Jak zidentyfikować ciasteczko ?
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jak zidentyfikować ciasteczko ?

  1. #1

    Domyślny Jak zidentyfikować ciasteczko ?

    Sprawdziłem w Chrome z jakich ciasteczek korzysta strona (strona-->zbadaj-->Aplikacja-->pliki cookie).. \
    Jest tylko jedno..
    Niestety nazwa „953a4cd272dcc39e8675898c31d2c27e” niewiele mi mówi..
    Jak określić do czego służy to ciacho ? Strona testowa

    W Firefox wyskakuje też Komunikat w Firefox : (strona-->zbadaj-->konsola-->ostrzeżenia)

    Ciasteczko „953a4cd272dcc39e8675898c31d2c27e” nie ma odpowiedniej wartości atrybutu „SameSite”. Niedługo ciasteczka bez atrybutu „SameSite” lub z nieprawidłową wartością będą traktowane według zasady „Lax”. Oznacza to, że ciasteczko nie będzie już wysyłane w kontekstach zewnętrznych witryn. Jeśli aplikacja wymaga dostępności tego ciasteczka w takich kontekstach, proszę dodać do niego atrybut „SameSite=None“. https://developer.mozilla.org/docs/W...ookie/SameSite zawiera więcej informacji o atrybucie „SameSite”

    Zasadniczo na stronie docelowej również nie mam potrzeby zbierania jakichkolwiek danych analitycznych, czy marketingowych w związku z tym chciałbym ustalić czy ciacho jest jakimś niezbędnym elementem do funkcjonowania witryny czy można się go jakoś pozbyć..

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    To ciasteczko sesyjne Joomli. Poczytaj więcej tutaj: https://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=891034
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wnioskuję ze to plik sesyjny i w związku z tym nie nie ma obowiązku umieszczania informacji o ciasteczkach ?

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    302

    Domyślny

    To zależy jakiej, bo jedna kwestia to czy ciasteczko zbiera dane osobowe a druga kwestia to obowiązek o poinformowaniu o zapisywaniu ciasteczka na urządzeniu użytkownika. Jednak kwestia wynika z rozporządzeniem 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 (RODO) a druga z dyrektywy 2009/136/WE. To dwie luźno powiązane sprawy. W przypadku cookies sesyjnego nie musisz nic robić w kwestii RODO (ciasteczko nie zbiera danych osobowych) ale musisz poinformować o wykorzystaniu przez stronę cookies.

    http://ciasteczka.zjekoza.pl/ (chociaż interpretacje bywają różne).
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5

    Domyślny

    Ok.. więc okienko z informacja że strona korzysta z ciasteczek tak czy tak musi być..
    Natomiast co w wypadku gdzie mam wklejone irframe z mapką google, i link do FB.. ?
    Czy jak umieszczę info że strona zawiera elementy które mogą używać cookies firm trzecich (oraz info jak wyłączyć cookies w przeglądarkach) to sprawę załatwia.. czy muszę znaleźć dodatek który wyodrębnia ciasteczka i daje możliwość wyłączenia danych plików za pomocą suwaka? Patrząc na różne strony mam wrażenie że przepisy to jedno praktyka to inna bajka..

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •