Statystyki, pagerank, słowa kluczowe, artykuły
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Statystyki, pagerank, słowa kluczowe, artykuły

  1. #1
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny Statystyki, pagerank, słowa kluczowe, artykuły

    W związku z powiększająca się liczba serwisów o Joomla, zaczynamy kłaść nacisk na przejrzystosć naszych stron.
    Statystyki
    Statystyki google wskazują na ponad 80 000 odnośników z zewnątrz do naszych podstron we wszystkich serwisach, z czego poniżej 2 000 to strony poprawnie zaindeksowane w google i uznane przez google jako wartościowy, unikalny link zewnętrzny.
    Statystyki google wskazują ponad 200 000 linków wewnętrznych na naszych podstronach ogółem, z czego 75000 dotyczy www.joomla.pl , z czego po "automatycznym" zbadaniu strony przez GsiteCrawler pozostało 4 500 (zablokowanie dojscia przez podkatalogi /forum i /pomoc) a po dalszym tuningu (usuniecie jednej z plikowni i komponentu, blokady na linki nawigacyjne) pozostało użytecznych ok 1000 linków.
    Co to znaczy ? Ano to znaczy, że googlebot był zatykany linkami a wartościowe materiały poniewierały się pośród linków do przycisków nawigacji, linków do komentarzy itp.
    Dzisiaj podsunęliśmy Google mapę witryny http://www.joomla.pl/sitemap.xml wygenerowaną przez GSiteCrawler: Google Sitemap Generator for Windows.
    Zachęcam do korzystania z tego darmowego narzędzia w celu zwiekszenia przejrzystości Waszych witryn, odciążania googlebota i ku uciesze licznie zgromadzonej gawiedzi (jak to mój ojczulek mawia )
    Crawler generuje plik mapy wraz z arkuszem styli (xml + xsl) pliki te są zgodne z wymogami Google, dodatkowo dostaniecie ładne statystyki i lite urli dla Yahoo.
    Co dalej ? Apel
    W celu dalszej poprawy przejrzystości serwisu, wymaga się:
    Autorzy tekstów:
    Każdy artykuł w portalu powinien być opatrzony 3-5 słowami kluczowymi. Jest to obowiązek dla nowotworzonych artykułów i zalecenie do modyfikacji własnych już istniejących.
    Użytkownicy i moderatorzy forum:
    Znacznie nasili się usuwanie bez uprzedzenia nieregulaminowych postów (brak poprawnego tytułu, 5 problemów w jednym poście).
    Autorów piszących odpowiedzi, porady i rozwiązania problemów zachecamy do korzystania z pola "TEMAT" dla postów. Warto traktować je jak pseudo słowa kluczowe lub wręcz wpisać tam frazę np. "Problem z polskimi znakami, [nazwa templaka], rozwiązanie" albo "waluty, virtuemart, rozwiązanie".
    Wszyscy:
    Proszę ponownie przeczytać regulamin forum, dopisano sekcję "Podpis"

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-04-2007
    Wpisy
    53
    Punkty
    -6

    Domyślny

    a tak po Polsku to jesli zainstaluje tego bota bede mail lesza pozycje w google
    i czy trzeba cos ustawiac? czy tylko wystarczy zainstalowac i wszytko?

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trytyt Zobacz wiadomość
    a tak po Polsku to jesli zainstaluje tego bota bede mail lesza pozycje w google
    i czy trzeba cos ustawiac? czy tylko wystarczy zainstalowac i wszytko?
    Zainstalowanie takiego bota, to tylko pożywka dla sitemapy, która zwiększa czytelność strony, ale na pewno nie jest to super duży procent i nie wpłynie znacząco na Twoją pozycję w google. Zadbaj lepiej o treść, oraz bl.

    Więcej poczytać o tym możesz na stronie o pozycjonowanie
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Właśnie widzę jak uwaznie czytacie
    O jakim bocie mówicie ? Co jest pożywką dla sitemapy ?
    Korzyści sa tym wieksze im większy jest serwis, ponieważ googlebot będzie najpierw leciał po mapie a potem sam szperał, zatem można zadbać o to żeby najpierw katalogowano rzeczy wartościowe, dobrze reprezentujące serwis i jego słowa kluczowe.
    Kolejny ktok to przyblokowanie katalogowania folderów subdomen z poziomu katalogu głównego. Link wewnętrzny www.stronanasza.pl/forum/cośtamdalej jest zbędny i nie powinien być katalogowany skoro jest do niego prawidłowe dojście przez www.forum.stronanasza.pl/cośtamdalej .
    To taki nabanalniejszy przykład redukcji linków wewnętrznych na rzecz prawidłowych linków dla subdomen i tworzenia osobnych map dla nich.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Rybik, moja odpowiedź była ogólna, dotyczyła tylko zagadnienia seo pozycjonowania, wiadomo że Twój opis dotyczący swój kluczowych wpływa na czytelność podstron opartych na Joomla! oraz ta cała reszta też jest fajnie opisana, ja tylko chciałem dodać, że sitemapa jest dobrą wskazówką/pożywką dla google bota, aby czytał calą wartość naszego serwisu. A co do tych słów kluczowych to google już na to nie zwraca uwagi wg. mojego stanu wiedzy, liczy się title, content i bl, nothing more to say.
    P.S. Tak, stopka, już zmieniam podpis, ostatnio w rozmowie prywatnej Pan Zwiastun mi o tym przypomniał ;-)
    pozdr
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Zwraca uwage na s lowa kluczowe o ile sa dobrze dobrane i pasuja do tekstu. Generator z mojego podpisu skoczy l na PR1 w ciągu miesiąca od powstania.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    04-02-2007
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    163
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ojcowie wszech wiedzacy wesprzyjcie radą mam stronę taka oto i zgryz czemu page rank sie nie wyswietla jak trzeba tylko zamiast 2 wyswietla ) 0
    strona zlosliwa to www.meble-biurowe.biz - czy to wina komponentu czy trzeba go jeszcze moze raz instalowac itd ;))) ?
    Niech Moc Będzie z Wami
    ==================

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-04-2007
    Wpisy
    53
    Punkty
    -6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jaromiko Zobacz wiadomość
    Ojcowie wszech wiedzacy wesprzyjcie radą mam stronę taka oto i zgryz czemu page rank sie nie wyswietla jak trzeba tylko zamiast 2 wyswietla ) 0
    strona zlosliwa to www.meble-biurowe.biz - czy to wina komponentu czy trzeba go jeszcze moze raz instalowac itd ;))) ?

    raczej napewno wina komponentu wstaw sobie mypagerank.net albo cosik innego
    a może komponent jest dobry tylko kozystasz z kilku domen lub aliasow i zainstalowałes zle - bo i tak moze byc

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •