Take a Tour a duplikacja pomiędzy stronami
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Take a Tour a duplikacja pomiędzy stronami

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Joomla! 4.x Take a Tour a duplikacja pomiędzy stronami

    Nowość wprowadzona w wersji 4.3 czyli "Take a Tour" jest bardzo ciekawym pomysłem.
    Pomaga szybko przedstawić konkretne kroki klientom by szybciej opanowali Joomle lub inne rozszerzenia.
    Moje pytanie do was. Czy istnieje jakiś prosty sposób duplikacji lub przeniesienia stworzonego "Take a Tour" na inną stronę? Czy jest jakiś sposób eksportu i importu?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 242
    Punkty
    302

    Domyślny

    To jest rozszerzenie... zatem można by spróbować skopiować jego pliki do innej instalacji i zainstalować przez wykrywanie.
    Taki pomysł na gorąco
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rkonik Zobacz wiadomość
    Czy istnieje jakiś prosty sposób duplikacji lub przeniesienia stworzonego "Take a Tour" na inną stronę?
    Co rozumiesz przez inną stronę ? To jest komponent zaplecza dla Joomla 4.x.
    komponent znajduje się w katalogu administrator/components/com_guidedtours , więc idąc tym tropem możesz przygotować pakiet instalacyjny, uzupełniając go o brakujące elementy.
    Przeniesienie na Joomla innej wersji wymaga przeprogramowania.

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Chyba źle się wyraziłem.
    Chodzi o to że w "Take a Tour" mogę tworzyć własne "instrukcje". Na cele dyskusji powiedzmy że do komponentu.
    Ten sam komponent jest zainstalowany na innych stronach i chciałbym wykonać identyczną "instrukcję" dla tego samego komponentu ale na innej stronie.
    Najprościej było by wykonać eksport i potem import. W przeciwnym wypadku muszę to robić ręcznie na każdej ze stron. Dlatego szukam rozwiązanie które by zautomatyzowało lub przyśpieszyło ten proces.

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Póki co, to widzę, że musisz to robic ręcznie dla każdej ze stron. Druga opcja to stworzenie wlasnego tour'u i prześledzenie bazy danych, aby wykonać exp-imp poprzez bazę.

  7. #6
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Szczęśliwie, albo nieszczęśliwie , na mojej stronie, po aktualizacji (strona migrowana z 3.x) nie pojawił się Tour (na czystej instalacji, po aktualizacji pojawia się bez problemu), więc musiałem zainstalować go ręcznie. Wykorzystałem prawidłową instalację jako źródło. W moim przypadku kroków jest więcej, więc niektore można opuścić.

    1. Guded Tour, znajduje się w tabelach:
    #__guidedtours
    #__guidedtour_steps
    trzeba więc zawartość skopiować i utworzyć tabele wraz z treścią w nowej instalacji

    2. Guided Tours to 3 rozszerzenia :
    administrator/components/com_guidedtours
    administrator/modules/mod_guidedtours
    plugins/system/guidedtours

    Bez większych kombinacji, zawartość każdego z katalogów skompresowałem i instalatorem rozszerzeń dodałem do nowej strony, ignorując komunikaty o błędach językowych

    3. skopiowałem wartości dotyczące tych rozszerzeń z tabeli #__extensions i wgrałem do nowej instalacji, do tabeli #__extensions

    i już, działa.

    4. moduł po instalacji jest nieaktywny, dlatego należy go włączyć, wskazując pozycję publikacji "status", dopiero wtedy pojawi się ikona w górnej części panelu zaplecza.

    5. pliki językowe, z administrator/language/en-GB/ , ordynarnie, skopiowałem ze starej do nowej strony, do takiego samego katalogu.

    6. w przypadku samodzielnie utworzonych samouczków, bez większych ceregieli , wystarczy kopiować całą zawartość tabel i przenosić na nowy serwer, korzystając z SQL'a i INSERT IGNORE INTO #__guidedtours i INSERT IGNORE INTO #__guidedtour_steps

  8. #7
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Dzięki za pomysł. Baza Danych jest jakimś wyjściem z braku import eksport. Nie jest to najwygodniejsze ale znacząco skróci czas przeniesienia instrukcji z "Take a Tour" na inne strony.
    Wielkie dzięki za pomysł. Czas go wdrożyć i przetestować.

  9. #8

Podobne tematy

  1. Kopiowanie wielu artykułów pomiędzy 2 stronami Joomla
    przez bartlo na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 22-10-2012, 09:56
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-07-2012, 19:16
  3. Efekty przejścia między stronami
    przez mariuszwega82 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-05-2010, 23:23
  4. Nawigacja między stronami - wygląd
    przez Yameso na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-03-2009, 16:04
  5. RSGallery2 problem z przejściem między stronami galerii
    przez webss na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-10-2008, 00:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •