Cassiopeia - adaptacja szablonu
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Cassiopeia - adaptacja szablonu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny Cassiopeia - adaptacja szablonu

    Witajcie.


    Próbuję poznać układ w Casiopei. Nie wiem, jak wykonać pewną modyfikację. Chciałbym, aby informacja nr 4 znajdowała się w tej pozycji, co 2 i 3, ale żeby wyświetlała tekst w taki sposób, jak nr 1.


    Widoczny układ na grafice (załącznik):
    1 - standardowo włączony moduł w pozycji banner (typ własny)
    2 - standardowo włączony artykuł w pozycji top-a (typ artykuły-migawki)
    3 - utworzony i włączony moduł w pozycji top-a (typ własny)
    4 - skopiowany 1 i włączony moduł w pozycji top-a (typ własny)


    Będę wdzięczny za wskazówki.


    Pozdrawiam
    JB
    casiopeia.jpg

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Hmmm....
    najprościej jest zajrzec do modułu, który jest aktualnie opublikowany w pozycji banner, i powielić go, a potem dokonać korekty tekstu, ale jest jedno ale, czy rozumiesz jak działa css grid i flex i zapoznałes się z Cassipeia https://magazine.joomla.org/all-issu...of-tips-tricks ?

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    najprościej jest zajrzec do modułu, który jest aktualnie opublikowany w pozycji banner, i powielić go, a potem dokonać korekty tekstu,
    Tak właśnie zrobiłem: skopiowałem moduł z całą zawartością i kopię ustawiłem na wyświetlanie w innej pozycji. Jak widać na grafice tekst wyświetla się inaczej niż w pozycji banner. Przypuszczałem, że może to wyświetlać się inaczej, ale miałem też nadzieję, że może to zadziała 1:1 i będzie ok.

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    ale jest jedno ale, czy rozumiesz jak działa css grid i flex i zapoznałes się z Cassipeia https://magazine.joomla.org/all-issu...of-tips-tricks ?
    W tym temacie jestem na początku drogi. Studiuję powoli m.in. podany link, ale (w co trudno uwierzyć) mieszkam w miejscu z Internetem, którego w zasadzie nie ma (teraz mam godz. 22:50, w miarę chodzi). Zatem kłopot z dostępem do sieci i wielu materiałów. Dzięki wskazówkom na forum można coś podziałać i zepsuć - w końcu to najlepsza nauka.

    Pozdrawiam
    JB

  5. #4
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Zobacz na układ szablonu , banner (container full-width) jest inną pozycją niż top-a (child-grid container), i ma inną stylizację. Najszybszą metodą jest dodanie nowej pozycji, która ma ten sam styl i układ i wtedy będzie to wyglądało podobnie. Dodatkowo dochodzi ustalenie szerokości Twojego modułu na 2/3 szerokości i tutaj jest potrzebna stylizacja dla column w grid, lub zastosowanie row i ustalenie szerokości na 70%. W obu przypadkach musisz rozumieć co trzeba zrobić, żeby sobie z tym poradzić.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez terra Zobacz wiadomość
    W obu przypadkach musisz rozumieć co trzeba zrobić, żeby sobie z tym poradzić.
    To jest zdanie-klucz. Póki co takiej wiedzy nie mam. Nie mam też w otoczeniu specjalisty z doświadczeniem, który jako swego rodzaju mentor, mógłby pokazać pewne rozwiązania, wskazówki. Główne źródło to jednak to forum, z którego ja (i nie tylko) wiele się już dowiedziałem.

    Spróbuję stworzyć stronę na bazie dostępnych możliwości w Cassiopei, a z czasem może uda się zgłębić temat i wprowadzać inne, bardziej zaawansowane zmiany. Zajmuję się Joomla hobbystycznie, w porównaniu do wielu z Forumowiczów jest klasycznym amatorem, ale chciałoby się wiedzieć coś więcej. Zobaczymy, co przyniesie czas.

    Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi

    Pozdrawiam
    JB

Podobne tematy

  1. Cassiopeia - korekta w wyglądzie szablonu
    przez james.bien na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 06-07-2023, 00:03
  2. Helix Ultimate, Cassiopeia
    przez james.bien na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-05-2023, 12:02
  3. Szablon cassiopeia
    przez Jasiek2100 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 13-05-2023, 12:12
  4. [FAQ] Cassiopeia child
    przez qrdziel na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-02-2023, 17:22
  5. export szablonu z 2.5 i adaptacja do 3.6.2 - możliwa ?
    przez MariuszL na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-09-2016, 14:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •