Aktualizacja PHP w Joomla 4.3.4
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Aktualizacja PHP w Joomla 4.3.4

  1. #1
    Bywalec kazimierzbanhajer awatar
    Dołączył
    27-07-2023
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    114
    Punkty
    2

    Domyślny Aktualizacja PHP w Joomla 4.3.4

    Dostałem info: Twoja wersja PHP, 8.0.29, w tej chwili otrzymuje tylko poprawki zabezpieczeń. Oznacza to, że już wkrótce nie będzie ona obsługiwana. Zaleca się zaplanowanie uaktualnienia do nowszej wersji PHP, zanim aktualnie używana osiągnie koniec wsparcia z datą 26-11-2023. Uaktualnienie do nowszej wersji (zalecana jest wersja 7.x) spowoduje, iż Joomla będzie działać szybciej i zwiększy się bezpieczeństwo jej użytkowania. Skontaktuj się ze swoją firmą hostingową aby uzyskać informacje jak dokonać aktualizacji.
    Co mam zrobić. Najnowsza wersja PHP u mnie to 8.2 a tu pisze żeby aktualizować do 7.x. Co zrobić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Błąd tłumaczenia Podoba mi się to tłumaczenie Prawdopodobnie osoby od polskiej wersji językowej zapomnieli poprawić ten błąd.
    Musisz zaktualizować do wyższej wersji. Najlepiej do najwyższej ale niektóre rozszerzenia mogą powodować błędy więc sprawdź u dostawców rozszerzeń z jakimi wersjami możesz współpracować.
    Cykl życia PHP znajdziesz pod tym linkiem: https://www.php.net/supported-versions.php

  4. #3
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    156
    Punkty
    22

    Domyślny

    rkonik chyba nie doczytał do końca pytania. Ja mam to samo, i też jestem ciekaw jak się rozwinie sytuacja. Na razie czekam. To tylko info.

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Tłumaczenie dotyczy stałej PLG_QUICKICON_PHPVERSIONCHECK_SECURITY_ONLY

    Oryginał w w j. angielskim brzmi:
    Kod:
    Your PHP version, %1$s, is only receiving security fixes from the PHP project at this time. This means your PHP version will soon no longer be supported. We recommend planning to upgrade to a newer PHP version before it reaches end of support on %2$s. Joomla will be faster and more secure if you upgrade to a newer PHP version. Please contact your host for upgrade instructions.
    Jest błąd w tłumaczenia. Zespół od tłumaczeń dodał od siebie fragment (zalecana jest wersja 7.x) i tyle.

  6. #5
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    156
    Punkty
    22

    Domyślny

    No ale mamy wersje php >= 8.0 to skąd ten komunikat? Nie chodzi o tłumaczenie.

  7. #6
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Twoja wersja PHP, 8.0.29, w tej chwili otrzymuje tylko poprawki zabezpieczeń.
    Otworzyłeś link, który podesłał @rkonik?

  8. #7
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    156
    Punkty
    22

    Domyślny

    Autor ma wersję 8.2

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kazimierzbanhajer Zobacz wiadomość
    Najnowsza wersja PHP u mnie to 8.2 a tu pisze żeby aktualizować do 7.x. Co zrobić?
    Wystarczy czytać ze zrozumieniem. To taka umiejętność której uczą w podstawówce. Autora wprowadza w błąd informacja że jego wersja PHP, 8.0.29, która jest podana w komunikacie właśnie dostała wyłącznie wsparcie dla zabezpieczeń. Żywotność tej wersji się zakończyła i nie będzie rozwijana dlatego należy ją zmienić na nowszą. Autor najnowszą wersję na hostingu ma 8.2 a w komunikacie ze względu na niewłaściwe tłumaczenie a w zasadzie dodanie od siebie przez zespół tłumaczący informacji o tym aby wybrał jakąś wersję 7.x To wprowadziło autora w błąd. Zakładam że nie jedną osobę. Jest to błąd tłumaczenia. Dlatego dałem Ci oryginalny tekst abyś widział jak wygląda prawdziwy komunikat. Dodatkowo podałem link do cyklów życia PHP aby łatwiej było podjąć decyzję.

  10. #9
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Co tu pisać, to ewidentnie błąd edytorski. minimalna zalecana wersja dla J4 to 7.2 i o to w tym wszystkim chodzi , natomiast max. zalecana to 8.0, jesli masz 8.1 lub wyższą to może być problem. Dopiero następna wersja to min.8.1

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Komunikat powinien brzmieć:
    Twoja wersja PHP, [tu numer wykrytej wersji], otrzymuje obecnie od projektu PHP tylko poprawki bezpieczeństwa. Oznacza to, że Twoja wersja PHP wkrótce przestanie być wspierana. Zalecamy zaplanowanie aktualizacji do nowszej wersji PHP, zanim [tu data, w której posiadana wersja ] osiągnie koniec wsparcia. Uaktualnienie do nowszej wersji spowoduje, iż Joomla będzie działać szybciej i zwiększy się bezpieczeństwo jej użytkowania. Skontaktuj się ze swoją firmą hostingową, aby uzyskać informacje, jak dokonać aktualizacji.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Joomla 3.x + aktualizacja PHP + Joomla1.5.x
    przez james.bien na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 17-08-2014, 22:53
  2. błąd The requested URL /php-fcgi/php-fcgi-5.default/index.php was not found on this s
    przez majkigru na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 23-12-2011, 09:44
  3. Aktualizacja bazy danych do PHP 5
    przez strategist na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 01-09-2008, 21:04
  4. Aktualizacja PHP i MySQL
    przez rad na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-08-2008, 14:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •