[Rozwiązane] Problem z odświeżaniem zawartości strony po zmianach w pliku user.css
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z odświeżaniem zawartości strony po zmianach w pliku user.css

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Joomla! 4.x Problem z odświeżaniem zawartości strony po zmianach w pliku user.css

    Cześć,
    nie mam już pomysłu co robić dalej.

    Problem jest następujący. Chcę zmienić styl w templatce cassiopeia. Stworzyłem w katalogu CSS plik user.css, wrzuciłem kod i ten kod poprawnie zmienił stronę. Ale teraz, gdy dokonuje kolejnych modyfikacji css otrzymuje ciągle ten sam wyglad strony, nowe wpisy w pliku user.css nie są zaczytywane.

    Próbowałem czyścić cache przeglądarki. Ale to nie tu leży problem. Wchodziłem na stronę na 4 innych przeglądarkach. Na wszystkich się wczytuje stary kod.

    Na stronie nie ma uruchomionego cache.

    Na serwerze w nazwa.pl wyłączyłem OPCache

    I dalej nic już mnie to zamęcza.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    nazwa.pl? Jakiś czas temu miałem podobny problem. Zmiany w pliku CSS nie były widoczne na stronie. Okazało się, że w panelu KLIENTA (nie w panelu serwera) włączona jest jakaś opcja cache'owania i właśnie w panelu klienta można wyczyścić ten cache (ale NIE wyłączyć).

    Wyczyszczenia domyślnego Cache można dokonać w Panelu Klienta (https://www.nazwa.pl/panel/zaloguj-sie.html), wybierając z menu bocznego Moje Usługi, następnie Hosting. Po wybraniu serwera z listy (link szczegóły), w zakładce CDN nazwa.pl znajduje się przycisk Wyczyść Cache. Po kliknięciu przycisku, Cache z CDN nazwa.pl zostaną wyczyszczone.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    02-02-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję!
    Pomogło, faktycznie chodzi o serwery CDN w nazwa.pl które cache-ują zawartość.

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    nazwa.pl? Jakiś czas temu miałem podobny problem. Zmiany w pliku CSS nie były widoczne na stronie. Okazało się, że w panelu KLIENTA (nie w panelu serwera) włączona jest jakaś opcja cache'owania i właśnie w panelu klienta można wyczyścić ten cache (ale NIE wyłączyć).

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    można prosić dokładnie, mam ten sam problem mimo zmian w plikach css na serwerze strona ciagle wyswietla sie nie prawidłowo, wyczyściłem ceache w https://admin.nazwa.pl/cdn/cache ale ciągle nic... dopiero na nowo instalacja szablonu wczytuje zmiany... ale to głupota.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam, widzę ze można wyłączyć tą usługę przez dodanie do htaccess odpowiednich wpisów, problem polega na tym, że mimo dodani wpisów ciągle coś się "keszuje"
    CDN nazwa.pl na serwerach CloudHosting - Centrum Pomocy

    Do htacess dodałem ten wpis
    Header set Cache-Control "no-cache, no-store, private, must-revalidate"

    Nic nie pomogło

  7. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    To fatalny ficzer w nazwa.pl... moja delikatna sugestia to poszukanie innego hostingu.
    Ale na chwilę obecną pewnie jesteś na nich skazany.
    Jeżeli nie pomogło wyczyszczanie w panelu admina ani zapis w htaccess - napisz do ich wsparcia technicznego. Płacisz za to ciężkie pieniądze, niech rozwiążą ten problem dla Ciebie
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, też zrobiłem. Plik .htaccess znajduje sie w głównym katalogu na który kieruje domena mimo to nic nie działa a support dał mi taką odp.

    Uprzejmie informuję, iż plik .htaccess powinien znajdować się w głównym katalogu na który skierowana jest domena. W Państwa przypadku ścieżka do pliku powinna wyglądać: /ftp/www/.htaccess.
    Proszę o wprowadzenie odpowiedniej konfiguracji i przetestowanie działania strony.

    Nie wiem co ma na myslisz odpowiedniej konfiguracji strony ....

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Czy umieściłeś ten htaccess w katalogu o którym pisali? Faktycznie na niego wskazuje domena?
    I nie działa? Mecz ich dalej, prześlij im zrzut ekranu, ze wykonałeś zgodnie z instrukcją.

    Nie trzeba wykonywać, żadnej dodatkowej konfiguracji Konsultant źle to ujął w słowa.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Problem z logowaniem /odświeżaniem strony
    przez makanet na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-03-2015, 18:39
  2. Problem z urlami i odświeżaniem
    przez sliw na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-01-2015, 17:33
  3. Problem z odświeżaniem
    przez marcin_mistrz na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 04-10-2008, 11:26
  4. Jak odświeżyć zawartość strony nie odświeżając banera swf.
    przez jAZZMAN na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-08-2007, 11:21
  5. DOCMan z odświeżaniem strony
    przez asz na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-02-2007, 12:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •