[Rozwiązane] FB używa pierwszego zdjęcia na stronie jako miniaturki - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 26 z 26

Temat: FB używa pierwszego zdjęcia na stronie jako miniaturki

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    1. Nikt nie mówi o zmianie plików core. Zapoznaj się z "nadpisywaniem widoków szablonem".
    2. Jeśli przez zaplecze to albo konfiguracja w szablonie(to już zrobiłeś) albo rozszerzenie.
    3. Szablon też się aktualizuje Jak to zrobisz to zmienione pliki CSS wrócą do oryginalnych. Css szablonu też trzeba umieć modyfikować. Sprawdź czy twój szablon obsługuje ładowanie pliku custom.css.
    4. Numer wersji jest wynikiem twojej konfiguracji. Przykładowo u mnie http://prntscr.com/y63a4o numeru nie ma. Ktoś doświadczony zwraca ci uwagę, że to może być zagrożenie a ty zrobisz z tym co zechcesz.
    3. Na stronach szkolnych (po tym jak musiałem kopiować pliki css i zdjęcie jpg głównego logo po każdej aktualizacji joomla) zrobiłem kopię szablonu, skonfigurowałem ją i działa bez potrzeby ręcznych aktualizacji.
    Na stronie świadomy aktualizacje Joomli nie burzą mi szablonu, ale jeśli zmienię coś w szablonie w poziomu zaplecza (np. włączenie OG) to wtedy wszystko się sypie, ale szybka podmianka tylko css-ów przywraca mój widok)
    4. Wersja Joomla rzeczywiście w konfiguracji globalnej do wyłączenia.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Mieszasz "aktualizacja Joomli" i "aktualizacja szablonu". To są niezależne rzeczy i czynności.
    Aktualizacja Joomla nie dotyka doinstalowanych rozszerzeń - w tym szablonów... chyba, ze szablonów core Joomli jak Protostar. Np. jeśli coś sobie zmodyfikujesz w szablonie Protostar to po aktualizacji Joomla zmiany zostaną nadpisane.

    Szablony "klubowe" zbudowane na frameworkach również otrzymują swoje aktualizacje. I o takiej aktualizacji piszę.

    Cytat Wysłane przez damianprz Zobacz wiadomość
    Na stronie świadomy aktualizacje Joomli nie burzą mi szablonu, ale jeśli zmienię coś w szablonie w poziomu zaplecza (np. włączenie OG) to wtedy wszystko się sypie, ale szybka podmianka tylko css-ów przywraca mój widok)
    Szablon najwyraźniej korzysta z plików less z których generuje css. Jeśli coś zmienisz w pliku css a później zmienisz konfigurację szablonu to nowy plik css zostanie wygenerowany na podstawie less i nadpisze twoje zmiany.
    Dlatego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z pliku custom.css (o ile szablon na to pozwala) albo wprowadzać zmiany w pliku less.

    Co do wersji inazwy generatora to w swoich projektach zawsze go ukrywam takim kodem:

    Kod PHP:
    JFactory::getDocument()->setGenerator('swiadomy.com. Wszelkie prawa zastrzeżone ' date('Y') ); 
    (zmieniłem by pasował do twojej witryny).

    To usunie nazwę cmsa i numer wersji.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #23
    Bywalec
    Dołączył
    26-01-2011
    Wpisy
    248
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na stronach szkolnych mam rzeczywiście beez3 i on się rozsypywał po aktualizacji Joomla, dlatego musiałem kopiować szablon.
    Tutaj rzeczywiście przy JM-Services wszystko gra dopóki nie wejdę na ustawienia szablonu w zapleczu i nie kliknę Zapisz (wtedy css'y do wgrania)

    Numer wersji Joomla ukryty

    W kodzie strony nazwa Joomla występuje 3 razy
    <meta name="generator" content="Joomla! - Open Source Content Management" />
    To zalecasz ukryć poprzez swój kod. Gdzie ten kod wkleić?

    <iframe title="Simple youtube module by
    JoomShaper.com" id="sp-simple-youtube238" src="https://www.youtube.com/embed/Un2akxVJ8To?rel=0&amp;showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
    Tutaj mam moduł do wyświetlania Youtube i widać że to do Joomla

    <div id="jm-poweredby" class="span6 text-right pull-right">Strona wspierana przez
    Joomla-Monster</div>
    To akurat moja własna reklama dla JM za mozliwość darmowego korzystania z szablonu typu Framework EF4

    Ale po co ukrywać Joomlę? Przez ewentualnym atakiem hakera-człowieka czy raczej przed botami buszującymi w sieci szukającymi luk na stronach?

    Wracając do OG to obecnie wstawiłem do tych kilkunastu moich artykułów zdjęcia 0x0 (pozycja "1,5") w miejscu pomiędzy zdjęciem głównym (pozycja 1) a zdjęciem drugim (pozycja 2).
    Na większości stron to działa, a na kilku nadal pokazuje zdjęcie drugie, ale i tak jestem już zadowolony z efektów.
    Gdyby miał 500 artykułów to można byłoby kombinować, a ze względu na brak wiedzy to nie chce kombinować.

  5. #24
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Kod jaki przedstawiłem wkleja się albo do index.php albo do bloku head... zależy od szablonu. Generalnie tam gdzie w szablonie wstawiane jest <head></head>

    Nie o to chodzi by ukrywać Joomlę bo to idzie poznać po strukturze plików w źródle lub użyciu specjalnego czekera online.
    Ale warto ukryć numer wersji.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #25

  7. #26
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    He he, by usunąć jedna linijkę instalować dodatek... bosz bosz...
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. FB używa pierwszego zdjęcia na stronie jako miniaturki
    przez damianprz na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 02-02-2021, 14:55
  2. [Rozwiązane] SIGE-Brak opisu pierwszego zdjęcia w galerii zdjęć
    przez Maciej_K_3105 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 21-02-2020, 22:14
  3. ssGallery nie ładuje pierwszego zdjęcia
    przez lukasz_ostrow na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-03-2012, 19:31
  4. Artykuły na stronie startowej zaczynając nie od pierwszego
    przez poek na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 02-01-2012, 00:44
  5. phoca gallery - miniaturka pierwszego zdjęcia zamiast losowego w kategorii
    przez Figiello na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-12-2009, 21:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •