Bootstrap TemplateToaster problemu z przeglądem artykułów.
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Bootstrap TemplateToaster problemu z przeglądem artykułów.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Joomla! 4.x Bootstrap TemplateToaster problemu z przeglądem artykułów.

    Siemka,
    do stworzenia templatki mojego szblonu używam Template Toaster, ale cały kontent i tak potem robię ręcznie w Joomli.. czyli menu artykuły itd... nie zasysam kontentu z toola. Dla testu zrobiłem sobie templateke gdzie na głównej stronie mają wyświetlać się aktualności w 3 kolumnach... opcja w menu przegląd artykułów z danej kategorii. W zakładce przegląd artykułów ustawiam pozycji głównych 0 i pozycji pozostałych 6 w 3 kolumnach i tutaj jest problem... otóż zmienia się układ ale układ jest 4 kolumn mimo, że wskazałem 3 kolumny w ustawieniach menu. Problem jak mniema dotyczy bootstrapa który jest zaciągniety wraz z templatką ale za ... nie mam pojecia jak wymusi poprawny ukłąd boostrapa dla tego menu. Czy jest w stanie ktoś pomóc?

    https://test3.reksio.net

    /majan

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    No nie dobrze to wygląda. W kodzie jest jeden row który ma 6 kolumn, każda po 3 jednostki. https://prnt.sc/FSkNQd_27TrL
    A po pierwsze, kolumna powinna mieć 4 jednostki a po każdych trzech kolumnach powinien być zamykany row.

    Prawdopodobnie widok artykułów w kategorii typu blog jest nadpisany i posiada jakieś dziwne kalkulacje... albo widok ten pochodzi z Toastera i został źle ustawiony podczas jego generowania.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem polega na tym, że nigdzie nie widze w TT aby móc ustawić sposób w jaki mają sie ustawiać wiersze...

    - - - Updated - - -

    Udało mi się po części rozwiązać problem używając moduły TF Articles... ale mam inny problem, chce aby każdy z tych bloków był jakby osobną kafelką i nie bardzo wiem jak mogę ustawić globalnie dla wszystkich kafelek np. obramowanie. Gdy patrzę w kod i kopiuje selektor to mam rezultat jak poniżej, czyli nie wygląda to dobrze i dodatkowo dla każdego musze ustawić to indywidualnie.
    body > div:nth-child(9) > div.ttr_banner_header_inner_below_widget_container > div > div.cell1.col-xl-12.col-lg-12.col-md-6.col-sm-12.col-xs-12.col-12 > div > div > div > div.ttr_block_news > div.ttr_block_content > div:nth-child(1) > div:nth-child(1)

    Czy jest szansa aby ten zapis jakoś srkócic? np do div.ttr_block_news > div.ttr_block_content > div.col-lg tak aby zadziałało odrazu dla wszystkich 6 kafelek?

    Dzięki za pomoc

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    Udało mi się już doprowadzić stronę do stanu, który bym oczekiwał ale jednak mam problem z ilością kolumn przy rozdzielczości mniejszej niż 992px, zamiast jednej kolumny chciałbym aby były 2 kolumny, a przy mniejszej niż 767px 1.
    Jakieś sugestie co by poprawić? Nadmienię, że widok kafelek jest generowany przed dodatkowy moduł TF Article, nie jest to standardowy moduł do wyświetlania artykułów by Joomla.

    /majan

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cześć,

    widok modułu można dowolnie nadpisać.
    Można też zmienić / nadpisać css-y, które moduł generuje

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-11-2010
    Wpisy
    72
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem, polega na tym, że próbowałem już na wiele sposobów ten widok poprawić i nadpisać aby przy mniejszej rozdzielczości pokazywał 2 kolumny ale póki co bez sukcesu..

  8. #7
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Osobiście nie używam bootstrapa nigdzie.
    Dzięki temu nie mam treści opakowanej w masę niepotrzebnych div-ów (tu chyba 5 do każdego kafla).

    Temat jest do ogarnięcia, ale mam alergię na bootstrapa...

    Jeżeli moduł Ci pasuje:
    - nadpisz widok
    - ostyluj bez bootsrapa

    Bedziesz miał elegancko ;-)

  9. #8
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    No i możemy rozpocząć dyskusję o używanie Bootstrapa Jak go używać umiejętnie to wystarczy zupełnie bazowa struktura wynikająca z dokumentacji.
    O wiele większym rakiem jest SP Page Builder. Ten generuje tyle kontenerów, że aż boli.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    SP Page Builder. Ten generuje tyle kontenerów, że aż boli

    Kiedyś widziałem w stopce strony link do autora strony, który był opakowany masą div-ów właśnie, bo strona wyklikana...
    Tak się podpisał "najlepszy dżumlista w Polsce". Tak się przedstawiał mojemu klientowi ;-))))

Podobne tematy

  1. Przegląd artykułów - problem z przeglądem (PILNE)
    przez milabiker na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 28-08-2015, 22:07
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-10-2013, 03:59
  3. Reklama pomiędzy pozycjami na stronie z przeglądem artykułów
    przez MrMyszek na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 29-09-2012, 15:34
  4. Problem z przeglądem artykułów kategorii / biała strona
    przez coliberek1 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-09-2012, 10:25
  5. przegląd artykułów, zlanie się stopki w kolumnie przeglądu; szablon bluesky
    przez paczek85 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-09-2011, 09:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •