Rozmiar strony. galeria. favicon. inna strona.
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Rozmiar strony. galeria. favicon. inna strona.

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2023
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5 Rozmiar strony. galeria. favicon. inna strona.

    Witam. Ostatnio coś pytałem i nikt nie odpisał chyba wiem dlaczego. Ale no niestety ja nie ogarniam joomli i tych spraw chyba że ktoś dobrze napisze jak co zrobić to wtedy daję radę. Spróbuje chyba ostatni raz zadać pytania, potem dam sobie spokój. A jak coś to poproszę chociaż o odpowiedz czy to chodzi o zbyt amatorskie pytania czy o to że pytania takie już był ?

    Pytanie 1. Moja strona www.magia-meble.pl na monitorach z małą rozdzielczością wyświetlała się dobrze a teraz przy 4k jest mała. Czy to trudna robota czy bardzo łatwa aby to zmienić jak dla człowieka który się nic nie zna ? To że zrobiłem sam stronę to nic nie znaczy, to było dawno a dziś nic nie pamiętam. Pamiętam tylko że zrobiłem ją z przeogromnym trudem. Taki mam szablon jak posyłam na obrazku i tam są jakieś ustawienia.

    2. Obrazy w galerii nie posiadają przycisków/ikon < > do przewijania obrazów. Szukałem, dwa dni kombinowałem i nic. Przypuszczam że to prosta sprawa i miałem wrażenie że moment to ogarnę ale no nie dałem rady. Nie wiem może chociaż napisze ktoś odpisze w jakim miejscu mam szukać jeśli chodzi o pytanie 1 i 2.
    Teraz się np dowiedziałem że "sigplus" a "Content - Image gallery - sigplus" to co innego. Ten drugi odpowiada za galerię. Ale tam zmiany są dziwne, zależne albo wymagają czasu ? Np fancybox lub boxplus hover window powodowały że wyskoczył obraz w okienku i dało sie przewijać do kolejnego zdjęcia ale teraz od godziny zmieniam ustawienia i nie umiem do tego wrócić tak jak by na chwile się to włączyło i koniec, nie wiem.

    3. udało mi się dzisiaj zrobić faviconę do strony. Jak otworzę stronę to ona widnieje ale w wyszukiwarce google nie ma. Po czasie sama się pojawi czy bez "nowego indeksowania strony" się to nie pojawi ?

    4. Zastanawiam się czy nie zmienić joomli na coś prostszego. Jommla ma mnóstwo funkcji których ja nie potrzebuję. Ktoś doradzi czy warto w ta stronę pójść jeśli tak to w jaką ?
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Jeżeli używasz wersji 2.5 to ona nie jest już wspierana. Powinieneś przesiąść się do najnowszej wersji. Wersja której używasz jest oparta o starą wersję PHP która również już nie jest wspierana.
    Powinieneś jak najszybciej rozważyć aktualizację do najnowszej wersji. By to zrobić musisz posiadać rozszerzenia od autorów którzy przygotowali migrację do nowszych wersji inaczej Ci się to nie uda.
    Twoja strona nie jest responsywna co nie pozwala się dopasować do rozmiarów ekranu. Co do galerii to nie pomogę ponieważ w czasach Joomli 2.5 używałem innego rozwiązania a tego nie znam.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2023
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    A nie wiesz czy wordpress był by lepszy dla takiego amatora który się nie zna ?
    Nie chcę aktualizować wersji bo przeczuwam że coś się popsuje i nie będę umiał zrobić. Tylko responsowność bym wstawił i galerię by działała, więcej nie potrzebuję.

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PawelKat Zobacz wiadomość
    A nie wiesz czy wordpress był by lepszy dla takiego amatora który się nie zna ?
    Temat długi i nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Są plusy i minusy rozwiązania Joomli i Wordpressa. Jednak jeżeli nie zajmujesz się na co dzień kodowaniem i ustawianiem CMS-ów i szablonów to będzie dla Ciebie droga przez mękę. Nawet jeżeli często nie aktualizujesz strony a wygląda na to że nie aktualizujesz używając J2.5 to może pomyśl o jakiejś stronie statycznej wówczas nie będziesz miał aż takich problemów z aktualizacjami.
    Najlepiej daj jakiejś osobie lub firmie niech Ci zaktualizuje stronę lub stworzy na nowo. Wbrew pozorom może Ciebie to wynieś taniej niż marnowanie czasu jeżeli nie znasz CMS-ów na tyle aby się po nich swobodnie poruszać a tym bardziej programować.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2023
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Znasz przybliżone ceny zrobienie takiej strony jak moja ? Slajd na stronie głównej i galeria, + trochę opisów.
    Przy okazji zapytam. Grzebałem w ustawieniach i w folderach z galerią porobiły mi się takie dodatkowe foldery których nie da się usunąć do puki nie usunę z nich zdjęć które się automatycznie zdublowały (winowajcę już wyłączyłem) a to kupa roboty.
    Zapewne jest tu gdzieś ustawienie że blokuje usuwanie folderów kiedy coś w nich jest ale nie umiem znaleźć.
    Attached Images Attached Images

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Odnośnie ceny to Ci nie podam dokładnie ponieważ jest to kwestia ustaleń indywidualnych. W zależności od przebiegu prac wykonanie prostej strony to może być jakieś 50 a nawet 100 godzin. Podkreślę te liczby dotyczą prostej strony. Znając te wartości policz ile chciałbyś otrzymać za godzinę pracy i jakie są stawki na rynku za godzinę pracy.

    W Joomli2.5 nie da się usunąć katalogu dopóki go nie opróżnisz. Najprościej jest wejść poprzez FTP do katalogu images i tam usunąć to co Ciebie interesuje.

  8. #7
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    154
    Punkty
    22

    Domyślny

    Galerie nie posiadają przycisków bo twój lightbox nie działa. Masz jakis problem z jquery. Myślę, że nie ma co sie pchać w aktualizację. Jest co prawda sporo zdjeć, ale tego co jest wartościowe, czyli unikatowych, merytorycznych tekstów brak. Czy robić wp, czy joomla? Ja bym wziął joomla, ale wp też będzie ok.

Podobne tematy

  1. Strona Główna inna jak inne strony
    przez timeo na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 22-09-2013, 18:15
  2. Inna treść na strona.com.pl/index.php/en/ i www.strona.com.pl/index.php/en/
    przez mad80 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-01-2013, 10:35
  3. Animowany favicon favicon.gif
    przez wojtek^^ na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 07-07-2011, 12:34
  4. Inna kategoria, inna templatka.
    przez Szibena na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-07-2008, 19:28
  5. inna height dla IE a inna dla Mozzila
    przez krecik na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-12-2007, 14:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •