Hosting w nazwa.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Hosting w nazwa.pl

  1. #1

    Domyślny Hosting w nazwa.pl

    Wiele razy na tym forum pisałem o nazwa.pl raczej pozytywnie
    Dziś o marketingu w tej firmie
    Właśnie przenoszę z serwera tej firmy:
    - starą stronę mojego klienta - html na ramkach- 340mb
    - konto pocztowe 77mb
    - nowa strona na cms - 150mb

    Przez ostatnie lata stara strona i poczta były na serwerze 500 GB - płacili za niego w poprzednim roku 885zł
    W tym roku miało być podobnie
    Wykonałem stronę i miałem ją wrzucić na serwer - kiedy okazało się jaka jest jego pojemność trochę się zdziwiłem
    Nie chodzi o wielkość strony - bo wiele firm ma małe stronki ale kota pocztowe zajmują dużo miejsca więc taka pojemność jest uzasadniona - zdziwiłem się ile mają poczty - było na nią zarezerwowane 100 mb

    Poproszono mailowo o zmianę wielkości konta na najmniejsze 100 gb za 200 netto
    ale się nie dało - bo wg marketingu mniejsze serwery nazwa.pl mają za słane parametry
    zaproponowano rabat z 900zł netto - 315 netto - czyli 585 netto - 719 brutto (za serwer 500 GB)

    tylko że na stronie nazwa.pl taki serwer to 400zł netto
    mój klient zrobił bardzo dużo żeby tej strony nie przenosić ale marketing nazwa.pl skutecznie go zniechęcił do pozostania

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Overselling Taaaa, ja uciekłem z nazwa.pl po tym jak zrobili sobie jaja z umową powierzenia danych osobowych (jest wątek na forum). Ceny mają faktycznie z sufitu a pomoc techniczna - "u mnie działa".

    Sprawdź ofertę https://www.smarthost.pl/, tak ja wiem, że w porównaniu z nazwa.pl to te serwery wydają się małe ale czy potrzeba więc? Nie ma co trzymać firmowej poczty na serwerze niech korzystaja z klientów poczty a naserwerze zostaje poczta tylko z 14 dni i luz.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Bywalec Frodoo awatar
    Dołączył
    26-08-2018
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    178
    Punkty
    18

    Domyślny

    Napisz do mnie jeśli chcesz zmienić hosting. Mam reselera na futurehost.pl i zakładam konta ludziom. Directadmin. U mnie pobieranie i wysyłanie jest bez limitu. 1 gb przestrzeni na dysku. 5 domen. O więcej parametrów to proszę pytać. 5 zł pierwszy rok. Później 50. Jeśli jakiś parametr trzeba zmienić to nie ma problemu.
    Na forum pomagam bezpłatnie, ale nie koniecznie

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    A! To jeszcze dodam: jak się spóźnisz z płatnością za domenę to... doliczają 100% do rachunku. Czyli odnowienie domeny np. 147 zł + kara za spóźnienie 147 zł. Fajnie, co?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Nowicjusz nazwapl awatar
    Dołączył
    15-12-2020
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grzesiek_w Zobacz wiadomość
    Poproszono mailowo o zmianę wielkości konta na najmniejsze 100 gb za 200 netto
    ale się nie dało - bo wg marketingu mniejsze serwery nazwa.pl mają za słane parametry
    Przepraszamy za kłopot, który towarzyszył realizacji Państwa zgłoszenia.

    Jeżeli jest taka możliwość - bardzo prosimy o kontakt z nami na adres nazwapl_tk@nazwa.pl (adres tylko do kontaktu w sprawach związanych z wyjaśnieniem tego typu kwestii zgłoszonych publicznie w Internecie), w celu wyjaśnienia tej konkretnej sytuacji. Zmiana planu hostingowego, przy odnowieniu usługi jest oczywiście możliwa, i nie ma tutaj żadnych dodatkowych warunków. Jedyne, co sprawdzamy, to czy usługi w obrębie danego serwera (konta hostingowego) spełniają parametry wskazane w specyfikacji usługi oraz Parametry Bezpieczeństwa usługi. Jeżeli poziom zajętości serwera jest taki, jak został wskazany w pierwszym poście, nie powinno być problemu ze zmianą pakietu na CloudHosting Start 100 GB.

    Natomiast chcielibyśmy to także wewnętrznie wyjaśnić, dlaczego nie udzielono Państwu takiej odpowiedzi. Bardzo prosimy o skontaktowanie się z nami w celu weryfikacji tej usługi i tego konkretnego przypadku!

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Dziękujemy nazwa.pl za reakcję i próbę rozwiązania problemu. Zwrócę uwagę na fragment wypowiedzi Grześka, która być może Wam umknęła:

    Cytat Wysłane przez grzesiek_w Zobacz wiadomość
    Poproszono mailowo o zmianę wielkości konta na najmniejsze 100 gb za 200 netto
    ale się nie dało - bo wg marketingu mniejsze serwery nazwa.pl mają za słabe parametry
    Problem nie jest ze zmniejszeniem planu i przejście na mniejszy obszar dyskowy, tylko, że z tym związane jest obniżenie również INNYCH a pewnie istotnych parametrów hostingu.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Nowicjusz nazwapl awatar
    Dołączył
    15-12-2020
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Problem nie jest ze zmniejszeniem planu i przejście na mniejszy obszar dyskowy, tylko, że z tym związane jest obniżenie również INNYCH a pewnie istotnych parametrów hostingu.
    Chcielibyśmy mieć możliwość zweryfikowania tych informacji, dlatego bardzo prosimy @grzesiek_w o kontakt z nami!


  9. #8
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Spróbujcie wydobyć z nich kod AUTHINFO . To chyba jedyna firma , w ktorej odbywa się to drogą papierową i trwa tygodnie.

  10. #9
    Nowicjusz nazwapl awatar
    Dołączył
    15-12-2020
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Procedura dot. wnioskowania o informację autoryzującą domenę jest stała i znana każdemu abonentowi domeny, który rejestruje ją w nazwa.pl. Jest ona wpisana w Regulaminie usługi. Procedura ma na celu ochronę abonentów w przypadku składania wniosków przez osoby nieuprawnione, gdyż kod odsyłany jest przez nas za potwierdzeniem odbioru do abonenta domeny, co minimalizuje ewentualne ryzyko związane z tym, że kod trafi do osoby, która nie ma praw do domeny. Kody autoryzujące domenę pozwalają na przeprowadzanie tzw. elektronicznych cesji praw do domeny, a co za tym idzie, abonent w wyniku działania osób nieuprawnionych, które wejdą w posiadanie jego kodu, może utracić domenę. Stosowana przez nas procedura minimalizuje to ryzyko, że któryś z naszych abonentów utraci domenę przez nieuczciwe działania webmasterów czy pracowników w firmach.

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    To chyba jedyna firma
    Wymagany jest wniosek z własnoręcznym podpisem. Można zatem wysłać wniosek albo po wydrukowaniu, wczesniej podpisując go własnoręcznie, albo w formie PDF (skan), e-mailem, z podpisem kwalifikowanym, który jest równoznaczny podpisowi własnoręcznemu.

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    i trwa tygodnie
    Absolutnie nie jest tak, jak zostało napisane. Wnioski rozpatrywane są na bieżąco, w przypadku braku wątpliwości co do danych wpisanych na wniosku, odesłanie kodu authinfo realizowane jest w ciągu 1 dnia roboczego od otrzymania przez nas wniosku. Jeżeli zaistniało jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady w jakimś konkretnym przypadku, który Pan opisuje, prosimy o kontakt z nami na adres nazwapl_tk(at)nazwa(dot)pl, przeanalizujemy tę kwestię i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi w tym zakresie.

  11. #10
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nazwapl Zobacz wiadomość
    Jeżeli zaistniało jakiekolwiek odstępstwo od tej zasady w jakimś konkretnym przypadku, który Pan opisuje, prosimy o kontakt z nami na adres nazwapl_tk(at)nazwa(dot)pl, przeanalizujemy tę kwestię i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi w tym zakresie.
    Ta formułka ma sugerować że jest inaczej niż jest , to nie działa. Odstępstwem byłoby faktycznie załatwienie tego w jeden dzień lub kilka godzin, a NIE JEST zasady, otóż JEST TAK jak napisałem, dla wielu klientów przechodziłem tę procedurę, w pełni papierowo lub "pseudo" cyfrowo, nigdy nie trwało to krócej niż tydzień. Jest to śmieszne, zwłaszcza że u innych operatorów hostingu można to załatwić niemal od ręki.

    Rozumiem, że pojawiły się problemy ze sprzedażą usług i trwa akcja marketingowa, ale na odchodzenie i niechęć klientów zapracowaliście przez dłuższy czas. Takie akcje niewiele dają, może zacznijcie od podstaw i poprawcie procedury oraz jakość usług.

    PS. niezależnie od wszystkiego, gratulacje i plus za publikacje na forum i próbę bezpośredniego kontaktu z użytkownikami

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Hosting na nazwa.pl i Internal Server Error
    przez metmusic na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 02-09-2014, 13:14
  2. Nazwa/nazwa użytkownika - po co to?
    przez docxxx na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-12-2011, 21:53
  3. Nazwa serwera, a nazwa domeny a wyniki wyszukiwań w Google
    przez Grisza na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-01-2010, 14:06
  4. Zmiana strony z nazwa.XXX.pl na nazwa.pl
    przez marat na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-07-2006, 22:12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •