JoomFish raz jeszcze, nie tłumaczy, brak opcji.
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: JoomFish raz jeszcze, nie tłumaczy, brak opcji.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny JoomFish raz jeszcze, nie tłumaczy, brak listy

    Witam.

    Charakter problemu chyba jeszcze nie był poruszany w innych postach. Zainstalowałem niedawno Joomfisha, i chyba nie działa poprawnie. Tłumaczy wprawdzie niektóre elementy strony ale tylko te które są w blokach generowane automatycznie (Username, We have 1 guest online , No account yet? itd). Natomiast nagłowki bloków (Menu główne , Gościmy, Reklama, ) i wszelkie menu są nie przetłumaczone. Poczatkowo myslałem że to moja nieumiejętnośc konfiguracji ale nie widzę już żadnych możliwości ustawienia tego. Bo rozumiem że opcjach Joomfisha powinno się gdzieś ustawiać co powinien tłumaczyć- i ew na co powinien tłumaczyć. Dlatego dziwie mnie że w opcjach>translation jest pusto (nic do opblikowania, edycji). W content elements są ntomiast elementy (categories, contacts itd) ale po wejściu w edycję któregoś z nich też nic nie da się tam zrobić.
    Zaczynam podejrzewać że przy instalacji cos się nie zainstalowało, bo nie wyswietlają się tez wszystki grafiki związane z joomfish (jak na obrazku:
    http://www.sas.aplus.pl/images/screen1.jpg ) Czy to możliwe??

    A moze rzeczywiśćie jestem lamer i nie umiem tego obsłużyć, jeśłi tak to proszę o jakieś wskazówki. Zainstalowałem już kilka komponentów i skonfigurowałem, więc raczej stawiam że cos nie tak z joomfishem.


    strona: http://www.sas.aplus.pl/pn

    Joomla 1.0.11
    JoomFish 1.7 beta

    Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’

    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez da_sas : 10-04-2007 13:08 Powód: zprecyzowanie problemu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Tytuly menu ( tak jak artykuly, ankiety, kontakty itp.) tlumaczysz sam recznie - z automatu tlumaczone jest jedynie to, co jest w langu.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    No i to wydaje się logiczne. Problem tkwi w tym że nie widze miejsca w którym mógłbym tego tłumaczenia dokonać.

    W zakłądce Translations jest pusto. Nie ma tam nic do edytowania/publikowania
    W zakładce Content elements jest natomiast lista elementów do przetłumaczenia (categories, contacts itd) da się wejść w ich edycje, gdzie z koleii są 3 zakłądki (configuration, DB Reference, simple data) w ostatniej widnieją elementy potencjalnie do przetłumaczenie ale nie ma żadnej opcji ani odnośnika gdzie tego tłumaczenia mozna by dokonać.. W tym własnie tkwi problem...

    Pozdrawiam.

    Dodane:

    W innym temacie jest napisane odnośnie zakłądki trnslations:
    Masz pod paskiem narzędzi listy rozwijane. Musisz wybrać jakiś element
    Jednak u mnie naprawdę tam nic takiego nie ma. Zresztą proszę zerknąć:
    http://www.sas.aplus.pl/images/screen2.jpg

    I o co chodzi??

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2007
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie chcę być upierdliwy ale naprawdę nie mogę sobie z tym poradzić a rozwiazania problemu nie ma na forum. Prosze o zerknięcie w screena i jakąś radę.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    03-02-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    jak masz tam content elements pogrubioną czcionką (po prawej stronie), to bezpośrednio pod tym napisem jest rozwijane menu - wystarczy, ze wybierzesz teraz element, który chcesz przetłumaczyć (np categories, modules itd.) - koniec filozofii

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam!
    Chciałabym przyłączyć się do dyskusji, ponieważ mam trochę podobny problem.
    Otóż tłumaczenie artykułów nie jest tutaj problemem żadnym, ani szukanie opcji, które to umożliwiają. Istotą sprawy jest brak możliwości zmiany tekstu w okienku Pop Up i zmiana treści modułu (nie tytułu) np. Bookmarkus.
    Treść można zmienić w każdym module, jeśli jest to moduł "użytkownika", natomiast w gotowcu nie potrafię tego w żaden sposób rozwiązać. Podobnie sprawa ma się z forum, tytuły for są tylko po polsku i w Joom!fish nie spotkałam opcji, która umożliwia w tym komponencie jakąkolwiek ingerencję.
    Czy jest na to jakiś sposób?
    Ostanio edytowane przez galganka : 22-04-2007 12:03
    Pozdrawiam,
    Wiola

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •