Konfiguracja wysyłki email serwer lokalny gmail
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Konfiguracja wysyłki email serwer lokalny gmail

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-05-2023
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Konfiguracja wysyłki email serwer lokalny gmail

    Cześć wiem, że tematów tego typu jest sporo ale przejrzałam od wczoraj cały internet i :
    Przy próbie ustawienia emaila i wysyłki testowej mam błedy dla każdej z metod od smtp, phpmail, po sendmail.
    Chodzi o projekt na studia serwer to xampp i filozofia jest taka by działało za darmo.
    Posiłkujac sie artykułem :
    https://docs.joomla.org/How_do_I_use...mail_server%3F
    ustawiłam sobie hasło do weryfikacji 2 etpaowej an koncie w googlu ale nie pomaga co ciekawe na php.
    Co ciekawe trafiłam na taki poradnik jak ustawić poczte na xampie z php i tutaj na tych danych dla po zmianie plików jak w opisie zadziałało natomiast w Joomla nie przechodzi
    https://devcorner.pl/wysylac-maile-s...kalnego-xampp/
    wersja 3.10
    konfig.pngerror.png


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    154
    Punkty
    22

    Domyślny

    Do testowania poczty lokalnie w xampie używałem test mail server tool. Działa dla funkcji mail(). Nie testowałem innych opcji.
    Xampa już nie używam, bo miał problemy z sql, może już jest lepiej.
    Polecam jako serwer lokalny Laragon, posiada wbudowane narzędzia do wysyłania poczty, ssl, udostępnianie w sieci, instalacje aplikacji ...

  4. #3
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Problemem, w Twojej konfiguracji jest nieuwzględnienie zmian, które wprowadził Google. Ze względów bezpieczeństaw, do autoryzacji, nie możesz używać hasła z gmail.com, tylko hasła aplikacyjnego.
    https://support.google.com/accounts/...pp%20Passwords

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    07-05-2023
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    Problemem, w Twojej konfiguracji jest nieuwzględnienie zmian, które wprowadził Google. Ze względów bezpieczeństaw, do autoryzacji, nie możesz używać hasła z gmail.com, tylko hasła aplikacyjnego.
    ustawiłam i uzywam hasła aplikacyjnego ( co napisałam)
    Jak podałam w pierwszej wiaodmości, gdy zastosowałam ustawienie na samym xampie ( opis w artykule) to wysyłka działa.
    Nie działa mi na joomly a ze względu na temat pracy musze móc np rejestrowac uzytwkoków, chciałam tez właczyć opcję komentarzy i dodawania treści dla tych uzytwkoników.
    No chyba że musze jesli zadziałało mi jedno hasło do aplikacji stworzyć kolejne juz dla joomli ( lub to odpiąc od aplikacji którą zrobiłam dla testu)?

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez pablop76 Zobacz wiadomość
    Do testowania poczty lokalnie w xampie używałem test mail server tool. Działa dla funkcji mail(). Nie testowałem innych opcji.
    Xampa już nie używam, bo miał problemy z sql, może już jest lepiej.
    Polecam jako serwer lokalny Laragon, posiada wbudowane narzędzia
    Ok a da się to tak ustawic zeby szly emaile, działała naprzykład wysylka do rejetsracji email czy dodawanie komentarzy? bo sama wysyłka emaila z xampa jak napisałam mi poszła . nie działa mi w żaden sposób wysyłka email z Joomla

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Czy ja dobrze rozumiem, wyglada na to że chcesz w pełni funkcjonalnego serwera internetowego Joomla, na localhost - to tak prosto nie zadziała. Najpierw musisz skupić się na uruchomieniu i udostępnieniu serwera lokalnego w internecie, a dopiero potem mysleć o uruchomieniu Joomla. To nie działa tak, że instalujesz xampp'a i masz w pełni funkcjonalny serwer internetowy, to jest tylko symulacja lokalna do takiej pracy. Udostepnianie xampp'a jako w pełni funkcjonalnego serwera internetowego, jest trochę bardziej skomplikowane.

    Myślę, że troche przesadzasz z kosztami, za 105,48 zł rocznie, możesz mieć przez serwer z domeną i wszystkie problemy z głowy https://www.ovhcloud.com/pl/web-hosting/personal-offer/.
    Po godzinie pracy (głównie przez transfer ftp plików Joomla), w pełni funkcjonujący serwer z działającymi funkcjami Joomla.

    Jeśli upierasz się przy korzystaniu za "darmochę" to daj sobie spokój z Xampp'em, bo tutaj masz rozwiązanie https://launch.joomla.org/, ale co 30 dni trzeba pamiętać i odnawiać subskrybcję oraz jest ograniczenie 500MB, poza tym wszystko bedziesz mogła zrobić, bez dodatkowych problemów.

  7. #6
    Bywalec Frodoo awatar
    Dołączył
    26-08-2018
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    181
    Punkty
    18

    Domyślny

    Na Xampie trzeba uważać. Jak się wejdize w stan uśpienia z właczonym serwerem i wyłaczy komputer uszkadza się baza i w żaden sposób nie da się jej odzyskać -sprawdzałem. Lepszy jest Wamp.
    Na forum pomagam bezpłatnie, ale nie koniecznie

  8. #7
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    921
    Punkty
    87

    Domyślny

    Sry, ale jak najbardziej można odzyskać bazę po takim crash'u, uwaga procedura :
    Przy wyłaczonej bazie i apach'u
    1. wchodzimy do katalogu xampp/mysql
    2. zmieniamy katalog data na np. data-old
    3. kopiujemy katalog backup do nowego katalogu data
    4. wchodzimy do katalogu data-old
    5. kopiujemy plik ibdata1 oraz wszystkie katalogi baz, z wyjątkiem mysql, performance_schema, phpmyadmin, test
    6. wszystko wklejamy do nowego katalogu data

    Gotowe, można startować xampp'a

Podobne tematy

  1. Jaki sewer, lokalny, albo zewnętrzny darmowy z możliwością wysyłania maili - PILNE
    przez czarnyblack na forum Serwery lokalnie - JAMP, movAMP i inne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-03-2012, 22:50
  2. Localhost JAMP a wysyłanie poczty email - konfiguracja
    przez czarnyblack na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-03-2012, 11:42
  3. konfiguracja poczty [GMail]
    przez szmidt344 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-07-2009, 13:28
  4. Konfiguracja poczty dla gmail
    przez szmidt344 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-05-2009, 19:33
  5. joomla nie chce wysyłać emaili , poczta na gmail
    przez pimltm na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-11-2008, 18:03

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •