Przegląd wyróżnionych
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Przegląd wyróżnionych

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2023
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Joomla! 4.x Przegląd wyróżnionych

    Zauważyłem, że po dla artykułów wyświetlanych za pomocą opcji Artykuły wyróżnione - przegląd zmieniają się url z ładnych w rodzaju <domena>/<kategoria>/<artykuł> na <domena>/<kategoria>?view=article&id=<id>:artykuł=<nr>. Zastanawiam się z czego to może wynikać i jak to zmienić, ale nie mam żadnego pomysłu.
    Jakaś podpowiedź?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Wyświetlają się tak kiedy nie masz ID dla tych artykułów. Np. pochodzą z wyróżnionych na pierwszej stronie.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2023
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie rozumiem co chcesz przekazać, ale pewnie źle i nieprecyzyjnie zadałem pytanie.
    Mam kilka kategorii artykułów. W każdej z nich jest kilka artykułów z których część oznaczyłem jako wyróżnione. Jeżeli teraz stworzę menu do przeglądania artykułów z jednej kategorii, to wszystkie artykuły są wyświetlane z ładnymi linkami. Jeżeli jednak stworzę menu artykuły wyróżnione - przegląd, to wyróżnione artykuły z części kategorii dostają takie brzydkie linki, a pozostałe zachowują ładne linki.
    Szukając rozwiązania problemu zauważyłem jedną rzecz. Jak stworzę menu wyświetlające przegląd jednej kategorii, to wszystkie problematyczne artykuły tej kategorii otrzymują ładne linki. Zarówno w tym menu jak i w przeglądzie wyróżnionych. Wystarczy jednak, że wyłączę menu z tą problematycznej kategorii, a od razu wracają brzydkie linki i nie jestem w stanie zrozumieć z czego to wynika.
    Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy kategoriami, które na liście wyróżnionej dają ładne linki, a tymi co dają brzydkie poza osobnym menu.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Dokładnie to Ci napisałem "Brzydkie" linki tworzą się dlatego, że artykuły nie otrzymują ID z pozycji menu.
    Rozwiązanie już częściowo znasz: utwórz pozycje w menu dla każdej z kategorii w której masz artykuły. Oznacz te pozycje by nie wyświetlały się w menu (jest taka opcja w ustawieniach pozycji menu).
    To rozwiązanie twojego problemu.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2023
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    To co piszesz rozumiem tak, że mam utworzyć menu, którego nie chcę tak żeby nie było go widać, po to żeby podłączyć do niego artykuły tak by się nie wyświetlały.
    I teraz nie wiem czy to ja jestem głupi czy to rozwiązanie jest głupie, czy jedno i drugie.
    Inna rzecz, że nie wiem jak coś takiego zrobić. I nawet nie wiem czy nie lepiej zostawić te brzydkie linki, albo sprawdzić czy w innych CMSach nie ma takich problemów

  7. #6
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Każdy CMS ma inne zalety i wady...

    Tworzysz nowe menu i nazywasz je Ukryte.
    W tym menu tworzysz pozycje, które potrzebujesz (u mnie zawsze struktura menu odpowiada strukturze kategorii).

    I po sprawie...

    A jak już posiedzisz w tym dłużej, odkryjesz mnóstwo zalet takiego rozwiązania...

  8. #7
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Kiedyś tak robiłem z ukrytym menu, ale odkąd Joomla daje opcję NIE naświetlania pozycji menu, umieszczam je odpowiednio w strukturze i ukrywam:
    https://prnt.sc/mybR3Wikei4s

    @Tloluvin: Głupie, powiadasz? Znajdź drugi CMS, który potrafi ci tworzyć opublikowane pozycje menu i ich nie wyświetlać. Nie oceniaj pochopnie.
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2023
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Bazyl Zobacz wiadomość
    Każdy CMS ma inne zalety i wady...
    Jasne, ale zastanawiam się czy w obecnej sytuacji zmiana CMSa nie byłaby lepszym pomysłem, bo im później tym będzie to trudniejsze. Problem z tym jest taki, że o innych CMSach też nie wiem za dużo więc ciężko mi przewidzieć jakby to wyglądało i na jakie problemy tam bym się natknął.

    Cytat Wysłane przez Bazyl Zobacz wiadomość
    A jak już posiedzisz w tym dłużej, odkryjesz mnóstwo zalet takiego rozwiązania...
    Jakiś przykład zalet takiego rozwiązania?

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    @Tloluvin: Głupie, powiadasz? Znajdź drugi CMS, który potrafi ci tworzyć opublikowane pozycje menu i ich nie wyświetlać. Nie oceniaj pochopnie.
    Mogę oceniać błędnie ze względu na niewielką wiedzę, ale na pewno nie robię tego pochopnie, a konieczność stosowania ukrytego menu, żeby artykuł miał odpowiedni link na chwilę obecną jest dla mnie głupim rozwiązaniem. To, że inne CMSy nie mają takiej funkcjonalności nie jest dla mnie ich wadą, o ile nie powoduje to takich problemów

    Przetestowałem ten pomysł z ukrytym menu.
    Wprawdzie musiałem wprowadzić nową nazwę ze względu na konflikt aliasów przez co url inaczej wygląda, ale ta proteza przynajmniej pozwala mi na połączenie artykułów z kilku kategorii.
    Dzięki za pomoc

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez siristru Zobacz wiadomość
    Kiedyś tak robiłem z ukrytym menu, ale
    Siła przyzwyczajenia ;-)



    Cytat Wysłane przez Tloluvin Zobacz wiadomość
    Jakiś przykład zalet takiego rozwiązania?
    Weź sobie w "innym CMS" jakiś moduł / dodatek / widżet (dobierz nazwę do CMS) i wyświetl np. jeden dla kategorii Aktualności, a drugi w zakładce Kontakt.
    W Joomla to prościzna...

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-03-2023
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    To zdecydowanie nie jest mój poziom i nie wiem czy kiedykolwiek dotrę do etapu by tego typu problemy miały dla mnie znaczenie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Tagi w przeglądzie artykułow wyróżnionych
    przez Kotlet na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-07-2013, 23:26
  2. Przegląd / wyróżnionych błąd szablonu czy joomal'a?
    przez fusik na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-06-2012, 18:20
  3. Zmiana wygląd wyróżnionych newsów
    przez Chorazy5 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-09-2011, 14:41
  4. Klasa artykułów wyróżnionych
    przez Robster na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-08-2011, 12:19
  5. Wygląd newsów wyróżnionych
    przez hosiek na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-06-2011, 14:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •