Przedłużenie hostingu w firmie N
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Przedłużenie hostingu w firmie N

  1. #1

    Domyślny Przedłużenie hostingu w firmie N

    Kilka lat temu wielu moim klientom zakładałem konta w firmie N
    teraz dostaję prośby o przeniesienie strony gdzieś indziej bo dostają takie faktury


    Usługa Wizytówka Start z CDN i rozszerzoną ochroną DDoS (1 rok) 1107,00 zł
    Konwersja do formatu webp i zmiana wielkości obrazów dla usługi (1 rok) 246,00 zł
    Obsługa starszych wersji PHP dla usługi (1 rok) 246,00 zł
    Obsługa starszych wersji serwerów baz danych dla usługi (1 rok) 246,00 zł


    Start to najniższa opcja serwera oczywiście - ale ta firma co jakiś czas zmienia nazwy swoich serwerów a ceny tych których już w oficjalnym cenniku nie ma podnosi w górę


    Tu serwer 100GB kosztuje tyle co 500GB z oficjalnego cennika

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Po pierwsze normalna praktyka tej firmy Ja nie jestem zdziwiony.
    Utrzymywanie PHP w starej wersji jest (mówiąc delikatnie) szaleństwem. Tym bardziej że ja natknąłem się na rozwiązania u klientów którzy utrzymują tak archaiczne strony że przesiadka na wersje 7 jest niemożliwe. Jak spojrzysz Daty wydań i wsparcia konkretnych wersji PHP to pewnie już zauważyłeś że wsparcie dla wersji 7.4 kończy się w tym roku. Więc nie dziw się, że ta firma N chce na tobie wymusić aktualizację twojej strony czy aplikacji do wersji która będzie używać jednej z najnowszych wersji PHP-a Może nie wygląda to elegancko ale klienci dzwonią a ty aktualizujesz. Ty zarobisz a klient jest szczęśliwy że tyle nie zapłaci
    Ta sama sytuacja z bazami danych.
    Mając do czynienia z tą firmą znam ich praktyki. Przez swoje działanie spowodowali że pozyskałem paru klientów i inne hostingi też zyskały nowych klientów. Ja jestem zadowolony, klient jest zadowolony i nowy hosting jest zadowolony. Jedynym poszkodowanym jeżeli tak można to nazwać jest hosting N.

    Nie ma co wylewać żalu a trzeba czytać dokładnie cenniki promocji ile będziesz płacił po roku. Stary numer a widzę, że dalej ludzie się na to biorą.

  4. #3
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    Do listy warto dodać: dojenie ************************ów... a kto jest ************************em? Każdy ich klient.
    Nie bądź ************************em, zmień hosting dzisiaj!

    Ja odszedłem kiedy by podpisać umowę RODO, chcieli zrobić obowiązkowy płatny audyt za 2000 zł, a potem za umowę 100 zł co miesiąc.

    Co do starej wersji PHP zgadzam się absolutnie z przedmówcą. No weźcie... się w garść. Idźcie z duchem czasu, technologia i osiągnięciami

    Już kilka razy chwaliłem hosting w smarthost.pl Chwalę raz jeszcze
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  5. #4

    Domyślny

    Chętnie zajmiemy się migracją
    Hosting dla użytkowników forum 20% taniej https://hostido.pl/polecam/JOOMLA_FORUM

  6. #5
    Bywalec Frodoo awatar
    Dołączył
    26-08-2018
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    178
    Punkty
    18

    Domyślny

    To samo robią na cyber folks. Nie będę ukrywał nazwy niech wszyscy widzą. Pytałem czy mam limit plików powiedzieli, że nie. Po roku zmienili ofertę i podnieśli cenę. Limit plików jest ustawiony na 1 milion. Na razie wystarcza, ale do czasu.
    Na forum pomagam bezpłatnie, ale nie koniecznie

  7. #6

    Domyślny

    Strona klientki już przeniesiona - na cyberfolks.pl
    zdaję sobie sprawę że że cyberfolks przejął sporo tanich dobrych hostingów i podniósł ceny i że będzie robił to pewnie nadal. Klientka została o tym uprzedzona.
    Ale nie ma opłat dodatkowych. Chyba też nie liczą x 2 za spóźnienie opłaty z domeną. A szczególnie dziewczyny mają problem żeby opłacić to na czas.


    smarthost.pl - fajne ceny małych kont, dla małych firm które chcą tylko małą stronę i nie potrzebują dużo miejsca na pocztę.
    hostido.pl - tu podobnie cenowo fajnie

    Ale ceny to jedno a specyfikacja hostingu może wyglądać różnie

    - - - Updated - - -

    Taki przykład serwer 500Gb
    w N minimalna wielkość bazy danych 2 GB - z części na pocztę (mają podział 50/50)
    w H - powierzchnia na wszystkie bazy danych 6 GB - ale nie mają sztywnego podziału powierzchni

    cena podobne - oprócz opłat dodatkowych w N

    na którym serwerze można umieścić więcej stronek klientów

  8. #7
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Korzystałem i korzystam oraz często zalecam korzystanie z https://www.ovhcloud.com/pl/ . Profesjonalny hosting z przyzwoitymi cenami.

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Pojemność serwera jest wręcz drugorzędna. Chyba że prowadzisz stronę dla fotografa lub filmowca i musisz trzymać masę materiałów. Realnie strony zajmują dużo mniej niż 500GB To jest czysty marketing a później okazuje się że masz niewiarygodną przestrzeń a masz ograniczoną ilość plików tak jak napisał przedmówca. Jaką korzyść da Ci tak wielka pojemność.
    Jak chcesz na jednym koncie trzymać kilka stron i to różnych klientów zainteresuj się VPS-em Jak zarządzanie takim rozwiązaniem nie jest twoim konikiem tak jak moim to zawsze jest rozwiązanie o nazwie Zarządzane VPS-y Płacisz za nie więcej niż za zwykłego VPS-a ale masz konkretne parametry maszyny konkretnie wiesz co się dzieje ze stronami. Możesz mieć nawet własny cPanel czy DA w zależności co wybierzesz. W zarządzanych VPS-ach zlecasz ustawienia i opiekę firmie hostingowej. Owszem płacisz ale śpisz spokojnie.
    Dlatego patrzenie na pojemność moim zdaniem jest błędne. Mogę powiedzieć że 90% moich klientów nie przekracza przestrzeni 1GB. Ja bardziej się martwię o takie parametry jak CPU i RAM bo to są największe koszty a nie przestrzeń.

  10. #9

    Domyślny

    Wszystko zależy od klienta.
    Firmy budowlane, produkujące meble - wszędzie tam gdzie jest dużo projektów - mimo że na stronę nie potrzebują wiele miejsca to już na pocztę tak. Dokumentacja jednego klienta potrafi zająć sporo miejsca na mailu.
    Tu ważny jest parametr wielkości pojedynczego maila.

    hotele - tu są małe pojemnościowo wiadomości mailowe - ale są ich tysiące z wielu lat bo hotel czy pensjonat chce sprawdzić czy to powracający klient

    większość firm umowy i faktury dostaje i wysyła mailowo i nigdy ich nie usuwa bo wtedy dostęp do nich może mieć wielu pracowników z wielu lokalizacji

    Konta mailowe po kilka czy kilkanaście GB to normalne w takim wypadku.

    Niestety kupując serwer na patrzy się na pojemność a nie zagląda się do parametrów bezpieczeństwa serwera żeby sprawdzić maksymalną liczbę plików.

    Jeśli na takim serwerze jest jedna strona to raczej nie ma skarg że strona wczytuje się wolno, ale musi działać stabilnie. Brak dostępu do poczty to już tragedia.


    Ja u siebie mam niewielu klientów potrzebujących poczty. Jak tylko zaczynają potrzebować jej więcej proponuję samodzielny hosting.
    Po za tym wolę kilka serwerów 100GB niż jeden 500GB - mimo że wypada drożej. Wbrew pozorom ten 500GB mimo że tylko trochę droższy tylko parametr pojemności ma 5 razy lepszy. Maksymalna liczba plików najczęściej jest już większa tylko o 50%.

    Mam też wielu klientów którzy wolą kontakt telefoniczny i nie mają nawet podanego maila na stronie.

  11. #10
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    @grzesiek_w pomyśl o hostingu "w chmurze" Mam tutaj na myśli hostingi które się skalują. Szanujące się hostingi oferują już takie usługi od dawna. Oczywiście są plusy i minusy ale nie oto w tej rozmowie chodzi.
    Jednym z większych plusów jest ich elastyczność. Przykładowo kupujesz taki serwer o określonych parametrach i przykładowo pojemności 50GB. Oczywiście parametry CPU i RAM dobierasz dla własnych potrzeb lub potrzeb klienta. W ramach konta tworzysz stronę lub strony, jakieś aplikacje i oczywiście maile.
    Do dnia dzisiejszego nie spotkałem się z ograniczeniem w ilości maili w tego typu usłudze i raczej nie spotkam ponieważ na tym polega elastyczność takich usług.
    Abyś miał pełen obraz to w każdym koncie pocztowym możesz ustawiać indywidualne parametry i ograniczenia np pojemność skrzynki email. Nie musisz wprowadzać takiego ograniczenia ale możesz.
    I teraz dzieje się magia. Jeżeli założyłeś na koncie 20 maili i one w łącznej pojemności doszły do wspomnianych wyżej 50GB. Ty się nawet nie przejmujesz ponieważ hosting pobierze od Ciebie kwotę tylko za przekroczoną pojemność. Przykładowo może być to tylko 5GB A parametry CPU i RAM mogą nawet nie drgnąć.

    Możesz właścicielowi firmy pokazać który z maili zużywa najwięcej pojemności. W większości przypadków 90% maili jest to spam lub wyrzucone maile do kosza. Jeżeli właściciel chce za to płacić to jego sprawa ale w większości przypadków pogoni pracowników aby usunęli spam ze skrzynek i posprzątali kosz w wiadomościach.

    Natomiast przy klasycznych planach hostingowych przykładowo kupujesz hosting o pojemności 50GB + jakieś obwarowania powiedzmy za kwotę 200zł / rok Jeżeli skrzynki zaczynają dochodzić do górnej granicy zaczyna się panika bo jak powiedzieć właścicielowi firmy że musi kupić serwer o pojemności 500GB za 1000zł / rok! W większości taki właściciel powie Ci, że nie da tyle za hosting a maile musi używać a Ty masz coś zrobić aby było tak jak wcześniej.

    Dlatego klasyczne pojemności i parametrów serwera dla większych firm odchodzą do lamusa. Tylko małe firmy korzystają z małych serwerów o stałych i to małych pojemnościach bo wielkich nie potrzebują.
    Przejrzyj oferty i porównaj sobie koszty jakie byś płacił przy już działających stronach (kontach) twoich klientów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. O firmie i newsy na głownej stronie
    przez tenMrr na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-04-2011, 16:58
  2. Problemm z przedłużeniem belki
    przez Grisza na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-08-2010, 15:07
  3. wydłużenie kolumny - pomocy!
    przez kopydlowo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-02-2009, 00:27
  4. Wydłużenie tytułu newsletter
    przez arkkos na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-02-2009, 20:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •