieniać z uwagi na wysokie SEO wynikające z dużej ilosi linków do tej strony na internecie.

    Dziękuję za wsparcie i pozdrawiam obecnie z Brazylii, gdzie podobno szaleje zaraza
    Radek
    www.captainradek.com

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Radek_PL Zobacz wiadomość
    1. Jaki edytor WYSWIG będzie od razu kompresował zdjęcia gdy dodawane są w treści? Każdy artykuł ma conajmniej kilka zdjęć.
    Darmowy? Hmmm... nie znam. Raczej albo: bym uczył redaktorów by zmniejszali zdjęcia i TinyJPG (strona) albo jakichś narzędzi typu FastStone Photo Resizer. Albo bo zaimplementował do szablonu i widoków bibliotekę weideimage (dla zaawansowanych). Albo Używał JoomGallery z wtyczką do wstawiania fotek z galerii wprost do artykułu.

    Płatne: https://extensions.joomla.org/extension/pwt-image/

    Joomla 4 obiecuje mieć wbudowany edytor obrazków

    Cytat Wysłane przez Radek_PL Zobacz wiadomość
    2. Czy można przypisać użytkownikowi konkretną subkategorię na stałe? Konretne kategorie dla konkretnych użytkowników, nie grupy uzytkowników. Każdy 'jacht' to dział oparty na subkategorii (kiedy sekcje) i w niej pojawiają się artykuy z postępów remontu/budowy.
    Tylko w oparciu o grupy użytkowników: https://www.joomlashack.com/blog/joo...-one-category/

    Cytat Wysłane przez Radek_PL Zobacz wiadomość
    3. Nie znam i nie używam K2, ale widziałem w starszych postach że być może on spełnia te potrzeby. Jeśli tak, to czy przejście na K2 wpływa na strukturę URL? nie chcę jej zmieniać z uwagi na wysokie SEO wynikające z dużej ilosi linków do tej strony na internecie.
    Nie wpływa właściwie wcale, możesz zachować swoją strukturę bo linki budowane są w oparciu o alias pozycji menu, kategorii i elementu. Domyślnie w URL pojawia się "item" ale można to zmienić:

    https://geekflare.com/remove-item-from-k2-joomla/
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    03-09-2009
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hej hej!
    Dziękuje za pomoc! Teraz to przetrawię przez kilka dni i zobaczymy czy pojawią się dalsze pytania
    Redaktorów ciężko nauczyć, ale napiszę docelowo dla nich instrukcje jak łatwo zmienszać fotki. To już duży wysłek dla wielu opublikowąć artykuł o swoich pracach szkutniczych, na więcej nie mają czasu i głowy. Zazwyczaj to starsi ludzie, w wieku ok 50-60 i więcej szacuję, także cięzko za dużo wymagać w tym temacie.

    W takim razie chyba zostanę przy tym samym i poczekam cieprliwie na nową Joomlę. Zobaczymy. Teraz mam na głowie inne wydatki niż kolejne 40 euro na plugin. W końcu jestem na freestajlu w Brazylii, a kto wie czy na stopa nie poplynę dalej przez Horn ;)

    Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze!
    Radek

Podobne tematy

  1. Lista artykułów danego użytkownika we front-end
    przez maxym na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 17-08-2015, 15:43
  2. Przegląd art. w kat. i jednocześnie Lista art. w kat. na jednej stronie - problem
    przez gri1989 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-11-2010, 00:43
  3. Logowanie z Front-End odrazu bo Back-End - jak?
    przez Aeon na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 25-05-2010, 21:29
  4. Dodawanie artykułów przez front-end
    przez damiano99 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-02-2009, 17:44
  5. Dodawaie produktów przez uzytkowników
    przez borowik23 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 25-08-2008, 11:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •