[Rozwiązane] Tworzenie koszyka sklepowego
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Tworzenie koszyka sklepowego

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2021
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Tworzenie koszyka sklepowego

    Witam, widząc wiedzę jaką dysponujecie w działaniu na systemie joomla chcę zasięgnąć porady- chętnie zapłacę jeśli okaże się skuteczna. Opiszę po kolei:


    Posiadam szablon strony z ofertami: jm-joomadvertising - header background
    i chcę przekształcić go w typowy sklep internetowy. Wszystko jest już ogarnięte poza najważniejszym. BRAK KOSZYKA SKLEPOWEGO. Zakupu można dokonać tylko przy ogłoszeniu, każde oddzilenie.


    Potrzebuję pomocy jak stworzyć koszyk sklepowy (najlepiej z możliwością dodawania kodów rabatowych itp.) Może są gotowe moduły? Koszyk z Virtuemart działa tak jak oczekuję Ale nie cały Virtuemart. (Przydałoby się wyciąć z pakietu Virtuemart samo działanie koszyka ale nie mam pojęcia czy to w ogóle możliwe) On nie rozwiązuje mojego problemu ponieważ narzuca własny szablon (templatkę?) na wierzch i okno produktu wygląda zupełnie inaczej niż w moim szablonie co mi się nie podoba.




    Joomla! 3.8.12 Stable [ Amani ] 28-August-2018 14:00 GMT

    Proszę o odpowiedź
    ewentualnie kontakt na:
    bok.myactivelife.pl
    +48 725 791 494
    Joomla! 3.8.12 Stable [ Amani ] 28-August-2018 14:00 GMT

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ajajaj czy mając krzesło zrobisz z niego fotel w stylu Ludwika? No możesz próbować.
    Możesz nawet zerwać obicia z autentycznego fotela Ludwika i dosztukować. Ale czy to będzie to co chcesz?

    Nawiązując do Twojej sytuacji - użyłeś rozszerzenia które ma kompletnie inne przeznaczenie i chcesz z niego zrobić sklep.
    Czasami może się takie coś udać ale w złożonych rozszerzeniach... będzie to wymagać tak złożonych zmian, że albo będzie to koszmarnie drogie albo aktualizacja będzie horrorem (nadpisywanie zmodyfikowanych plików core).
    Czyli niemal NIE, nie uda się wycięcie funkcji z jednego komponentu i wstawienie do drugiego.

    Cytat Wysłane przez KonradoWielki Zobacz wiadomość
    On nie rozwiązuje mojego problemu ponieważ narzuca własny szablon (templatkę?) na wierzch i okno produktu wygląda zupełnie inaczej niż w moim szablonie co mi się nie podoba.
    "Narzuca" tylko w takim sensie, że oferuje domyślny. ALE można go zmienić... i to porządnie. Jeśli masz biegłego developera to jest w stanie zrobić z nim niemal wszystko i osiągnąć dowolny efekt bazując na szablonie lub widokach.
    Pokaż jak chcesz by wyglądała strona produktu a ja Ci powiem czy możliwe jest osiągnięcie takiego efektu w VM.

    Przykład, tak wygląda domyślna strona produktu i kategorii w VM:

    https://demo.virtuemart.net/safety-helmet-detail
    https://demo.virtuemart.net/headpiece

    A tak zmodyfikowana:

    https://www.triglav.com.pl/oferta/dl...szczegoly.html
    https://www.triglav.com.pl/oferta/dl...mlodziezy.html

    Sky is the limit now
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2021
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok, rozumiem już, że nie jest to wykonalne w prosty sposób, liczyłem, że istnieje jakiś moduł/wtyczka/cokolwiek co jest w stanie dodać to czego pragnę dla mojej strony. Jeśli chodzi o personalizowanie szablonów to kojarzę co i jak i wiem że da się dużo zrobić. Ten którego używam - uważam za nowocześniejszy ładniejsz (niż virtuemart nawet już "ładnie" ubrany).

    Dodałem filmik jak wygląda strona u mnie, wszystko jest tak jak chcę, wygląda pięknie (może być subiektywna moja opinia) tylko brakuje funkcji koszyka/podsumowania płatności. Jeden przedmiot jeden zakup.



    https://youtu.be/V22IFujAedc

    nie mniej, Dzięki za odpowiedź ;)

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Koszyk to jest funkcjonalność sprowadzająca się do zobaczenia danego produktu na liście i potwierdzenia zakupu.
    Zatem może po prostu zrobisz zamiast koszyka formularz zamówienia.
    Na karcie produktu robisz przycisk zamówienia pod którym kryje się formularz który należy wypełnić danymi do realizacji zamówienia: dane adresowe, ilość etc.
    Czyli to tak jakby domyślnie każdy produkt był w koszyku, tylko nigdzie nie musisz iść a zamawiasz wprost z poziomu produktu.
    Nawet prościej bo jest mniej kroków a i tak potrzebujesz by w "koszyku" znajdował się tylko jeden produkt per zamówienie.
    Dodanie formularza nie powinno być trudne tylko by nie tworzyć ich tyle ile jest produktów, wymyślić sposób by w wysłanym formularzu było pokazane z jakiej karty produktu zostało to zrobione.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2021
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    To jest dobra sugestia, pomyślę nad tym jak to zorganizować aby miało to sensowną spójność. Dzięki ;)

  7. #6
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    To jest trochę jak robienie prezentacji w excel'u, oczywiście można tylko po co , skoro jest prostsze rozwiązanie? Może lepiej jest zainstalować prosty sklep i dostosować jego wygląd do Twojej strony ? To po to wymyślono szablony, aby nadawać wybrany wygląd dodatkom na stronie, nie na odwrót. Nikt nie robi rozwiązań, aby pasowały do szablonu . Tutaj jest lista https://extensions.joomla.org/tags/shopping-cart/

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2021
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Masz rację, doszedłem do tego samego wniosku jeszcze w dniu gdy odpisałem na ten post. Niestety nie osiągnąłem tego co chciałem czyli połączenie sklepu ze stroną ogłoszeniową ale wiem, że z moim brakiem wiedzy programistycznej byłoby to nie możliwe. W związku z czym wykupiłem szablon ze sklep DJ-Catalog2, który jednocześnie polecam jako sklep. Dodatkowo jako portal ogłoszeniowy uruchomiłem drugą witrynę z Dj-Classifield.

    Czasem przemawia głęboka Polskość i jestem typowym Janusze myślącym, że wszystko można zdziałać samemu. I oczywiście można ale jednak subskrypcja na Wsparcie techniczne joomla-monster.pl uświadomiła mi ile czasu można zaoszczędzić, nie szukając rozwiązań na własną rękę całymi dniami tylko dostać szybką pomoc od specjalistów! Polecam

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez KonradoWielki Zobacz wiadomość
    Czasem przemawia głęboka Polskość i jestem typowym Janusze myślącym, że wszystko można zdziałać samemu. I oczywiście można ale jednak subskrypcja na Wsparcie techniczne joomla-monster.pl uświadomiła mi ile czasu można zaoszczędzić, nie szukając rozwiązań na własną rękę całymi dniami tylko dostać szybką pomoc od specjalistów! Polecam
    To gdzieś się powinno znaleźć zapisane złotymi zgłoskami
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 15-10-2008, 19:26
  2. button - dodaj do koszyka
    przez mirekmc na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-12-2007, 21:42
  3. Nie widzę koszyka.
    przez reef na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-05-2007, 19:44
  4. Problem z formatowaniem Koszyka
    przez dakini na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-05-2007, 20:50
  5. Brak koszyka
    przez u_238 na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-08-2006, 12:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •