Problem po aktualizacji joomla z 3.10.0 do 4.x.x
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Problem po aktualizacji joomla z 3.10.0 do 4.x.x

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2010
    Wpisy
    125
    Punkty
    10

    Joomla! 4.x Problem po aktualizacji joomla z 3.10.0 do 4.x.x

    Dziś chciałem zaktualizować pakiet najnowszy joomla 4.x.x i napotkałem błędy, które chyba nie pozwoliły go zaktualizować . Dodam że musiałem przywrócić kopię z poprzedniego dnia. Kto może mi coś w związku z tym powiedzieć? Jak uporać się z tym przed instalacją najnowszego pakietu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Mogę powiedzieć tylko tyle co widać na załączonym obrazku. A na obrazku masz zaznaczone i opisane rozszerzenia które zostały rozpoznane jako potencjalny problem przy aktualizacji tj. nie kompatybilne z J!4.
    Musisz mieć ich wersje kompatybilne.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2010
    Wpisy
    125
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czyli muszę uzbroić się w cierpliwość skoro w większości nie zostały wydane dodatki pod nowego Joomla. Czy to chodzi tylko o te zaznaczone na bardziej czerwono?

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Tak, te zaznaczone na jasny czerwony. nie wiem co się kryje w tabach z ciemnym czerwonym. Musiałbyś rozwinąć More details.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Może warto sprawdzić, w jaki sposób uruchomić Joomla 4 , MIGRACJA DO JOOMLA4 , ponieważ Joomla 3.10 jest tylko pierwszym krokiem. Sam Joomla 3.10, bedzie wspierany jeszcze przez 2 lata, więc jeśli nie jesteś gotów, to nie musisz spieszyć się z migracją do Joomla 4. Zmiana rozszerzeń, do wersji zgodnej z Joomla 4 chwilę potrwa, m.in dlatego, że pomiędzy pierwszymi wersjami developerskimi, a wersją kandydacką zaszły spore zmiany w kodowaniu, więc wydawcy mieli mało czasu na dostosowanie swoich rozwiązań. Dotyczy to zwłaszcza dużych komponentów.

    Joomla 3.10 to pierwszy krok na drodze do migracji do Joomla 4 i służy głównie do weryfikacji zgodności elementów CMS, przed właściwą migracją do Joomla 4.
    Tytuł tego wątku jest nieprawidłowy, ponieważ wszystko zadziałało jak najbardziej poprawnie. Po instalacji 3.10 dowiecie się tylko co należy poprawić, aby pójść dalej.

    UWAGA: jeśli po instalacji Joomla 3.10 ejdziesz do menu KOMPONENTY->AKTUALIZACJA JOOMLA i klikniesz przycisk SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ AKTUALIZACJI
    to powinna rozwinąć się lista gotowości Twojego systemu cms do migracji na Joomla 4. Oficjalny komunikat to
    "Pre-Update Check for Joomla 3.10.0", ale tak naprawdę mowa o Joomla 4. Jeśli pod czerwoną belką znajduje się, jakieś rozszerzenie tzn. że po migracji NIE BĘDZIE ono poprawnie działało !!!!.

    Na liście nie znajdziecie szablonu Protostar, ale on też NIE BEDZIE DZIAŁAŁ, ani żaden z szablonów, który został zbudowany na jego bazie.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2010
    Wpisy
    125
    Punkty
    10

    Domyślny

    Więc ja po prostu muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać na wydania nowszych wersji by zgadzały się z Joomla 4.0.x. Na dzisiejszą chwilę jest tego wiele zaznaczonych na czerwono :|



    A mam pytanie, jeszcze dotyczące Joomla 3.10.1 - czy mogę zaktualizować do tej wersji właśnie i wszystko będzie działać bez zarzutów?

  8. #7
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Pamietaj, że na tej liście są elementy zainstalowane, a niekoniecznie używane, więc jest też okazja do oczyszczenia Joomla . Niektóre z rozszerzeń, mogą mieć już swoje wersje, ale nie mają zaimplementowanej funkcji automatycznej aktualizacji i też są na tej liście. Przy rozszerzeniach, które mają automatyczną aktualizację, powinien być komunikat "potential upgrade issue".

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2010
    Wpisy
    125
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kod:
    potential upgrade issue
    Właśnie takie miałem komunikaty jak miałem zainstalowaną wersję już 4.x.x (w moim pierwszym poście zakładającym temat to widać).
    Aktualnie mam komunikat "Aktualnie posiadasz najnowszą wersję Joomla: 3.10.1" więc poczekam jeszcze trochę gdy będzie trzeba przejść na nowszy silnik joomla.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2011
    Wpisy
    78
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam pytanie, instaluję aktualizację Joomla z poziomu zaplecza a nie z paczek zewnętrznych. Jeżeli u mnie po sprawdzeniu aktualizacji KOMPONENTY->AKTUALIZACJA JOOMLA i klikniesz przycisk SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ AKTUALIZACJI nie pojawia się zakładka Pre-Update checks i jest komunikat "Aktualnie posiadasz najnowszą wersję Joomla: 3.10.4." to rozumiem, że czekam do momentu, aż po uruchomieniu Zaplecza pojawi mi się informacja o dostępnej aktualizacji do Joomla 4 tak? Wiem, że może dziwne pytanie, ale nie jestem informatykiem codziennie pracującym z Joomla. Proszę o podpowiedź bo jak widzę gdzieś na fb reklamy, o Joomlij w wersji 4.05 to zaczynam się niepokoić dlaczego mi zaplecze nie daje możliwości zaktualizowania.
    Załącznik 10000

  11. #10
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Przejdź do Zaplecze -> Komponenty -> Aktualizacja Joomla i kliknij przycisk "Opcje w prawym" górnym rogu.
    Następnie z listy wybierz pozycję "Następny Joomla" i zapisz. Wróć do strony z aktualizacją Joomli.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z wolnym działaniem joomla po aktualizacji joomla do 3.7.3 home.pl
    przez thomsonik na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-09-2017, 20:20
  2. Problem aktualizacji Joomla 3.0.2 do 3.3 na home.pl / Problem z usunięciem index.php
    przez Chrupek na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 02-03-2015, 11:12
  3. Flash i problem po aktualizacji joomla
    przez kaszczu na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 19-07-2008, 14:41
  4. Problem z logowaniem uzytkownikow po aktualizacji joomla
    przez leonidas na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 04-05-2008, 14:33
  5. Problem z 2 komponentami po aktualizacji Joomla.
    przez Decoderro na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-02-2007, 00:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •