Transport - szablon
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Transport - szablon

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2021
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Transport - szablon

    Dzień dobry.
    Szukam rozwiązania zleceń transportowych w mojej firmie.
    Krótko opiszę sytuację, współpracujemy z jednym przewoźnikiem z którym mamy udostępniony plik. Mój BOK wpisuje nr zamówień, datę dostawy, uwagi, stawkę; przewoźnik uzupełnia datę podjęcia, dane kierowcy itd. Wszystko działa jak należy.
    W związku ze zwiększoną ilością wysyłek ratujemy się innymi przewoźnikami. O ile z tym głównym nie ma problemu, wszystko jest we współdzielonym pliku to z innymi zaczynamy się gubić.
    Jako że coś tam wiem z HTMLa, CSSa (PHP, Java - znikoma wiedza;) postanowiłem spróbować zrobić taką tabelkę z wykorzystaniem Joomli.
    Najważniejsze kryteria:
    1. każdy przewoźnik widzi tylko i wyłącznie swoje ładunki!!! (dostęp udzielony na podstawie adresu email)
    2. pola do edycji w zależności od udzielonego dostępu
    3. formatowanie warunkowe wg zadanego schematu - np jeżeli transport został zrealizowany - kolor szary, jeżeli nie potwierdzony - niebieski, jeżeli nowy - czerwony
    Zarząd nie zgodzi się na wydanie kasy na zlecenie komuś takiej robótki więc muszę to sam ogarnąć.
    Najlepsze jest to, że to nie mi a moim współpracownikom.

    Ktoś spotkał się z takim lub podobnym motywem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Mam takie KOMPONENTY (NIE SZABLON !!!) i dodatek, gotowe, (https://posts.gle/4AkQet , https://posts.gle/L9mTNk ) trochę bardziej zaawansowane, ale żeby osiągnąć to co potrzebujesz, to musisz mieć bazę firm oraz jej pracowników, która będzie podstawą do nadawania uprawnień oraz system ewidencji transakcji, który będzie rejestrował transakcje i udostepniał je zależnie od uprawnień. Możesz to zrobić, ale podstawowa wiedza może nie wystarczyć. Mnie zajęło to ok. 3 miesiące. Zanim zaczniesz coś robić to się zastanów, z Twojego opisu wyglada że rozwiązanie bedzie prostsze, ale skoro zaczynasz, to czasu może zająć tyle samo, więc licząc stawkami początkującego programisty projekt wart jest ok 20-30 tys zł.

    UWAGA:
    szablon - zajmuje się tylko wyglądem zewnętrznym strony (kolory, układ)
    komponent - to oplikacja operująca na bazie danych (dodawanie, usuwanie, edycja, operowanie danymi)
    moduł - element strony prezentujący wybrany fragment danych z komponentu (np. prezentacja dziesięciu ostatnio dodanych zleceń w komponencie)
    dodatek - element obsługujący pojedynczą czynność (np. dodawanie firmy z komponentu, do profilu użytkownika)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2021
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź.
    Bazę firm/użytkowników już mam. Fakt, że stale dochodzą nowi przewoźnicy. Poruszyłem w ostatnim czasie ten temat i najmniejszy wydatek ze strony zarządu nie wchodzi w grę. Więc albo sam to im ogarnę albo całkiem odpuszczę temat.

    Tak czy inaczej medalu nie dostanę za zaangażowanie i chęć rozwoju firmy. Być może podejmę wyzwanie ale już tylko dla samego siebie. Tylko od czego zacząć....

  5. #4
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    jeśli nie ma potrzeby na takie rozwiązanie, to radziłbym odpuścić, ale zawsze można spróbowac się pouczyć:
    https://docs.joomla.org/J3.x:Develop...asic_Component

    trzeba tylko pamietać, że należy mieć już opanowanie PHP, HTML, CSS i JavaScript no i MySQL

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ambitnyPiotr Zobacz wiadomość
    Poruszyłem w ostatnim czasie ten temat i najmniejszy wydatek ze strony zarządu nie wchodzi w grę. Więc albo sam to im ogarnę albo całkiem odpuszczę temat.
    Dziwne podejście firmy, która korzysta z prostego rozwiązania codziennie i pracownicy zgłaszają że zaczyna się robić problem. Natomiast zarząd nie chce dać ani złotówki?
    Ja na twoim miejscu nie wchodził bym w takie rozwiązanie ponieważ z takim podejściem zarządu jeszcze się tobie oberwie, że coś miałeś zrobić a nie wyszło. A jak wyjdzie to powiedzą dzięki lub nawet tego nie usłyszysz.

Podobne tematy

  1. Szablon Joomla a szablon opencart
    przez valorius na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-07-2011, 13:13
  2. Szablon serwisu a inny szablon dla sklepu Virtuemart
    przez orygano na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 23-03-2011, 19:44
  3. Szablon joomli jako szablon forum kunena
    przez Careme na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 23-01-2011, 14:45
  4. Darmowy transport
    przez szefowa na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-12-2007, 14:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •