Błąd przy instalacji świeżej wersji.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Błąd przy instalacji świeżej wersji.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-06-2012
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Joomla! 4.x Błąd przy instalacji świeżej wersji.

    Witajcie,


    Robię dla siebie nową stronkę i kupiłem skórkę. Zainstalowałem świeżą wersję xampp i postępując zgodnie z instrukcjami kliknąłem kikstart. Wcześniej oczywiście utworzyłem nową bazę danych w PhPMyAdmin. Pierwszy problem pojawił się w trakcie etapu na którym akeeba próbowała przywrócić bazę danych. Wyskoczył mi błąd "Unable to connect to the Database: SESSION variable 'max_allowed_packet' is read-only. Use SET GLOBAL to assign the value". Kompletnie nie mogę znaleźć w necie co to może być, bo na ogół ten problem pojawia się przy migracji z localhost na serwer bądź odwrotnie, a tutaj jest świeża instalacja. Po dłuższych poszukiwaniach poddałem się i kliknąłem dostępną opcję skip restoring. Przeszedłem następny etap, choć nie miałem tam opcji zmiany hasła, która powinna tam być. Zakończyłem i wyskoczyły błędy (załącznik). Wyczyściłem pliki instalacyjne i próbowałem wejść na stronę główną, ale wyskoczył fatal error i oczywiście nie potrafię nic z tym zrobić.

    Bardzo proszę o jakieś wsparcie...

    Poniżej to, co się pojawiło przy próbie zakończenia instalacji. Załączyłem też screen.

    Deprecated: Return type of APimple::offsetExists($id) should either be compatible with ArrayAccess::offsetExists(mixed $offset): bool, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\pimple\pimple.php on line 133

    Deprecated: Return type of APimple::offsetGet($id) should either be compatible with ArrayAccess::offsetGet(mixed $offset): mixed, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\pimple\pimple.php on line 101

    Deprecated: Return type of APimple::offsetSet($id, $value) should either be compatible with ArrayAccess::offsetSet(mixed $offset, mixed $value): void, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\pimple\pimple.php on line 82

    Deprecated: Return type of APimple::offsetUnset($id) should either be compatible with ArrayAccess::offsetUnset(mixed $offset): void, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\pimple\pimple.php on line 143

    Deprecated: AInput implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\input\input.php on line 38

    Deprecated: Return type of AInput::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\input\input.php on line 104


    Application Error

    Please submit the following error message and trace in its entirety when requesting support
    TypeError — count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, null given

    C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\application\application.php::L221

    #0 C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\application\application.php(332): AApplication->enqueueMessage('Unable to conne...', 'error')
    #1 C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\controller\controller.php(1031): AApplication->redirect('http://localhos...', 'Unable to conne...', 'error')
    #2 C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\dispatcher\dispatcher.php(278): AController->redirect()
    #3 C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\framewo rk\application\application.php(176): ADispatcher->dispatch()
    #4 C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\index.p hp(115): AApplication->dispatch()
    #5 C:\xampp\htdocs\sesjerodzinne\installation\index.p hp(230): mainLoop()
    #6 {main}
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    154
    Punkty
    22

    Domyślny

    Jaka skórka? Wstaw link.
    Wydaje mi się, że problem jest w wersji php

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-06-2012
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    http://preview.astemplates.com/itempreview/292 No mi też się tak wydaje ale nie wiem jak to rozwiązać. Póki co udało mi się obejść problem stosując inny driver przy odzyskiwaniu bazy danych i strona się ładuje, ale nie mogę wprowadzić żadnych zmian, bo wszystko się sypie.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 238
    Punkty
    302

    Domyślny

    A spróbuj na żywym serwerze np. smathost.pl daje ci serwer do testowania na 14 dni za darmo.
    Jeśli instalujesz lokalnie to problemy mogą wynikać z twojego lokalnego środowiska.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

Podobne tematy

  1. Ostrzeżenia w 1 kroku instalacji nowej wersji joomli 2.5.14 w środowisku xampp!
    przez rysiekm55 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-01-2017, 16:28
  2. Wielojęzyczność nie działa nawet na świeżej joomli.
    przez Scorpio na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 06-04-2014, 22:00
  3. Zhackowana strona i próba instalacji Joomla! w wersji 3.2.1
    przez inc1dent na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 15-01-2014, 17:27
  4. Poradnik jak migrować Joomla 1.5 do wersji 1.7 i Virtuemart 1 do wersji Virtuemart 2
    przez kacper1972 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-10-2011, 10:35
  5. Błąd przy istniejącym serwisie, a przy świerzej instalacji nie!
    przez LoKiToX na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-03-2009, 21:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •