Logowanie do panelu Joomla nie działa, przenosi do index.php i... nic
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 23

Temat: Logowanie do panelu Joomla nie działa, przenosi do index.php i... nic

  1. #1
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny Logowanie do panelu Joomla nie działa, przenosi do index.php i... nic

    Witam,

    jeszcze dzisiaj o trzeciej nad ranem aktywnie działałem w Joomla 2.5.19. Wykonywałem standardowe czynności jak redagowanie artykułów itd - nie grzebałem w dodatkach, tym samym nie wyłączyłem panelu administratora, czy nie popsułem czegoś podobnego.

    Teraz próbuję zalogować się do zaplecza wchodząc na domena.pl/administrator/ - wpisuję poprawne dane, klikam "Zaloguj" i... nic. Adres zmienia się na ten z końcówką .index.php - czyli powinienem zobaczyć startowy panel administratora. Tak się jednak nie dzieje. Dalej zostaję na stronie logowania, a wpisane dane resetują się. Próbowałem zalogować się z dwóch kont, przy każdym dzieje się tak samo - nie działa również logowanie ze strony głównej. Tak, czyściłem ciasteczka wielokrotnie i zmieniałem przeglądarkę - nic to nie daje.

    Nie wyskakuje żaden komunikat błędu. Przy próbie przypomnienia hasła ze strony głównej Chrome wyrzuca: "Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań". Jak łatwo się domyślić, email przypominający hasło nie nadchodzi.

    Szukałem w bazie danych, czy coś przypadkiem nie jest wyłączone, ale nie widzę nieprawidłowości. Właśnie przeżywam moje pierwsze w życiu włamanie, czy to coś prostego do naprawienia, ale jeszcze nie wiem, jak to zrobić?

    Problemów z logowaniem do panelu administratora w Google jest mnóstwo, ale mojego przypadku nie znalazłem, dlatego piszę o pomoc do Was, drodzy Forumowicze.

    Edycja: Właśnie sprawdziłem, czy logowanie działa w innej witrynie, na Joomla 3.2 - dzieje się ta sama sytuacja.
    Ostanio edytowane przez Traw3k : 02-05-2014 14:26

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Być może problem nie leży po stronie J! a Twojej przeglądarki ;)
    Sprawdź na innej.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #3
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    Tak, czyściłem ciasteczka wielokrotnie i zmieniałem przeglądarkę - nic to nie daje.
    Na swoim koncie Windows, na innym koncie z różnych przeglądarek... Na innym komputerze (choć z tego samego IP) też testowałem. Resetowałem też przeglądarki i nic.

    Pytałem obsługę serwera, na którym stoją moje witryny czy coś było zmieniane, co mogłoby zakłócić pracę strony - nie, nic nie było zmieniane. Co ciekawe, na serwerze mam trzy witryny - dwie na Joomla 2.5.19, jedna na wersji 3.2. Dwie nie działają, jedna działa. Ta jedna nie jest indeksowana w Google i nie było na niej zmieniane nic przez parę ostatnich tygodni. A te indeksowane nagle wysiadły, nie wiedzieć czemu, bez mojej ingerencji (stało się to jak spałem).

    Jestem całkowicie bezradny. Administrator serwera podmienił mi pliki na backup z rana i problem nadal występuje.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    Nie wyskakuje żaden komunikat błędu.
    Włącz na max'a wyświetlanie błędów w systemie => lepiej będzie jak coś wywali :-)
    Przynajmniej będzie wiadomo od czego zacząć, przy okazji pytanie => czy aby witrynki z którymi jest problem nie mają map google?

  6. #5
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    Dziękuję za podpowiedzi.

    Wrzuciłem w pliku configuration.php w linijce o wyświetlaniu błędów "maximum", zgodnie z tym co pokazała w tym samym pliku ta działająca strona. Po "maksymalny" jest jeszcze "rozwój", ale robię według przykazów. ;)
    Niestety, błędów żadnych nie wyrzuca, ani na stronie głównej ani próbując śmignąć sobie po panelu administratora. Jak ktoś chce sobie zobaczyć, jak to wygląda "na żywo" to zapraszam pod adres otwieramkonto pl/administrator/ (J! 2.5.19), jak i pod portalobankowosci pl/administrator/ (J! 3.2). Wpisując jakiekolwiek dane logowania, choćby login: GAnonim hasło: oddajcie-zaplecze - resetuje te dane, przenosi na /administrator/index.php i dalej widać stronę logowania.

    Administrator radzi przeinstalować Joomla i podmienić bazę danych, ale sprawa jest o tyle trudna, że wysiadły obie witryny na raz, kiedy w tej drugiej (3.2) był napisany artykuł dzień wcześniej i nic poza tym. Dlatego skłaniałbym się ku jakimś magicznym okolicznościom okołoserwerowym, które popsuły mi zabawę.

    Witryny nie mają map Google (rozumiem, że o wskazywanie drogi się rozchodzi), jedynie reklamy z AdSense na jednej (tej pierwszej).

    Nawet nie wiecie, jaki to ból nie móc sobie popracować na zapleczu. Szukałem też w kodzie źródłowym strony (głównej i zaplecza), czy nie ma tam przypadkiem skryptów od przyjaciół hakerów, ale nic nie widać. Zawsze mam aktualną wersję i staram się dbać o bezpieczeństwo. Jeszcze bym zrozumiał, gdybym sam coś naknocił, ale poszedłem spać parę minut po trzeciej, wracam za 10 godzin, a tu takie rzeczy się dzieją.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Traw3k Zobacz wiadomość
    ale poszedłem spać parę minut po trzeciej, wracam za 10 godzin, a tu takie rzeczy się dzieją
    Akurat to nic dobrego nie wróży, ale ...
    Zrobiłbym inny manewr =>
    Zainstaluj sobie Jampa => nie ważne że trial => starczy ci czasu ale sprawdź czy działa Joomla z triala zanim pójdziesz dalej, po czym przerzuć sobie pliki z jednej z niedziałających witryn, zrób kopię bazy danych i zaimportuj do Jamp'a => zmodyfikuj configuration.php => zobacz czy aby witryna nie ruszy => jak dla mnie administrator serwera grzebał przy wersjach php i nie bardzo chce o tym mówić :-)
    Jak witryna "odpali na Jamp'ie" to masz potwierdzenie => zapytasz czemu dwie nie hulają a jedna hula => różnica w którymś z rozszerzeń lub nawet wersji któregoś rozszerzenia.
    Naturalnie mogę się mylić => ale zobaczmy.

  8. #7
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Wyłącz .htaccess i spróbuj. Jaki hosting?

    Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Wiesz co? Mam jeszcze jedną propozycję => sprawdź jeszcze czy aby nie masz przerostów Baz Danych ?
    Zobacz jaka jest ich wielkość, a jaki przydział przestrzeni?

  10. #9
    Przeglądacz Traw3k awatar
    Dołączył
    26-01-2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wpisy
    36
    Punkty
    7

    Domyślny

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc.

    Wykonam test JAMPa jak tylko będę miał do tego sposobność. Rzeczywiście, sytuacja jest nad wyraz dziwna, że jedna Joomla działa, dwie kolejne już nie (wszystkie stoją na tym samym serwerze, są w tym samym panelu klienta). W dodatku przestało działać w czasie, kiedy ja sobie słodko drzemałem. Zostawiłem przecież wszystko w jak najlepszym porządku, działało.

    Wyłączyłem .htaccess, sytuacja powtarza się. Nie zmienia się nic, oprócz dodatkowo niedziałających podstron witryny ze względu na brak polecenia prostych adresów. ;-)

    Hosting to Linuxpl. Z tego, co się dowiedziałem od chłopaków - bo już wcześniej o to pytałem (wyczytałem o tych przerostach bazy danych tutaj na forum) - nie nakładają żadnych ograniczeń, jeśli idzie o wielkość bazy danych i ilość tabel. Zapomniałem dopisać.
    Wybierając hosting pytałem, czy Joomla u nich śmiga bez problemu. W odpowiedzi: śmiga, jak najbardziej.

    Chłopaki próbują mi pomoc mailowo, ale widzą bardziej problem z CMS-em, a nie u siebie na serwerach. I kto ma rację? A czas to pieniądz...

    PS Z tym JAMP-em znajdę jakąś dokładniejszą instrukcję? Bo po tym tłumaczeniu wiem, że dzwoni, ale nie do końca wiem gdzie.

  11. #10
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Nie będę ich bronił bo mają różne rodzaje usług ale jakoś tak sam mam u nich hosting i hula aż miło (a nie często to piszę /mam jeszcze dwa u innych hostingodawców i o tamtych tego bym nie napisał).
    P.S. Z ciekawości - sprawdziłem kilka moich witrynek na linuxpl i żadnych niespodzianek nie odnotowałem.
    P.S. II Jamp => zainstaluj standardowa Jamp'a i uruchom Joomla z instalatora - będziesz miał pewność że Jamp hula, a potem przenieś po prostu swoją witrynę ręcznie na Jamp'a
    - tyle że jeżeli grzebałeś w tym samym czasie przy tych dwóch witrynach które wywaliło to jednak skoro to linuxpl zrób sobie rachunek sumienia - i napisz co zmieniałeś - jak napisałem - u tego dostawcy zazwyczaj jest ok - więc ....

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Logowanie do panelu administracyjnego w sieci Orange - nie działa !
    przez kjmragowo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 18-03-2014, 20:40
  2. Nie przekierowywuje na index.php - www.domena.pl/index.php
    przez strona na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-08-2012, 12:08
  3. index.php nie dziala, a index.php?option=com_content&view=frontpage owszem
    przez mqpsycho na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 14-07-2011, 21:52
  4. Nie działa logowanie na głównej, działa w panelu admin
    przez Madleine na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 22-02-2010, 13:53
  5. Logowanie do panelu i nic
    przez szczepek32 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 16-08-2009, 20:10

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •