Witam.
Przewalczyłam ostatnio problem tych samych numerów sesji VM i mieszania się koszyków klientów (dwa dni koszmaru i awantur, gdy towar był przywożony do klientów :eek, ale nie jestem przekonana, czy znalazłam przyczynę i czy mogę spać spokojnie, że to się już nie zdarzy. Chciałabym, żeby Ktoś Mądry potwierdził lub zaprzeczył.
VirtueMart jest zaprojektowany jako sklep - więc dla klientów z bardzo różnych fizycznie miejsc i komputerów, a strona, którą stworzyłam (przy udziale J i VM, oczywiście: http://www.lunchclub.pl) służy do zamawiania posiłków przez pracowników firm. Z reguły jest tak, że z jednej firmy (z jednego komputera? z jednego adresu IP?) przychodzi jednego dnia wiele zamówień. W VM numer sesji jest generowany przez potraktowanie md5 słowa VirtueMart. I tu leży przyczyna problemów. U większości klientów generowany był zawsze taki sam ciąg znaków. Klucz prywatny był taki sam? Problemy zaczęły się, gdy wzrosła liczba klientów i wiele osób zaczęło zamawiać jednocześnie. Trzeba było zmienić dane, na podstawie których był generowany numer sesji.
Czy mój tok myślenia jest prawidłowy?
Czy wpisanie w miejscu generowania numeru sesji VM na siłę numeru sesji Joomli (który jest unikalny) może jakoś portalowi zaszkodzić?
Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.