Komponent z funkcją wyszukiwania dwóch lokalizacji
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Komponent z funkcją wyszukiwania dwóch lokalizacji

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-04-2021
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Joomla! 3.6 Komponent z funkcją wyszukiwania dwóch lokalizacji

    Witam,
    jestem nowym użytkownikiem tego forum. Jeśli podobny temat był już poruszany, proszę o link lub namiary.

    Poszukuję komponentu dla Joomli 3.x (może być płatny i niekoniecznie spolszczony), dzięki któremu można dodawać, przeglądać i wyszukiwać ogłoszenia z punktu A (startowego) do punktu B (docelowego) z możliwością określenia odległości do każdego z tych punktów. Przykład takiej funkcji można znaleźć na polskiej stronie clicktrans lub na podobnych tego typu stronach. Dobrze byłoby, żeby dodatkowo można było określać zakres odległości do tych dwóch punktów i żeby rezultaty wyszukiwania pokazywały przybliżoną odległość do tych punktów oraz żeby można było dostosować kilka dodatkowych filtrów. Testowałem już kilka komponentów dla Joomli w tym dwa platne i każde z nich oferowało funkcje podawania i wyszukiwania tylko jednej lokalizacji a nigdzie nie mogę znaleźć opcji z dwoma lokalizacjami.

    Z góry dziękuję za informacje.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Hmmm, jest Classifieds https://demo.dj-extensions.com/dj-cl...ssifieds/books... ale nie do końca rozumiem sens dwóch punktów. Zawsze jest odległość od jednego - mojej lokalizacji.
    A wdziałeś gdziekolwiek (na czymkolwiek) takie rozwiązanie?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-04-2021
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. DJ-extensions nie rozwiązuje mojego problemu. Testowałem płatną wersję komponentu DJ-Classifieds i tam jest możliwość wprowadzania tylko jednej lokalizacji. Ich support też za darmo nie chciał mi pomóc, ponieważ musiałbym płacić im za napisanie od podstaw takiego skryptu a przelicznik jest liczony w roboczo-godzinach i zbyt dużo by mnie to kosztowało.

    Nie dodałem wcześniej jednej istotnej kwestii. Komponent musi mieć opcje dodawania osobno pola typu lokalizacja, większość komponentów jest tak skonstruowanych, że umożliwia tylko włączenie lub wyłączenie pola lokalizacji a tu chodzi o to, żeby można było dodawać pole lokalizacji nie koniecznie dwóch a nawet trzech lub więcej, tak jak możemy dodawać bez ograniczeń pola typu Input Box, Text Area czy Single Select List. Te pole lokalizacji musi być połączone z bazą danych kodów pocztowych i miejscowości całej Europy, żeby użytkownik otrzymywał podpowiedź adresu kiedy zacznie wpisywać kod pocztowy lub miejscowość i żeby system rozpoznawał te adresy by mógł obliczać odległości do nich. Czyli pole lokalizacji musi być powiązane z mapami google lub innymi, tak jak w linku do dema, które podałeś.

    Przykładów takich stron gdzie można a nawet trzeba wprowadzać dwie lokalizacje jest mnóstwo, najwięcej stron kurierskich gdzie musimy wprowadzić dwie lokalizacje, skąd i dokąd chcemy nadać paczkę, lecz te strony kurierskie nie posiadają wyszukiwarek dla takich dwóch lokalizacji ponieważ wiadomo są to dane wyłącznie dla nich niedostępne dla każdego.

    Ale np już na stronie BLABLACAR można wyszukiwać przejazdy pasażerskie publikowane przez prywatne osoby, gdzie należy podać lokalizacje skąd i dokąd chcemy się przemieścić. Dodatkowo jak wejdziemy w szczegóły oferty jakiegoś przejazdu to widzimy odległości od tych punktów które wprowadziliśmy na początku. O coś takiego właśnie mi chodzi.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Zatem potrzebujesz rozwiązania dedykowanego - musisz wynająć dewelopera, który napisze Ci taki komponent... lub wtyczkę dodające funkcje do artykułów i pól dodatkowych w Joomli. Bo silnik jest, potrzeba tylko rozszerzyć funkcjonalność.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    922
    Punkty
    87

    Domyślny

    Taki komponent musi zostać zrobiony od podstaw, nie ma takiego rozszerzenia. Rozwiazanie o którym mówich, korzysta z Joomla i opiera się o Google Maps API. Koszt nie będzie mały (policz stawkę godzinową PHP i czas pracy min. 4 tygodnie).
    Zrealizowałem coś takiego, do systemu logistycznego opartego o DJ Classified. Informacje których oczekujesz kalkulowane są z mapy. Musisz też wiedzieć, że w tym przypadku mowa o płatnej wersji Google'a. Tutaj masz informacje o kalkulacjach https://www.joomlaterra.pl/images/bl...-googlemap.png


    Dodatkowo system połączony jest z drugim komponentem odpowiedzialnym za profil firmy, również oparty o Joomla i GoogleMaps API. W sumie mamy kilka rozwiązań (DJ Classified Joomla / Google Maps API, /Komponent logistyczny Joomla, /komponent statystyczny Joomla i /dodatek profilowy Joomla)

Podobne tematy

  1. Komponent audio/wideo z funkcją download
    przez arkasper na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-07-2009, 22:08
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 20-06-2009, 07:11
  3. Zmiana lokalizacji zdjec w com_contact
    przez Strange_ na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-04-2008, 12:51
  4. ReMOSitory Brak praw zapisu w lokalizacji
    przez pytajnik na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-03-2008, 10:18
  5. dodatkowa funkcja. Modul czy komponent?
    przez lutador na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 19-11-2007, 12:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •