Cytat Wysłane przez vienio52 Zobacz wiadomość
To żadne pretensje. Pytanie/stwierdzenie było w zasadzie retoryczne, a spowodowane tym, że na każdym etapie rozwoju wersji np joomla bardzo często występują problemy z bezpieczeństwem, choćby na dany moment były zainstalowane aktualne poprawki. Moja opinia ogólnie dotyczyła tego, że używanie środowisk typu joomla wymaga wielu dodatkowych czynności poza aktualizacją kontentu i jest to uciążliwe, wymagające ciągłego sprawdzania i nadzoru.
Tak, przeemigruję serwis, pracuję nad tym. Zauważ, że np. poprzez kupno i instalację RSFirewall, wykonywanie backupów staram się zabezpieczać swoje zasoby.
Pozdrawiam
Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi. Jak kupisz auto to jeździsz przez 10 lat nic nie robiąc? Czy może przeciwnie zbliża się zima zmieniasz opony, zbliża się wiosna zmieniasz opony, przejechałeś określony dystans zmieniasz olej, Dziecko na tylnym siedzeniu oddało obiad, musisz posprzątać. Klocki hamulcowe się skończyły to je wymieniasz. Niby nowe auto a ciągle trzeba przy nim robić. Jeżeli to jest dla Ciebie uciążliwe to oddajesz auto do serwisu oni to robią a ty pijesz kawkę i oglądasz telewizję lub czytasz gazetę. Tak samo jest ze stronami internetowymi, bez znaczenia jakiego CMS-a używasz. Strony stały się na tyle skomplikowane od strony kodu, że prościej jest oddać pod opiekę komuś i zapłacić. Będziesz miał więcej czasu dla siebie i obejrzysz jakiś film na netflix-ie To jest dokładnie to samo co auto, więc twoje tłumaczenia do niczego nie doprowadzą.

Wracając do twoich pytań wcześniej


Cytat Wysłane przez vienio52 Zobacz wiadomość
katalog 9. witryny
Jak powinienem odseparować katalogi powiązane z różnymi domenami?
Nie wiem jaki masz hosting ale o to powinieneś zapytać swojego dostawcy w jaki sposób odseparuje witryny na twoim planie hostingowym. Przykładowo może to być np PHP open_basedir i wiele problemów odejdzie. Pytaj usługodawcę a on na pewno da Ci konkretną odpowiedź jak to rozwiązał w swojej infrastrukturze.



Cytat Wysłane przez vienio52 Zobacz wiadomość
Ad3. Piszesz o monitorowaniu stron - masz na myśli jakiś automatyczny mechanizm?
W jaki sposób (ogólnie) mam monitorować np. pliki index.php
Tak musi być to automat. Nie wyobrażam sobie abyś dosłownie parę plików sprawdzał codziennie ręcznie czy nastąpiła zmiana. Mnożąc to razy ilość witryn nagle okaże się, że z kilku plików zrobi się kilkadziesiąt lub kilkaset! Bez automatu fizycznie tego nie dasz rady wykonać. Aby to wykonać możesz napisać własny skrypt który będzie monitorował lub kupić gotowe rozwiązania. Sprawdź czy RSFirewall ma taki mechanizm. Znam to narzędzie sprzed bardzo wielu lat ale zdecydowałem się na rozwiązania konkurencji czyli Akeeby która taki mechanizm posiada.