Niewłaściwe przekierowanie
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Niewłaściwe przekierowanie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Joomla! 4.x Niewłaściwe przekierowanie

    Witam. Problem polega na tym, że stworzyłem (tworzę nadal) stronę opartą na Joomla 4. Ponieważ cały czas aktualizuję artykuły, moduły itd. (bo ma to być nowa odsłona starej strony) logowałem się do panelu administratora i od czasu do czasu klikałem w prawym górnym rogu na odsyłacz "Otwórz witrynę ..." aby zobaczyć, jak to wygląda no i było OK. Jednak po aktualizacji do wersji 5 kiedy chcę podejrzeć i klikam na "Otwórz witrynę ..." zostaję przekierowany na stronę logowania a adres w pasku przeglądarki zamiast http://localhost/xxxxxx.pl wygląda tak http://localhost/xxxxxx.pl/index.php/login2. Czy możecie podpowiedzieć co zepsułem? dodam, że po aktualizacji nadal kombinowałem na zapleczu i nie koniecznie aktualizacja tu zawiniła.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec pablop76 awatar
    Dołączył
    07-01-2011
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    164
    Punkty
    24

    Domyślny

    adres logowania jest zastanawiąjący, ale przekierowanie może sugerować, ze masz witrynę offline. Sprawdź konfiguracja globalna -> witryna -> witryna wyłączona
    Paweł
    Moja strona:
    https://web-service.com.pl/
    - Pasjonat Joomla, Polska, Skierniewice

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam i dziękuję za chęć pomocy. Witryna jest włączona, tylko tak jak napisałem, po wpisaniu adresy strony otwiera się okno logowania natomiast po kliknięciu menu na dowolny odnośnik strona działa. Po prostu coś powoduje, że do adresu głównego http://localhost/xxxxx.pl dopisuje mi - /index.php/login2 a po wybraniu z menu STRONA GŁÓWNA adres wygląda już OK, czyli http://localhost/xxxxx.pl/index.php/strona-glownaZałącznik 10196Załącznik 10197

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    687
    Punkty
    48

    Domyślny

    Po wpisaniu adresu strony ja znam 3 przypadki kiedy się pojawia formularz logowania.
    - witryna jest wyłączona to co pisał @pablop76 (pamiętaj tam ma być wartość NIE)
    - strona ma ograniczony dostęp i należy posiadać odpowiednie uprawnienia by ją przeglądać
    - ustawienia .htaccess wymuszają zalogowanie się. (ale wygląda to troszeczkę inaczej niż standardowy formularz joomla)

    Dodatkowo nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jednocześnie wchodzisz na adres główny witryny i masz formularz logowania i jednocześnie masz menu.

    Z pierwszej wypowiedzi. Jeżeli klikasz na przycisk w prawym górnym rogu to powinieneś być przeniesiony na adres główny.

    Jeżeli robisz to na localhoscie to widzę dwie przyczyny. Niewłaściwa konfiguracja .htaccess lub localhosta.
    Dlaczego uważasz ten adres index.php/login2 za niewłaściwy?

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Spróbuję jeszcze raz to zobrazować. Będąc na zapleczu strony (foto 1), chcę podejrzeć, jak to wygląda. Klikam na odnośnik z adresem witryny. Zamiast strony głównej widzą stronę logowania (foto 2). Jednak będąc na tej stronie, widzę górne menu (foto 3) i klikając na nie bez problemu (bez logowania), mogę przeglądać całą zawartość strony. Upierdliwe jest tylko to, że po wpisaniu adresu strony widzę stronę logowania (patrz foto), a nie stronę główną witryny.Załącznik 10208Załącznik 10209Załącznik 10210

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    687
    Punkty
    48

    Domyślny

    Załączniki nie działają
    Próbowałeś dla testu zmienić szablon na inny i sprawdzić czy występuje ten sam problem?
    Z ciekawości sprawdź jeszcze jaką masz odpowiedź serwera. Jeżeli strona jest wyłączona (widzimy formularz logowania) to odpowiedź serwera jest 500

    Postaraj się poprawić załączniki.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-08-2009
    Wpisy
    30
    Punkty
    11

    Domyślny

    Na innych szablonach jest to samo. No cóż, poddałem się i robię stronę od nowa zwracając większą uwagę na to co robię i częściej sprawdzam wygląd witryny. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

  9. #8
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    932
    Punkty
    89

    Domyślny

    W momencie, gdy masz standardowy ekran Joomla, menu głównego MEIN MENU->home, w pozycji standardowej "component", nie jet przypisany żaden widok, moduł logowania rozszerza się na cały ekran, co wywołuje wrażenie o którym mówisz (strona przekierowuje do Login). Przypisz do pozycji startowej (home) dowolny artykuł i problem zniknie - moduł zacznie pokazywać się z boku.
    Druga wersja to taka, że pozycję w menu Login, zrobiłeś pozycją domyślną (żółty domek oznacza taką pozycję)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 31-07-2010, 11:42
  2. niewłaściwe formatowanie
    przez nanikosz na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-07-2010, 18:54
  3. Niewłaściwe państwo po rejestracji
    przez buczer na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-05-2010, 09:55
  4. Niewłaściwe wyświetlanie w IE
    przez Utar na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 14-04-2010, 22:54
  5. Joomap - niewłaściwe sortowanie
    przez mgap na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-11-2006, 07:56

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •