Temat - Upload plików graficznych , komponent lub moduł - pliki w formacie RAW
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Temat - Upload plików graficznych , komponent lub moduł - pliki w formacie RAW

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny Temat - Upload plików graficznych , komponent lub moduł - pliki w formacie RAW

    Witam, jestem w kropce, Potrzebuje jakiegoś komponentu lub modułu, który można zmodyfikować do pobierania i zamieszczania plików graficznych w różnych formatach, głównie w formacie RAW jak i jpg, png, czy te z innych. (Aby to zrobić z pozycji witryny) Pliki będą magazynowane na serwerze , potem obrabiane. Phoca Gallery nie daje rady, coś na podobieństwo. Wiadomo - mogę udostępnić FTP, ale z loginem i hasłem, ale nie o to mi chodzi. To sobie będe wrzucał lub udostępniał, I nie chodzi mi o typową galerię jak Phoca lecz miejsce w którym będę przechowywał pliki głównie w formacie RAW.

    Jeśli ktoś miał taki problem ? Lub ma jakieś przemyślenia? Dajcie znać proszę

    Z góry dzięki - pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Kto ma wrzucać te pliki? Ty w zapleczu czy klient od frontu? Poza tym RAW-a nie wyświetlisz na stronie, nie wiem czy znajdziesz jakikolwiek dodatek który obrabia RAW-y na serwerze.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    klient ma wrzucać, Ja obrabiać, Sie zastanawiam czy ręcznie czasem tego nie bedę robił, czyli udostępniał swój ftp , dzięki

    - - - Updated - - -

    To znaczy w założeniu ściągam pliki, obrabiam i daje efekt finalny, obojętnie w jakim formacie - jak sobie zażyczy Klient

    - - - Updated - - -

    To ma związek z fotografią produktową

    - - - Updated - - -

    No właśnie już to robiłem , ale bez udziału www , ręcznie ustalając dojscie do ftp, no ale chciałbym zautomatyzować taką funknkcję

    - - - Updated - - -

    A i jeszcze jedno , chodzi o to finlalnie wybrane zdjęcia ładuję na niezależną stronę ofertową(Za zgodą klienta- to wiadomo w .jpg), żeby następny Klient brał mnie pod uwagę (Zalążek marketingu) - ale to jest niezależny temat. Czyli schemat taki - jeszcze raz, Klient ładuje swoje zasoby , najlepiej z pozycji www, potem i tak kopiuje na twardy dysk m obrabiam i oddaję finalizację, wiadomo że odpalam Photo co z uwzględnieniem RAW No coś w trym temacie haha

    - - - Updated - - -

    A ,że bazuje w temacie Joomli od wielu lat, to mi będzie łatwiej poprostu

    - - - Updated - - -

    No bo biorąc pod uwagę aplicację gdzie ładujesz zdjęcia, wiadome że trzeba je obrobić głownie w .jpg formacie i zamieścić w galerii to to wszystko wiem , ale w odniesieniu, żeby to Klinent zamiesczał sobie co zrobił w aparacie, głownie mowa o formacie RAW , żebym mu to obrobił

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Osobiście nie znam rozszerzenia dla Joomla które przyjmuje pliki od klienta.
    Musisz znaleźć rozszerzenie coś ala menadżer plików i wówczas będziesz mógł to zadanie wykonać.
    Pamiętaj jednak że przesyłanie dużych i w dużej ilości plików poprzez stronę internetową może być wielkim wyzwaniem. Tym bardziej że jeden raw potrafi ważyć 60M i więcej. Pomijam kwestie serwera bo przestrzeń jest relatywnie tania ale samo przesyłanie tak dużej ilości może być dużym wyzwaniem.

    Uważam że będziesz miał problem ze znalezieniem takiego rozwiązania. Znaczenie ma tu skala ruchu i przesyłanych zdjęć. Może ktoś inny z forumowiczów zna gotowe rozwiązanie.

  6. #5
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Prawdopodobnie najlepszy serwis komputerowy w Londynie -> https//ictlaboratory.com




  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-11-2009
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    Heja jest rozwiązanie , kieruje to głównie do qrdziel-a. Na podstawie twojej sugestii , zastosowałem tzw, chmurę na serwerze, która spełnia 100 % funkcji . Jest to zrobione na subdomenie , ale oprócz tego (Zastosowałem ownClod) sprzężyłem to również ze swoim komputerem bez konieczności używania ftp-a. Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu. Trochę czasu to zajęło. Ale ułatwienie mega! Jedyną rzeczą , to zrezygnowałem z zakładania konta we własnym zakresie przez użytkowników, aby serwer wytrzymał, a dostęp do konta będę udzielał ja, po uprzednim kontakcie z Klientem. Pierwsze testy rewelcja, aplikacja rewelacja, Jeszcze ustawienia - wynik https://cloud.i-fotografia.pl/index.php/login
    DZIĘKI WIELKI - Zamykam temat

Podobne tematy

  1. TinyMCE i upload plików (nie tylko graficznych)
    przez krzysiekpl na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 14-07-2015, 11:51
  2. Upload plików flv, ogg lub innych
    przez janusz_bi na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-05-2012, 12:48
  3. [j1.5.23]Autorski komponent i generowanie pliku RAW
    przez seeb na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-07-2011, 01:03
  4. Typ pozycji modułów raw, xhtml (zmiana)
    przez iopi na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-05-2009, 10:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •