Szanowni koledzy wiele lat temu robiłem strony w joomla i teraz w firmie przyszło mi przenieść cały hosting na inny z racji, które nie są istotne w tym wątku.
Wszystkie strony przeniesione, różne silniki, różna objętość ale wszystkie działają poza jedną a zarazem najmniejszą i najprostszą.
Na stronie nie działają podstrony / zakładki. Wyświetla błąd połączenia z bazą.
Po kolei... Strona została spakowana na starym hostingu i rozpakowana na nowym hostingu
Został zrobiony backup bazy i wgrany backup na nowym hostingu
Został poprawiony plik konfiguracyjny witryny czyli trzy zmienne: nazwa bazy, użytkownik bazy, hasło bazy
Strona łączy się z bazą bo wyświetla się pierwsza strona ( jak wpiszę błędne hasło do bazy to strona nie wstaje )
Po kliknięciu na podstronę wyrzuca błąd: 1.jpg

Zwróciłem się z prośbą o pomoc do nowego hostingu i odpowiedz poniżej:

"Po właczeniu trybu debug w Joomli otrzymujemy poniższe błędy:

ould not connect to MySQL server.
/home/srv37668/domains/ikola.pl/public_html/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php:173
Call stack
# Function Location
1 () JROOT/libraries/joomla/database/driver/mysqli.php:173
2 JDatabaseDriverMysqli->connect() JROOT/libraries/joomla/database/driver.php:1657
3 JDatabaseDriver->loadObject() JROOT/plugins/content/selectvmdb/selectvmdb.php:63
4 plgContentselectvmdb->podmiana()
5 preg_replace_callback() JROOT/plugins/content/selectvmdb/selectvmdb.php:21
6 plgContentselectvmdb->onContentPrepare() JROOT/libraries/joomla/event/event.php:70
7 JEvent->update() JROOT/libraries/joomla/event/dispatcher.php:160
8 JEventDispatcher->trigger() JROOT/components/com_content/views/article/view.html.php:193
9 ContentViewArticle->display() JROOT/libraries/src/MVC/Controller/BaseController.php:672
10 Joomla\CMS\MVC\Controller\BaseController->display() JROOT/components/com_content/controller.php:118
11 ContentController->display() JROOT/libraries/src/MVC/Controller/BaseController.php:710
12 Joomla\CMS\MVC\Controller\BaseController->execute() JROOT/components/com_content/content.php:43
13 require_once() JROOT/libraries/src/Component/ComponentHelper.php:402
14 Joomla\CMS\Component\ComponentHelper::executeCompo nent() JROOT/libraries/src/Component/ComponentHelper.php:377
15 Joomla\CMS\Component\ComponentHelper::renderCompon ent() JROOT/libraries/src/Application/SiteApplication.php:194
16 Joomla\CMS\Application\SiteApplication->dispatch() JROOT/libraries/src/Application/SiteApplication.php:233
17 Joomla\CMS\Application\SiteApplication->doExecute() JROOT/libraries/src/Application/CMSApplication.php:203
18 Joomla\CMS\Application\CMSApplication->execute() JROOT/index.php:49

( tryb taki obecnie wyłączyłem)

Jest to przypuszczalnie błąd związany z nieprawidłowym przeniesieniem strony.
Zalecałbym utworzenie nowej bazy danych i wykonanie do niej importu tylko bazy danych tej strony. Następnie zmiany odpowiednich wpisów w pliku konfiguracyjnym Joomlli."

Oczywiście wykonałem zalecenie ale całkowicie bez skutku.
Ponowne przeniesienie plików i bazy nic nie dało.
Stary hosting to home.pl - przed przeniesieniem strona działała ( pracowała na php 7.3 )
nowy hosting to seohost.pl - żadna wersja php łącznie z 7.3 nie pozwala na prawidłową pracę.
Strona działa na Joomla - 3.9.25

Czy ktoś ma jakiś pomysł gdzie leży problem ?