edycja artykułów - listy i paginacja
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: edycja artykułów - listy i paginacja

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-10-2020
    Wpisy
    15
    Punkty
    2

    Domyślny edycja artykułów - listy i paginacja

    Dopiero od niedawna wgryzam się w budowę stronki, a nie udało mi się jak dotąd znaleźć rozwiązania. Help, pliss=]

    (1) paginacja: dzielę artykuł na strony i jest ok. Tyle, że spis treści przystaje mi do tekstu artykułu. W jaki sposób mogę ustawić odstęp ramki spisu treści od tekstu głównego, podobnie, jak np. w Wordzie sformatowany odstęp grafiki od otaczającego tekstu?

    (2) listy: chcę na miarę swoich możliwość stosować zasady dostępności. W Kuźni dostępnych stron są świetne rozwiązania, ale nie jestem administratorem (buduję podstronkę w naszym intranecie) i nie bawiłam się w programowanie, oprócz popełnionych paru projektów vba. Gdzie powinnam podawane tam fragmenty kodu zapisać: w konfiguracji mojej stronki na zapleczu, czy jako dodatkowe pliki .css w katalogach przeglądarki?

    PS. Wybaczcie, jeśli pytania są trywialne, uroki żółtodzioba..

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    1. To kwestia stylizacji strony, wystarczy dodać margines w odpowiednim pliku CSS.

    2. Nie do końca rozumiem pytanie ale wszelkie zmiany w wyglądzie/działanie Joomli zapisujesz
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-10-2020
    Wpisy
    15
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ad 1 No ok, ale ten plik mogę mieć tylko na swoim dysku lokalnym, czy to musi być w ustawieniach sieciowych na serwerze wrzucone. No i który plik jest ten "odpowiedni" ?

    Ad 2 Pytanie było, gdzie mam zapisać zmiany dotyczące listingów w artykułach, np. którekolwiek z tych:
    http://dostepny.joomla.pl/warsztat/r...lizowanie-list

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    1) Eeee, na dysku lokalnym? To strona postawiona jest na localhost? W sensie używasz jej z XAMPPem? Bo jeśli Joomla jest na serwerze zewnętrznym czyli pod jakimś adresem www to musisz wykorzystać klienta FTP, połączyć się z serwerem i zmieniać/edytować pliki na serwerze. Podaj może adres strony (jeśli jest dostępna w sieci) to pomogę wskazać odpowiedni plik do zmian.

    2) Ten artykuł opisuje klasy które należy wykorzystać by stworzyć listę w danym stylu. Tworzysz artykuł a w nim listę, potem przechodzisz w tryb HTML (tak by zobaczyć kod) i dopisujesz klasędo ul.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-10-2020
    Wpisy
    15
    Punkty
    2

    Domyślny

    uo_O nie wiem jeszcze, co to xampp..
    Lokalny, w sensie na moim komputerze w profilu użytkownika. A stronka jest tylko w wewnętrznej sieci u mnie w pracy. Mam zakładkę do swojej dyspozycji i poruszam się pomiędzy menu, kategoriami i artykułami. To tyle, co wiem na tym etapie
    Mówiąc inaczej: czy mogę to modyfikować bez uprawnień admina? Jak i gdzie znaleźć ten właściwy plik?

    No i konkretnie: mam artykuł, wstawiam paginację i wyświetla mi w rezultacie spis treści. Ale przecież ramka spisu treści nie jest fizycznie wstawiona przeze mnie, i nie ma jej w kodzie, tylko w głębszej konfiguracji. Stąd pytanie, gdzie i jak mogę ustawiać/modyfikować jej atrybuty.

    Co do listy, jeśli w samym kodzie artykułu wystarczy to luz, dzięki

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    A zrób zrzut ekranu przy pomocy tego: https://snipboard.io/ i pokaż o co chodzi.
    Bo "paginacja" i "spis treści" to dwie różne rzeczy. Jeśli wstawiasz w artykule to to jest "spis treści" (w widoku artykułu pojawia się takie pudełko ze spisem treści, nagłówków w artykule). Jeśli chcesz stylizować wyświetlanie tego pudelka to wyłącznie przez style CSS (czy to w plikach szablonu w zapleczu, czy to przez FTP).
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-10-2020
    Wpisy
    15
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mówimy o tym samym. Co mi tu wciskasz, że to dwie różne rzeczy: najpierw wstawiam podział strony przez dolny przycisk w edycji treści artykułu, a potem w okienku dopisuję nazwę nagłówka do spisu treści. No jedno i to samo, czyż nie..?
    oki, zrzut w załączeniu tu:
    https://snipboard.io/GONBC0.jpg
    Czy mogę to modyfikować na poziomie poszczególnych artykułów, jeśli nie mam uprawnień do konfiguracji ustawień globalnych?

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    No nie Ale to kwestia przypisania znaczenia do słów:

    - paginacja to jest to: http://prntscr.com/v4k3gp inaczej stronicowanie czyli w widoku listy lub przeglądu artykułów numery oznaczające kolejne strony z określoną liczbą artykułów

    - spis treści to jest to http://prntscr.com/v4k82g inaczej podział strony czyli wstawienie podziału długiego artykułu na krótsze części

    By stylizować to pudełko ze spisem treści trzeba mieć dostęp do FTP lub do plików CSS szablonu, ale to dostęp administratora. bez tego nic nie zrobisz.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-10-2020
    Wpisy
    15
    Punkty
    2

    Domyślny

    Oooj, tam.. Widok listy czy przegląd na kolejnych stronach już też znam . Ale sam zobacz: przycisk pod oknem edycyjnym treści artykułu to niby jak się nazywa:
    https://snipboard.io/NSWKA5.jpg

    OK, co do plików css to się spodziewałam. W imieniu adminów, którym trzeba pokazywać palcem, co i jak, i którędy (nie komentuj) proszę o instrukcję, jaki plik i co gdzie zmienić. Oni mi podeślą, ja zmienię i oddam do wrzucenia w katalog.

  11. #10
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Nie jestem w stanie Ci wskazać bo nie wiem jakiego szablonu używacie. Jak powiesz adminom i pokażesz im zrzut ekranu, dasz element w kółeczku to sami już dojdą który plik i jaka linia
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. K2 joomla tytuły artykułów w widoku listy artykułów jako linki do innych podstron
    przez Slawwwek na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 08-05-2013, 09:08
  2. Układ listy artykułów, więcej niż 10 artykułów
    przez boroti na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-03-2012, 17:10
  3. paginacja a dokładniej edycja pagination.php
    przez krysiek1 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 06-01-2012, 12:26
  4. K2 brak linków tytułów w widoku listy artykułów autora
    przez oliver87 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-10-2011, 00:56
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 16-09-2010, 13:55

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •