Problem z organizacją artykułów i modułów na stronie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Problem z organizacją artykułów i modułów na stronie

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Joomla! 4.x Problem z organizacją artykułów i modułów na stronie

    Jestem w trakcie nauki szablonu Kasjopeia. Póki co szło nieźle, ale zatrzymałem się.

    Poproszę o wskazówkę, co powinienem poprawić, aby naprawić sytuację. Nie mogę sobie poradzić.

    Mam 2 pozycje menu: Home i Aktualności

    Pozycję Home mam ustawioną na Pojedynczy artykuł i jako stronę startową, na której znajdują się (patrząc od góry):
    1. logo
    2. menu
    3. slider w pozycji banner
    4. pojedynczy artykuł
    5. 3 moduły własne na pozycji bottom-a
    6. moduł Newsflash (4 artykuły) na pozycji bottom-b

    To wszystko mam ustawione, aby wyświetlało się tylko dla tej pozycji w menu. Ładnie się wyświetla za każdym razem, kiedy klikam w Home.

    Pozycję Aktualności mam ustawioną na Artykuły wyróżnione - przegląd. Po kliknięciu w Aktualności wyświetlają mi się wyróżnione artykuły z trzech kategorii. Nie ma (i tak ma być): slidera, pojedynczego artykułu, 3 modułów własnych i modułu Newsflash. Pojawia się ścieżka powrotu, którą wyłączyłem na stronie głównej (pozycja w menu Home). Klikam w tytuł, który jest linkiem do artykułu i wyświetla mi się tylko ten artykuł. Tak ma być.

    Gdzie pojawia się problem?

    Otóż kiedy na stronie startowej klikam w przycisk Czytaj więcej jednego z artykułów Newsflash, otwiera się ten artykuł, ale na stronie startowej. Jest slider (tego nie chcę), nie wyświetla się tytuł tego artykułu (to oczywiście chciałbym), nie ma tego pojedynczego artykułu (tak ma być), wyświetlają się 3 moduły własne i moduł Newsflash (tego nie chcę), cały czas jestem w pozycji Home.

    Czy jest możliwe, aby ten artykuł wyświetlił się jako samodzielny artykuł (tak, jak to działa po wejściu w Aktualności i wybraniu danego artykułu - opis wyżej), nie w pozycji Home tylko Aktualności (ze ścieżką powrotu).

    Oczywiście Home i Aktualności po kliknięciu działają OK i przywracają cały układ.

    Jeśli nie ma na to sposobu, będę musiał pomyśleć nad inną organizacją strony.

    Mam nadzieję, że opisałem zrozumiale. Gdybym jednak źle opisał i byłyby potrzebne zrzuty - dołączę.

    JB

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    156
    Punkty
    22

    Domyślny

    odpowiedź usunięta

  4. #3
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    156
    Punkty
    22

    Domyślny

    Utwórz w menu pozycję Typ pozycji menu * Artykuły -> Wszystkie kategorie - lista lub Jedna kategoria artykułów - lista jeżeli chcesz stronę dla jednej kategorii (możesz ją ukryć jeżeli nie chcesz jej w menu Typ łacza -> Pokazuj w menu ustaw na Nie)

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Joomla! 4.x

    Dzięki za wskazówkę. To naprowadziło mnie na rozwiązanie, które częściowo jest satysfakcjonujące. Wystarczy pozycję w menu ustawić na wyświetlanie artykułów jednej kategorii.

    Niestety mój plan był inny. Chodziło mi o wyświetlanie artykułów z kilku kategorii. Ale żeby to osiągnąć trzeba ustawić wyświetlanie artykułów wyróżnionych - wtedy tylko można wybrać artykuły z jednej lub kilku kategorii. W tym właśnie układzie artykuł wyświetla się na stronie startowej, czego nie chcę osiągnąć.

    Dlaczego nie mogę stawić sobie artykułów na jedną kategorię? Chciałbym po prostu mieć możliwość wyświetlania pod innymi trzema linkami - artykułów z trzech kategorii.

    Czy zatem jest jakiś sposób na ogarnięcie tego problemu?

    JB

  6. #5
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Bez problemu możesz osiągnąć to co chcesz, tylko popełniasz błąd. Jeśli chcesz wyświetlać artykuły z kilku kategorii, to skąd system ma wiedzieć, które artykuły chcesz wyświetlić ? Do tego służy wyróżnienie, które wskazuje artykuł z danej kategorii i taki widok, który możesz wybrać w pozycjach menu.

    W przypadku, gdy chcesz wyświetlić artykuły z różnych kategorii, to musisz określić wg jakiego klucza mają zostać wybrane np. Ostatnio dodane, albo najstarsze itp... a do tego nie służy widok, tylko moduł i masz ich 5, każdy zaczyna się od nazwy "Artykuły... np. "Artykuły - migawki", w którym ustawiasz to co chcesz uzyskać.

    UWAGA: domyślne widoki oferowane przez komponenty np. com_content (artykuły), wybierane w pozycji menu, służą do prezentacji treści, w sekcji COMPONENT (domyslna sekcja Joomla, we wszystkich szablonach), ale można dowolnie prezentować treść poza tą sekcją, a sekcję COMPONENT pozostawić nieużywaną. Tutaj masz przykład https://www.joomlaterra.pl/ , na stronie tytułowej nie używam tej sekcji, ani żadnego z domyslnych widoków, a mam przegląd artykułów, z kategorii, które mogę sobie wybrać, w module.

    To jest standardowy moduł Joomla "Artykuły-migawki" z własną stylizacją.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Na powyższą stronę
    Tutaj masz przykład https://www.joomlaterra.pl/
    trafiłem przy okazji innego wątku. Pamiętam, że już wtedy bardzo mi się spodobała. Świetnie to wygląda, od razu widać, że to profeska - dla amatora takiego jak ja - super. Wtedy nie wiedziałem nawet w jakim kierunku pójdzie mój projekcik. Teraz mniej więcej wiem, jak ma to wyglądać i okazuje się, że Twój projekt (nie mówię o efektach na stronie) jest bardzo zbliżony do tego, co chciałbym osiągnąć (choć te efekty byłoby fajnie może też mieć).

    Wydaje mi się, że domyślam się gdzie leży mój problem, ale nie umiem go rozwiązać. Twoja strona startowa pomija sekcję COMPONENT, czyli wyświetlają się tylko moduły (bez artykułów). Na swojej nie wiem jak to osiągnąć. Dla pozycji menu Home przyporządkowuję moduły i jeden artykuł (bo w typie pozycji menu nie mogę inaczej). Jak wyłączę ten artykuł to nic się nie wyświetla. Kółko się zamyka.

    Jak to zrobić, żeby nie było tego artykułu? Chyba, że to nie o to chodzi, a ja nie za bardzo rozumiem te zależności, błądzę i stąd moje nieudane próby.

    JB

  8. #7
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Na to jest kilka sposobów:
    1. akurat stosuje przegląd jednej kategorii, która nie zawiera żadnych artykułów
    2. można w zakładce menu PRZEGLĄD ARTYKUŁÓW ustawić wszystko na 0 i ustawić na wyłącz
    3. można użyć menu artykuł, który w treści ma tylko fikcyjną pozycję modułu np. {loadposition cokolwiek}

    PS. dzięki za miłą opinię

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki WIELKIE, WILEKIE dzięki za podpowiedź. To są te "sztuczki", tajemnice warsztatu, które amatorom (ja) nie są znane.

    Jestem chyba blisko, blisko, blisko... Ale...

    Zastosowałem rozwiązanie z pkt. 1
    1. Utworzyłem pozycję w menu Home.
    2. Ustawiłem typ - przegląd jednej kategorii (w kategorii brak artykułów, wyłączyłem opcję pokazywania komunikatu o braku artykułów)

    Strona startowa wygląda tak, jak zamierzałem - wyświetlają się tylko moduły. OK

    Druga pozycja w menu to Aktualności, typ: artykuły wyróżnione - przegląd. Po kliknięciu w menu w Aktualności wyświetlają się artykuły wyróżnione z 3 kategorii, ścieżka powrotu. Można wejść do artykułu. OK

    Problem:
    Na stronie startowej wyświetla mi się moduł Artykuły - migawki (artykuły z Aktualności, 3 kategorie). Prezentowana jest grafika wprowadzenia oraz przycisk Czytaj więcej. Po kliknięciu w Czytaj więcej nie otwiera mi się dany artykuł. Jestem dalej w menu Home (chciałbym Aktualności), brak ścieżki powrotu (grafika w załączniku).

    Czy tu też jest potrzebna jakaś magiczna sztuczka?

    JB

    forum1.jpg

  10. #9
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Nie widzę strony, ale prawdopodobnie masz problem z konfiguracją modułu lub pozycji menu

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Joomla! 4.x

    Ćwiczę na localhost. Czy po przeniesieniu na hosting można podesłać na priv link (jak potrzeba to z dostępem do zaplecza)?

    JB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Organizacja oddziałów regionalnych.
    przez gabin na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-06-2014, 12:53
  2. Organizacja galerii
    przez Gibon123 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-01-2012, 11:52
  3. Organizacja poziomu dostępu
    przez luqass na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 01-04-2011, 11:41
  4. Organizacja menu
    przez speen na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-02-2006, 15:34

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •