Problemy po instalacji
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Problemy po instalacji

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Problemy po instalacji

    Witam!
    Zainstalowałam Joomla 1.0.7 PL na serwerze. W czasie instalacji musiałam kontaktować się z administratorem, bo niektóre ustawienia serwera były "na czerwono". Instalacja zakończyła się sukcesem... ale po uruchomieniu index.php, jak i panelu administratora serwis jest niewidoczny. Wyświetla się plik pusty:
    <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
    <HTML><HEAD>
    <META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=windows-1250"></HEAD>
    <BODY></BODY></HTML>
    Nie mam pomysłu co z tym zrobić...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Skad pobrałas Joomlę?
    Czy próbowałaś przeinstalować?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Skad pobrałas Joomlę?
    Czy prubowałaś przeinstalować?
    Pobrałam Joomlę z www.joomla.pl
    Przedtem instalowałam tam wersję 1.0.3 beta (testowo) w podkatalogu - wyświetlało się wszystko poprawnie - ale przyznam, że nie próbowałąm wprowadzać treści. Po zainstalowaniu joomli bezpośrednio w (moim) katalogu głównym - biały ekranik... Wywaliłam wszystko i przeinstalowałam, ale niestety to samo. Niestety provider nie jest zbyt życzliwie nastawiony (nie mam wpływu na to, gdzie strona jest umieszczona)...
    Ostanio edytowane przez Ela : 16-02-2006 11:23

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Ciężko powiedzieć jaka może być przyczyna o ile instalacja byla prawidłowa.
    Sprawdz jeszcze wersje z joomlapl.com tylko nie PE bo ona jest oparta o to co juz masz, ale zwykla

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Udało mi się pomyślnie zainstalować wersję 1.0.1 Mam nadzieję, że nie tracę zbyt wiele. Czy można potem przejść na inną wersję w miarę bezkolizyjnie?
    Chyba się za szybko ucieszyłam. Przy próbie wprowadzania treści wyskoczył mi w panelu admina komunikat:
    DB function failed with error number 1054
    Unknown column 'c.access' in 'on clause' SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM jos_content AS c, jos_categories AS cc, jos_sections AS s LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN jos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN jos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state >= 0 AND c.catid = cc.id AND cc.section = s.id AND s.scope = 'content' ORDER BY s.title, c.catid, cc.ordering, cc.title, c.ordering LIMIT 0, 10
    Chyba ciąży na tym serwerze jakieś przekleństwo! Ratunku!
    Ostanio edytowane przez Ela : 16-02-2006 15:05

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Raczej tracisz. I to sporo.
    Co się dokłądnie nie udaje podczas instalacji joomla 1.07?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Raczej tracisz. I to sporo.
    Co się dokłądnie nie udaje podczas instalacji joomla 1.07?
    Po instalacji wogóle nie wyświetla się zawartość serwisu (zamiast pliku index.php - biały ekranik z pustą stroną w html)
    Pytanie jakie zadałmi administrator serwera po zgłoszeniu problemów z bazą danych : czy joomla jest kompatybilna z mysql5?

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Niestety Joomla ma problemy zarowno na php5 (aczkolwiek tu mniejsze) jak i mysql5 Nie polecana konfiguracja

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Niestety Joomla ma problemy zarowno na php5 (aczkolwiek tu mniejsze) jak i mysql5 Nie polecana konfiguracja
    No to klops!
    W takim razie co w zamian? Jak już pisałam nie mam wpływu na czym ta strona stoi. Zależy mi na systemie przyjaznym (również dla admina) i z poslkim interfejsem (może być tylko na "wierzchu" czyli dla użytkowników, bo z administracją po ang. sobie poradze) Pewnie Mambo też odpada?

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Ela
    No to klops!
    W takim razie co w zamian? Jak już pisałam nie mam wpływu na czym ta strona stoi. Zależy mi na systemie przyjaznym (również dla admina) i z poslkim interfejsem (może być tylko na "wierzchu" czyli dla użytkowników, bo z administracją po ang. sobie poradze) Pewnie Mambo też odpada?
    Jestes pewna, ze nie masz np. 2 wersji php zainstalowanej na serwerze i admin, nie może Ci tego udostępnić?

    Edit: a pardon, przez nieuwagę nie doczytałem, widzę chodzi o MySQL :|
    Ostanio edytowane przez vj_ : 16-02-2006 20:58
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •