Przedłużenie hostingu w firmie N - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 12 z 12

Temat: Przedłużenie hostingu w firmie N

  1. #11
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    920
    Punkty
    87

    Domyślny

    Bez przesady, po pierwsze zanim zaczniemy rozmowę o chmurze to polecam to https://www.joomlaterra.pl/blog/drzewo-wyboru-chmury i zrozumienie co to jest inwestycja oraz koszt i jak się ma do systemu podatkowego. Rozwój chmury jest napędzany przez operatorów infrastruktury, a w szczególności operatorów, którzy są jednocześnie dostawcami oprogramowania, bo tak łatwiej uzależnić użytkownika i kontrolować opłaty licencyjne np. Office 365.
    Żeby oceniać opłacalność dla końcowego użytkownika tzw. ROI, to należy liczyć "wszystkie" koszty w okresie np.3 lat i w kontekście systemu podatkowego, a także zagrożeń związanych z uzależnieniem od operatora.
    Nie chcę się tutaj rozwodzić i tworzyć głęboką analizę, ale powstrzymałbym się od takich radykalnych stwierdzeń, że chmura to takie "cudo".

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Zgodzę się z @terra. Chmura jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. W szczególności jeżeli ją ograniczymy do samego hostingu strony www i maili. Najczęściej jest tak że na początek dostajemy jakieś CPU, RAM i POJEMNOŚĆ. i w przypadku gdy dojdziemy do górnych granic tych parametrów w łatwy i relatywnie tani sposób zwiększymy te parametry.
    Jednak tak jak pisze @terra gdy zaczniemy kupować takie usługi jak wspomniany Office itp. to poznamy całkiem inne koszty i inne problemy. Przy pewnej skali profity mogą stać się problemem, który może przekształcić się w spore koszty.
    Tak samo nieumiejętne korzystanie z super skalujących się serwerów może przynieść więcej kosztów. Osobiście mam klienta którego przejąłem od innego twórcy. Generalnie jest to stronka na Wordpressie. Okazuje się, że niewłaściwe wykonanie elementów strony pożera olbrzymie zasoby serwera. Jednocześnie wiem że na takich samych zasobach jestem w stanie postawić kilka stron bez znaczenia na jakim CMS-ie i nie zje tych zasobów co przejęta strona nawet jak ruch będzie większy.
    Dlatego chmurowe skalowalne serwery są dobrym rozwiązaniem i jak ktoś umie z tego korzystać to może zaoszczędzić na hostingu stron. Jednak niewłaściwe wykonanie strony lub zainstalowanie jakiegoś rozszerzenia "darmowego" ale nie tylko może powodować dodatkowe koszty.
    Pamiętajcie, że w przypadku takich serwerów skalowanie to jest błogosławieństwo bo dopłacamy jedynie za nadmiarowe wykorzystanie zasobów. Jedna zła decyzja i będą non stop nadmiarowe zasoby wykorzystywane i wyjdzie drożej niż klasyczny serwer.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. O firmie i newsy na głownej stronie
    przez tenMrr na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-04-2011, 16:58
  2. Problemm z przedłużeniem belki
    przez Grisza na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-08-2010, 15:07
  3. wydłużenie kolumny - pomocy!
    przez kopydlowo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-02-2009, 00:27
  4. Wydłużenie tytułu newsletter
    przez arkkos na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-02-2009, 20:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •