Różne wyniki wyszukiwania w Google dla tej samej strony?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Różne wyniki wyszukiwania w Google dla tej samej strony?

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny Różne wyniki wyszukiwania w Google dla tej samej strony?

    Mam zagwozdkę której nie rozumiem. Być może coś się zmieniło w Google a ja to przeoczyłem i nie rozumiem co się dzieje. Chodzi o stronę która jest już w indeksach Googla ponad dwa miesiące.
    Ku mojemu zaskoczeniu strona główna powiedzmy https://strona.pl ma inny tytuł w wynikach wyszukiwania w zależności od frazy którą wpiszę. Kombinuję z różnymi frazami tak abym uzyskał wynik dla głównej strony i za każdym razem jest inny tytuł i inny opis.
    Nie zauważyłem aby to występowało dla innych zakładek np /kontakt /o-mnie itd.

    O co chodzi czy Google coś zmienił? Nie dość, że wyświetla mi wyniki spersonalizowane co jedni lubią a inni przeklinają. To jeszcze personalizuje mi tytuł i opis wyniku wyszukiwań?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    Ten sam URL? Masz tam jakieś np. OG tagi?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Tak ten sam URL. Zauważyłem to wyłącznie przy głównym adresie. Nie wiedzę tego w innych zakładkach. Tak mam tagi OG:
    Nie chcę publikować tutaj adresu strony ponieważ klient sobie tego nie życzy. Jeżeli jesteś zaciekawiony wyników mogę wysłać Ci zrzuty do wglądu.

  5. #4
    Wyga siristru awatar
    Dołączył
    28-05-2009
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    3 246
    Punkty
    302

    Domyślny

    A masz podpiętą pod stronę Google Search Console?
    Na Forum pomagam bezpłatnie ad maiorem Joomla gloriam
    Mimo pomocy na forum nie dajesz rady? Potrzebujesz by ekspert "zrobił to" za Ciebie?
    Napisz do mnie na PW. Argentum et Aurum nie zawsze jest konieczne ;)

  6. #5
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Tak mam podpięte i wszystko jest ok. Google nie zgłasza mi żadnych problemów co ciekawe gratuluje zwiększania kliknięć
    Tak samo jak w wyszukiwarce użyję "site:............" to mam inny wynik. Mam na myśli tytuł który wyświetla się w wynikach wyszukiwarki.

    Tak się zastanawiam czy Google dopasowuje tytuł wyniku wyszukiwania w zależności od zapytania, które wpiszę w wyszukiwarkę. Czy jest to testowanie Googla które może przypominać testy A/B

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2024
    Skąd
    Dresden / Kielce
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam. Podepnę się.
    Moja strona tez kilka razy dziennie zmienia swoją pozycję, a wizytówka google wręcz szaleje.
    Od czego to zależy?
    Stronę mam 10 lat więc powinna być w miarę stabilna...

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2024
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tytuł w wynikach wyszukiwania jest ustalany przez Google w 100% przypadków gdy przekracza 60 znaków ze spacjami. W innych przypadkach może go zastąpić, albo nie. Jeżeli wyszukiwarka uzna że jej tytuł lepiej opisuje zawartość strony, to należy go zmodyfikować W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: https://feb.net.pl/kontakt

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    682
    Punkty
    48

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez AuraPython Zobacz wiadomość
    Tytuł w wynikach wyszukiwania jest ustalany przez Google w 100% przypadków gdy przekracza 60 znaków ze spacjami. W innych przypadkach może go zastąpić, albo nie. Jeżeli wyszukiwarka uzna że jej tytuł lepiej opisuje zawartość strony, to należy go zmodyfikować W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: https://feb.net.pl/kontakt
    Nie chodzi o to, że Google decyduje o tym jaki tytuł się znajdzie w wynikach wyszukiwania. Również nie o to, że Google zmieni tytuł na taki jaki uzna za właściwy.
    Chodzi o to że tytuł wyświetlany w wynikach jest inny i tak jakby zależał od tego co wpiszemy.
    Dla ułatwienia rozmowy powiedzmy że domena to mojafirma.pl
    Jeżeli w wyszukiwarkę wpiszę "mojafirma" wyskakuje wynik dla strony głównej z tytułem "moja firma - strony joomla"
    Ale jak wpiszę w wyszukiwarce "strony www mojafirma" wówczas otrzymuję wynik dla strony głównej "moja firma - strony www"
    jak wpiszę coś innego to ponownie dla wyników wyszukiwania zmienia się tytuł na jeszcze inny.
    Co ciekawe zauważyłem że to dotyczy wyłącznie strony głównej czyli domeny a nie zakładek typu mojafirma.pl/omnie
    Tak samo opis jest zmieniany w zależności od zapytania w wyszukiwarce.

    Podkreślę że podana nazwa domeny i frazy w zapytaniach są jedynie przykładem do dalszej rozmowy a nie promowaniem jakiegoś konkretnego rozwiązania lub firmy.

  10. #9
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    1. pozycja w rankingu nie jest stała i zależy od algorytmu implementowanego przez wielkie G, tutaj są oficjalne zmiany https://status.search.google.com/pro...W2GwMi/history

    2. Każda zmiana wpływa na wyniki i skoki w wyszukiwarce

    3. O tytule i opisie strony decyduje właściciel strony , wypełniające meta tag TITLE oraz DESCRIPTION , to pierwszy podstawowy krok. UWAGA, ale tylko pozornie, aktualne algorytmy analizują całą stronę i po analizie semantycznej, konfrontują to z metadanymi, wg stosowanych algorytmów, ostatecznie nadają opis i tytuł, zgodny z metadanymi lub nie.

    4. Za każdym razem, gdy wpisujemy zapytanie, to algorytm pracuje na nowo, więc ta sama strona może pojawiać się w różnych zapytaniach, z różnym opisem.

    5. Jeśli podstrona, niewiele różni się semantycznie od podstrony, to wskazana zostanie strona główna.

Podobne tematy

  1. PhocaGallery - różne linki do tej samej galerii
    przez ficun na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-11-2013, 19:51
  2. Zmiana strony z html na Joomla a wyniki wyszukiwania w google.
    przez dreamlogic na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 01-07-2012, 11:48
  3. K2 i RSS- czyli jak włączyć drugi kanał z innymi ustawieniami dla tej samej treści
    przez tomputer na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-03-2012, 16:55
  4. Różne adresy URL do tej samej podstrony.
    przez pawciok1989 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-08-2010, 01:03
  5. Wyniki wyszukiwania w google...
    przez stasio na forum Różne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 26-02-2008, 22:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •