Zmienna grafika ...
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Zmienna grafika ...

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-01-2006
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny Zmienna grafika ...

    Witam,
    Zastanawiam sie wlasnie czy jest mozliwa taka sytuacja ze dla roznych podstron bedzie wyswietlana inna grafika glowna- czyli np.: mamy serwis o zwierzakach i wybierajac w menu kotki w grafice glownej mam kotki, pieski to pieski itd. Nie chodzi mi o zmiane calej szty ale o podmiane tego glownego najwiekszego pliku graficznego.

    Piotr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182
    Cytat Wysłane przez P__G
    Witam,
    Zastanawiam sie wlasnie czy jest mozliwa taka sytuacja ze dla roznych podstron bedzie wyswietlana inna grafika glowna- czyli np.: mamy serwis o zwierzakach i wybierajac w menu kotki w grafice glownej mam kotki, pieski to pieski itd. Nie chodzi mi o zmiane calej szty ale o podmiane tego glownego najwiekszego pliku graficznego.

    Piotr
    Da się to zrobić.
    Ja robię to w ten sposób, że w pliku templatki w miejscu, gdzie ma znajdować się taka zmienna grafika, umieszczam nową pozycję, np.: <?php mosLoadModules ( 'user5' ); ?>
    Potem tworzę nowy moduł, wstawiam do niego grafikę (oczywiście dopasowaną wielkością do templatki i miejsca, w którym ma się znajdować grafika). Następnie w parametrach zaznaczam stronę, na której ta grafika ma być.
    Analogicznie z następnymi.
    Mam nadzieję, że opisałem to dość jasno ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Mozna też zrobić kilka róznych templatek i do każedej strony przypisać inną.
    Jezt to mozliwe w panelu administracyjnym, tam gdzie ustawia sie grafike (templatkę) dla strony.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-01-2006
    Wpisy
    40
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki !
    Zrozumialem :o)
    Zanim pojde testowac prosze jeszcze o pomocw jednej sprawie: jak zrobic taki manewr zeby po kliknieciu na jakas miniaturke zdjecia wstawiona w tresci artykulu pojawialo sie nowe okno z duzym formatem tejze fotki ?

    Piotr

  6. #5
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez P__G
    Dzieki !
    Zrozumialem :o)
    Zanim pojde testowac prosze jeszcze o pomocw jednej sprawie: jak zrobic taki manewr zeby po kliknieciu na jakas miniaturke zdjecia wstawiona w tresci artykulu pojawialo sie nowe okno z duzym formatem tejze fotki ?

    Piotr
    Zainstalować mambowego bota o nazwie mosthumb.
    Poszukaj w google.
    Osobiście nie sprawdzałem pod Joomlą, ale powinien działać.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2005
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jac
    Da się to zrobić.
    Ja robię to w ten sposób, że w pliku templatki w miejscu, gdzie ma znajdować się taka zmienna grafika, umieszczam nową pozycję, np.: <?php mosLoadModules ( 'user5' ); ?>
    Potem tworzę nowy moduł, wstawiam do niego grafikę (oczywiście dopasowaną wielkością do templatki i miejsca, w którym ma się znajdować grafika). Następnie w parametrach zaznaczam stronę, na której ta grafika ma być
    Witam!
    Miałem podobne pytanie i zrobiłem to właśnie tak jak radzisz. Pojawił się jednak drobny, mały problemik: otóż używam na mojej stronie formularzy (komponent perForms) i tam gdzie wyświetla się strona z formularzem nie żadnego modułu/grafiki. Tzn na podstronie z formularzem nie mogę przypisać modułu. Nie pomaga też przypisanie jednego z wyżej opisanych modułów dla menuitem: Unassigned.

    Tu można to zobaczyć: http://www.proximus.com.pl/joomlates...d=16&Itemid=35

    (po kliknięciu na link Zamów drukowaną wersję otwiera się właśnie formularz z brakiem grafiki)

    Help!

  8. #7
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez melonez
    Witam!
    Miałem podobne pytanie i zrobiłem to właśnie tak jak radzisz. Pojawił się jednak drobny, mały problemik: otóż używam na mojej stronie formularzy (komponent perForms) i tam gdzie wyświetla się strona z formularzem nie żadnego modułu/grafiki. Tzn na podstronie z formularzem nie mogę przypisać modułu. Nie pomaga też przypisanie jednego z wyżej opisanych modułów dla menuitem: Unassigned.

    Tu można to zobaczyć: http://www.proximus.com.pl/joomlates...d=16&Itemid=35

    (po kliknięciu na link Zamów drukowaną wersję otwiera się właśnie formularz z brakiem grafiki)

    Help!
    Niestety też nie wiem, jak rozwiązać taki problem.
    Próbowałem różnych sztuczek, ale okazuje się, że jak dany artykuł nie jest przypisany do menu, to nie można mu przydzielić indywidualnego modułu.
    Mi przynajmniej nie udało się tego zrobić :mad:

    Ładny, przyjemny layout tej stronki, którą robisz ;)
    Mam pytanie, jakiego komponentu używasz do menu?
    I gdzie znajdę komponent perForms, bo google nic konkretnego mi nie znajduje,
    a chętnie zapoznam się z jego możliwościami.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-12-2005
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szkoda, że nie ma na to rozwiązania. Ja przetestuję jeszcze moduł Header Image (przed chwilą go znalazłem) http://developer.joomla.org/sf/proje...d_header_image

    Jeśli chodzi o menu to użyłem Ja_transmenu 2.0 PL
    a perForms możesz znaleźć tu: http://developer.joomla.org/sf/sfmain/do/listProjects

    pozdrawia Radek

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •