Fałszowanie licznika odsłon przy podziale artykułu na strony
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Fałszowanie licznika odsłon przy podziale artykułu na strony

  1. #1
    Przeglądacz daresh awatar
    Dołączył
    18-12-2005
    Wpisy
    50
    Punkty
    11

    Fałszowanie licznika odsłon przy podziale artykułu na strony

    Witam!

    Mam na stronie tylko jeden artykuł, jest on podzielony na 6 podstron.

    Zauważyłem, że licznik odsłon tego artykułu jest nieprawdopodobnie wysoki (przecież 50 osób nie mogło wygenerować ponad 300 wyświetleń artykułu).

    Wydaje mi się (z eksperymentów), że licznik 'odsłony' zwiększa się o 1 po wyświetleniu każdej kolejnej podstrony, czyli jeżeli artykuł ma 6 stron to jak jedna osoba go przeczyta będzie miał aż 6 wyświetleń.

    Problem:
    Co zrobić żeby licznik 'odsłony' artykułu był zwiększany o 1 tylko raz w momencie wejścia na jego pierwszą stronę a nie przy każdej kolejnej stronie (fałszuje to statystyki popularności artykułów)

    http://www.psychologia-spoleczna.pl/...egory/1/29/48/
    www.psychologia-spoleczna.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Obawiam się że jest to kwestia jak sa zliczane wyswietlenia strony, i bez ingerenecji w kod się nie obejdzie.

  4. #3
    Przeglądacz daresh awatar
    Dołączył
    18-12-2005
    Wpisy
    50
    Punkty
    11

    Domyślny

    Mogę zaingerować w kod więc jeżeli tylko ktoś wie gdzie i co zmienić to bardzo proszę o podpowiedź.
    www.psychologia-spoleczna.pl

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Hmm.
    Mogę zaingerować w kod więc jeżeli tylko ktoś wie gdzie i co zmienić...
    Jeszcze raz, hmmm
    No to jak z tą INGERENCJĄ? Masz na tyle kompetencji, by poprawić linijkę wedle czyjejś podpowiedzi (potrafi to sprawniejsza sekretarka), czy też nie masz na tyle kompetencji, by:
    1) zorientować się, który ze skryptów odpowiada za podział artykułów na wiele stron (banalne)
    2) przejrzeć dokumentację API i znaleźć potrzebne Ci informacje (wymaga trochę przynajmniej wiedzy o PHP)
    3) zorientować się, jakie będą skutki zmian dokonanych w jednym ze skryptów.

    Jeśli masz kompetencje sprawniejszej sekrtarki, to możesz liczyć na to tylko, że kogoś ten drobiazg denerwował, wprowadził zmiany do kodu i znajdzie czas, by Ci tutaj podać receptę.

    Nawiasem mówiąc, bezsensowną, bo za każdym azem, gdy zaktualizujesz Joomlę do nowszej wersji, a to konieczne, choć ze względu na bezpieczeństwo, to trzeba będzie także dokonywać tej przeróbki (tych przeróbek).

    Jeśli masz kompetencje, by rzeczywiście ingerować w kod, to pytanie jest trochę jakby nie na miejscu!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz daresh awatar
    Dołączył
    18-12-2005
    Wpisy
    50
    Punkty
    11

    Domyślny

    Pisząc liczyłem, że właśnie kogoś już ten problem denerwował i powie mi dokładnie co zmienić.

    Natomiast jeżeli chodzi o uaktalnienia no to faktycznie jest trochę problem bo trzeba by dokonywać ręcznych poprawek za każdym razem więc raczej po prostu usunę te liczniki ze strony.

    Uważam, że wcale nie jest to drobiazg ponieważ może poważnie zafałszować wyniki odwiedzin, porównywanie artykułów pod względem popularności stanie się niemożliwe i nie będzie miało sensu stosowanie modułu wyświetlającego najpopularniejsze artykuły.

    Może warto by to było zgłosić do twórców Joomli?

    Dzięki za zainteresowanie problemem
    www.psychologia-spoleczna.pl

  7. #6
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Nawiasem mówiąc, bezsensowną, bo za każdym azem, gdy zaktualizujesz Joomlę do nowszej wersji, a to konieczne, choć ze względu na bezpieczeństwo, to trzeba będzie także dokonywać tej przeróbki (tych przeróbek).
    Przepraszam za offtop, chciałbym polecić bardzo przyjemne narzędzie wspierające apdejty zmienionego kodu. Porównuje zbiory plików, można szybko przenosić różnice między nimi.

    http://winmerge.org/

    Wszystko można robić szybciutko i bez bólu.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •