[Rozwiązane] Problem ginie stropka w części artykułów i inne problemy
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 33

Temat: Problem ginie stropka w części artykułów i inne problemy

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny Problem ginie stropka w części artykułów i inne problemy

    Witam,

    Mam problem ze stronką na Joomli 3.10.11. Zainstalowałem szablon z którym pracowałem już raz prawie 4 lata temu i pojawiły się problemy, których wtedy nie było (albo już o nich zapomniałem). Niestety nie jest ona widoczna online bo mam ją jedynie lokalnie ale mam nadzieje, że jakoś uda mi się temat naświetlić.

    1. Na wszystkich stronach stopka wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.

    1.jpg

    Jeśli przejdę do zakładki News, która (typ pozycji menu to jedna kategoria artykułów) i przejdę do konkretnego artykułu to wygląda to tak jak poniżej i nie mogę tego przeskoczyć.

    3.jpg

    2. W zakładce About (typ pozycji menu to category articles) pod tekstem jest "czytaj więcej" pomimo tego, że znacznik "Więcej" został usunięty (wcześniej był w innym miejscu - na początku tekstu) bo chciałem aby od razu była widoczna całość. Jest cały artykuł a i tak jest link do całego artykułu w którego jak kliknę otwiera się ten sam artykuł tylko z innym nagłówkiem :) Jak otworzy się ten artykuł to też problem z punktu 1.

    2.jpg

    3. To ma najmniejsze znaczenie bo i tak menu jest przypięte w górnej części ekranu ale przycisk, który scrolluje stronę do góry nie działa na chromie. Z czego to wynika?

    Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

  2. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Możliwe, że strona jest na SP Page Builderze i w artykułach traci niektóre pozycje... albo jest to związane z wyświetlaniem modułów w pozycjach, które nie są przypisane do tych stron.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  3. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Zacznij od sprawdzenia czy w konsoli wyrzuca Ci jakieś błędy.
    Kolejna kwestia czy szablon który używałeś 4 lata temu maił przeprowadzane aktualizacje na przestrzeni tylu lat by móc pracować z J. 3.10?
    Nie podałeś co to za szablon. Jednak problem stopki wygląda na niewłaściwe ustawienie szablonu lub modułów. Jednak w tej chwili zgaduję bo szablon również może zawierać jaki Framewark i Builder.. Osobiście nie stawiał bym na Joomle a na problem z szablonem. Zawsze możesz napisać do autora w 99% adres emeil znajduje się w pliku xml.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    To jest dokładnie ten szablon. I da się coś z tym zrobić? Teoretycznie wczoraj sprawdzałem i moduły, które są w stopce wybrane mają wyświetlanie na każdej stronie.

    Strona, którą robiłem 4 lata temu działała do niedawana bez problemu na wersji 3.10 łącznie z php 8.1. Musiałem jedynie wywalić niektóre moduły.

    Nie ma żadnych błędów ani żadnych ostrzeżeń. Jest co do ikonki scrollowania coś odnośnie chroma właśnie.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Będzie ktoś w stanie pomóc w jakiś sposób?

  6. #6
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    Na podstawie zrzutów ekranu? To jak wróżenie z fusów.
    Wrzuć stronę online i podaj linka.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, to jak tylko będę mógł wrzucić stronkę na serwer pod normalną domeną to wtedy się odezwę. Mam nadzieję że niedzieli się to uda.

  8. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Z linku dema wydaje się że są to moduły. Sprawdź czy na pewno w każdej pozycji menu się one wyświetlają. Najlepiej w module ustaw że na każdej stronie ma się wyświetlać.
    Chyba, że w kodzie szablonu jest coś namieszane i musisz jakiś dodatkowy warunek spełnić by się wyświetlało ale to już wróżę. Wstaw online to szybciej pomożemy.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Stronka jest już widoczna tinyhousefamily.pl bedę wdzięczny za jakąś pomoc

  10. #10
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Błąd 403
    Brak dostępu. Sprawdź czy napewno dobrze opublikowałeś? Może coś w htaccess wstawiłeś ograniczającego dostęp.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Jak dodać menu dolne pod stropką?
    przez Damian91 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-06-2018, 16:30
  2. Phoca joomfish. W phoce inne parametry w polskiej wersji a inne w tłumaczeniach.
    przez anja10 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post/autor: 10-07-2014, 19:12
  3. Sectiontableentry - inne tło dla wierszy parzystych a inne dla nieparzystych.
    przez Vanitas na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 07-06-2010, 18:51
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-04-2008, 21:19
  5. DFContact polskie znaki w mailu część jest część krzaczki
    przez GOGOKOM na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-11-2007, 12:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •