Strona wielojęzyczna - proeblem z jednym językiem w konkretnym języku :)
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Strona wielojęzyczna - proeblem z jednym językiem w konkretnym języku :)

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny Strona wielojęzyczna - proeblem z jednym językiem w konkretnym języku :)

    Witam,

    Mam problem którego nie mogę rozgryźć bo nie bardzo wiem co mogło pójść nie tak.
    Strona widoczna jest tutaj. W przełączniku jeżyka brakuje angielskiego. Stworzone było dawno menu w języku norweskim ale było nie używane więc nawet nie wyświetlało się to w przełączniku języka. Okazało się zbędne więc je usunąłem co by nie zaśmiecało zaplecza. No i prawdopodobni od tego momentu zadziało się coś złego. W języku angielskim jest wszystko ok co widać tutaj. W języku niemieckim utworzone jest tylko menu co by wyświetliła się ikonka a po jej kliknięciu użytkownik jest przekierowany na inną domenę (co teraz i ta nie działa bo stronę wrzuciłem do jakiegoś folderu w ramach testów). Mógłbym stronę przywrócić z backupu czego wolałbym uniknąć bo wtedy 3 dni pracy poszłyby na marne
    Może ma ktoś jakiś pomysł? Bo ja już zgłupiałem z nerw

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sytuacja się troszkę odmieniła. Zmieniałem strukturę menu pl i en. Moduł menu nie miał zaznaczonych wszystkich pozycji menu na których miał się wyświetlać bo tu się może pomieszało. Wszystko zaznaczyłem i tym razem w pasku jeżyka jest en i pl. Jednak zginęło de... Menu de też przebudowałem, powiązałem z pl i en jednak ciągle go nie ma. Więc teraz pojawia się pytanie dlaczego go nie ma i co zrobić, że w przełączniku języka się pokazała flaga

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dobra, temat chyba do zamknięcia. Podszedłem do tego z innej strony... Zamiast tworzyć jakieś sztuczne menu DE, które nigdy tutaj i tak nie było używany a cel był taki, żeby język pojawił się w przełączniku języka to wrzuciłem na sztywno fragment kodu, który wyświetla mi język i tyle. Chyba to lepsze rozwiązanie a najważniejsze, że działa

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podbijam temat Za chwilę wyrwę sobie wszystkie włosy z głowy bo nie mam już siły... Nie wiem co robię źle :|
    Aktualna strona znajduje się tutaj. Jest język polski i angielski oraz na sztywno dodany język niemiecki, który prowadzi na inną domenę. Natomiast tutaj znajduje się testowa strona do której chcę dodać język niderlandzki i francuski. Po próbie dodania języka NL efekt jest taki jaki widać... Pomieszanie z poplątaniem i nie wiem gdzie leży problem. Co więcej już chyba z tych nerw nie mogę odnaleźć pliku, który odpowiada za przełącznik języka aby usunąć kod, który dodałem aby wyświetlić niemiecką flagę... Wszelkie wskazówki mile widziane

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nikt nie będzie w stanie pomóc?

  7. #6
    Wyjadacz terra awatar
    Dołączył
    26-05-2017
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    927
    Punkty
    87

    Domyślny

    Więc tak
    po pierwsze poszukaj i usuń ten niemiecki "na sztywno", po drugie Joomla działa tak, że wielojęzyczność wymaga,
    1. zaznaczania języka w:
    - menu (wersja menu dla każdego języka)
    - kategoriach (kategoria dla każdego języka)
    - artykułach (artykuł w wersji dla każdego języka) oraz wersji językowych dla modułów
    2. jeśli pozycja menu zaznaczona jest jako EN, a podpinasz artykuł w innym języku lub języku "wszystkie", to nic nie zobaczysz.

    ot i cała tajemnica

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    15-10-2011
    Wpisy
    306
    Punkty
    10

    Domyślny

    Usunięcie tej niemieckiej flagi, która dodana jest na sztywno nic nie zmienia
    Co do samej zasady to wiem jak to działa i na stronie głównej jest wszystko ok. Na stronie testowej po dodaniu języka niderlandzkiego coś się knoci z flagami i nie bardzo wiem gdzie leży tego przyczyna.

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 20-10-2017, 18:43
  2. nazwy miesięcy w języku angielskim reszta w języku polskim
    przez cubase na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-05-2016, 17:01
  3. Pozycja menu tylko w jednym języku
    przez maciur90 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-02-2010, 13:19
  4. Instalacja nowych języków, wielojęzyczna strona, długi format daty.
    przez sepuk na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-11-2006, 16:43
  5. Strona wielojęzyczna w Joomla
    przez sylwekb na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 24-07-2006, 23:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •