To mój pierwszy post, od dość dawna nie miałem kontaktu z joomlą (od wersji 1.5), teraz zacząłem robić komuś stronę opartą o joomlę 3.9.22 i poległem. Struktura strony wygląda następująco: 10 kategorii artykułów, 10 pozycji menu, każde menu jest typu Jedna kategoria artykułów - przegląd, do tego momentu wszystko działa elegancko. Po kliknięciu w łącze do artykułu ładuje się on dość długo, wyświetla się bez arkuszów css, skryptów i obrazków.
Próbowałem kilku szablonów, łącznie z domyślnym, wszędzie wygląda to tak samo. Próbowałem znaleźć opis podobnego problemu z rozwiązaniem, ale nie znalazłem (jeśli było, to przepraszam i proszę o łącze).

W kodzie wygenerowanej podstrony można znaleźć takie rzeczy, jak poniżej i wydaje mi się, że jakiejś globalnej opcji należy szukać problemu
Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to ten index.php po drodze
<link rel="canonical" href="http://nazwastrony.pl/index.php/alias-nazwy-kategorii/alias-nazwa-artykułu">
Szukanie arkuszy stylu w katalogu z nazwą kategorii - czy to normalne?
<link href="/alias-nazwy-kategorii/templates/etjourney/css/presets/default.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
Podobnie skrypty:
<script src="/alias-nazwy-kategorii/media/jui/js/jquery.min.js"
Nawigacja po stronie
<a href="/alias-nazwy-kategorii/index.php/alias-nazwy-kategorii">Gosławice wieś z europejską przeszłością</a>

I tu dwa pytania: w czym tkwi problem i jak to naprawić?

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informację, to służę.