instalacja dla mnie za trudna:)
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: instalacja dla mnie za trudna:)

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny instalacja dla mnie za trudna:)

    ew. zbyt rozna w interpretacji.
    Witam
    do rzeczy..
    pobralem PHP, na str. pomocy jest napisane, ze PHP konfiguruje sie recznie a ja pobralem cala instalke PHP i zainstalowal i skonfigurowal sie sam do pracy z Apache wiec nie wiem co mam jedzcze zrobic a musze cos jeszcze zrobic bo jak jest napisane:
    "Aby przetestować działanie PHP, stwórz plik phpinfo.php."
    Umieść ten plik w katalogu głównym dokumentów na Twoim nowym serwerze WWW, czyli np. w katalogu: C:/Program files/Apache Group/Apache2/htdocs.

    Uruchom powtórnie Apache. Otwórz menu Apache Web Server z menu Startsystemu Windows, wybierz najpierw opcję Stop Apache, a następnie Start Apache.
    Otwórz przeglądarkę i wpisz w pasku adresu: http://localhost/phpinfo.php. Naciśnij [Enter]. Powinien się pokazać ekran z informacjami o PHP. Jeśli się ukaże, to znaczy że wszystko przebiegło pomyślnie."
    Robie dokladnie tak jak jest napisane a strona nie chce sie zaladowac: (
    Robie tak jak piszą i mam kilka problemow:...
    "Skopiuj plik php.ini-dist do katalogu Windows i zmień jego nazwę na php.ini."
    nie wiedze tego pliku jest plik php (z ikonka kola zebatego na tle notatnika) czy to chopdzi o ten plik?
    natepnie:
    "Aby PHP funkcjonowało w środowisku Apache, trzeba dokonać kilku drobnych modyfikacji w pliku konfiguracyjnym Apache. Odszukaj ten plik. Powinien on znajdować się w katalogu C:/Program files/Apache Group/Apache2/conf. Plik nazywa się httpd."
    u mnie widoczne sa trzy pliki httpd jeden z rozszerzeniem .bak gdy je nadpisuje ( zgodnie z lokacja PHP) i daje apache stop, start wyskakuje mi ze nie mozna zaladowac dwa razy gniazda (lub cos podobnego) wiec sadze ze PHP sam sie skonfigurowal do pracy z Apache tym bardziej ze wpis ktory zalecaja dodac jest podobny do intniejacego
    Takze nie wiem co robie źle lub czego nie robie.
    Powiedzcie mi czy Joomla jest naprawe taki latwy bo nie wiem czy warto siedziec przy instalacji ktora nie jest latwa, bo jesli Joomla bedzie taki jak instalacja to chyba zaplace za zrobienie strony : (

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To o czym piszesz, ma niewiele wspólnego z instalacją Joomla! Dotyczy instalacji oprogramowania, w którym Joomla może działąć.
    Joomla nie jest dedykowany dla komputerów osobistych, jest aplikacją sieciową. Można go uruchomić na serwerze internetowym. Instalacja oprogramowania serwera to nie instalacja Joomli.

    Po co zabierasz sie za instalowanie środowiska w sposob, jaki sprawia kłopoty wytrawniejszym użytkownikom. Skorzystaj z jakiegoś WAMPa lub XAMPPa
    na witrynie www.joomla.pl/pomoc w sekcji isntalacje i aktualizacje masz szczegółowe info
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    04-04-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzieki za to info, link http://creativecoders.de nie dziala, pakiet mozna pobrac z http://programy.pcworld.pl/pobierz/pc/11266.html .
    slowem wyjasnienia, w pomocy bylo napisane, ze mozna utworzyc strone na wlasnym kompie a potem przeniesc na serwer.
    Ostanio edytowane przez NaturalEngine : 07-04-2007 08:34

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    creativecoders jest rzeczywiście od jakiegoś czasu niedostępne, ale nie mieszaj. XAMPP ma swoją stronę projektu i do niej prowadzą odnośniki w Pomocy, creativecoders jest wydawcą pakietu XJ, który można pobrać również z www.joomlaos.de
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość

    Po co zabierasz sie za instalowanie środowiska w sposob, jaki sprawia kłopoty wytrawniejszym użytkownikom. Skorzystaj z jakiegoś WAMPa lub XAMPPa
    na witrynie www.joomla.pl/pomoc w sekcji isntalacje i aktualizacje masz szczegółowe info
    Też się zabierałem za instalację w taki sposób jak kolega. Myślę, że to wina tekstu Joomla w Windows, który dostępny jest na stronie i jest on "popularny". Ani słowa w nim o xampp'ie za to podane są linki do konkretnych plików. Jest też uwaga, że instalacja php jest bardzo prosta... potem człowiek czuje się jak idiota. ;-) Może zmiana tego tekstu joomla w windows by pomogła uniknąć biednym początkującym użytkownikom frustracji.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •