Problem z przeniesieniem bazy - jak ustawić kodowanie?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Problem z przeniesieniem bazy - jak ustawić kodowanie?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    39
    Punkty
    11

    Domyślny Problem z przeniesieniem bazy - kodowanie (częściowo rozwiązany)

    Witam.
    Mam problem z przeniesieniem bazy a szukałem i nic takiego nie znalazłem; Stara baza jest na novacomie. W phpmyadminie są takie informacje: System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) System porównań dla połączenia MySQL: UTF8_general_ci. Exportuję stamtąd całą bazę. Tam gdzie chcę przenieść (iq.pl) są informacje: System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8) System porównań dla połączenia MySQL:UTF8_general_ci, więc niby to samo. Jednak po zaimportowaniu (Zestaw znaków dla pliku: UTF8) wszędzie są krzaczki (zarówno PHPMYADMIN jak i sama J!). Więc tutaj prośba: Mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć co i jak krok po kruku robć, żeby było ok po imporcie?

    PS.
    jednak w pliku sql wyexportowanym z novacomu jest taka linia: CREATE DATABASE `nazwa` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

    Z góry dzięki i pozdrawiam,
    Ostanio edytowane przez Nosek : 22-04-2007 08:38

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Wywal to latin1_
    Poza tym, jak wgrywasz ustaw sobie zestaw utf8

    Poczytaj to: http://www.mambopl.com/content/view/349/48/
    pozdr
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    39
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki, powiedzmy, że się udało ;-)

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    I o to chodzi
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    39
    Punkty
    11

    Domyślny

    noo, jedank pochwaliłem dzień przed zachodem słońca. Krzaczki usunąłem ręcznie, bo przenosiłem tylko userów, jednak przed zalogowaniem w artykulach ogonki są OK, ale po już krzaczy. Znalazł by się ktoś tak uprzejmy, by prznieść mi tych kilka tabel? Walczę od trzech dni i nic

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    dużo masz tych artykułów? bo ja nie tak dawno ręcznie kopiowałem jakieś 200 sztuk artykułów i nie żałuję, bo przy okazji w kilku miejscach poprawiłem tagi meta czy cuś ;)

    aha, kopiowiałem w ten sposób, że byłem zalogowany w panelu jednocześnie na starej jak i na nowej instalacji Joomla i równolegle edytowałem te same artykuły. I taka rada: jak coś majstrujesz i ma to związek z artykułami, to czyść cache
    szuman.eu

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    39
    Punkty
    11

    Domyślny

    Pal licho, gdyby ręczne przenoszenie działało poprawnie, ale tak nie jest. Już nie wiem, co z tym robić. Chyba przestawię bazę na iso i porównywanie latin (tak było na początku) i postaram się przenieść userów. Artykuły jakoś przeboleję ;)

    BTW.
    Dlaczego po dodaniu wpisów o userach w tabeli jos_users oraz jos_core_acl_aro nie są oni widoczni w menu admina?
    na dole jest, że Wyniki: 1 - 30 z 150, ale widoczny jest tylko ten, z którego stawiałem J!
    Ostanio edytowane przez Nosek : 21-04-2007 17:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •