muzyka z Pulp Fiction - szukam - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: muzyka z Pulp Fiction - szukam

  1. #11
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    nooooooo, jestem mile zaskoczona !

    więc ode mnie:

    wszystko uzależnione od okoliczności

    do samochodu : Dire Straits,
    w domu, zależy od pory dnia i innych okoliczności - pełna płytoteka Pink Floyd - łącznie z nagraniem ostatniego wspólnego koncertu - może koncert to za dużo powiedziane - wystąpienie raczej, w którym dali chyba 5 najlepszych kawałków z Watersem z bodajże 2005. Ulubiony album - nieco późniejszy - bez Watersa już - to The Division Bell - o ścianie nie będę pisać, bo chyba każdy to zna, jeśli nawet Floydów nie słucha. Są też i inne perełki, jak chociażby bardziej oddalony w cień utwór Echoes z albumu Meddle - piękny, długi, chwilami mroczny kawałek Floydów. Album Wish You Where Here, a z tego albumu boski Shine On You Crazy Diamond. no i specjalne wydanie (nawet mam oryginalną album z diodką) czyli PULSE. Z solówek Watersa- Amused To Death, a z Gilomoura - z ostatniego albumu On a Island - to chyba najbardziej lubię Where We Start - chociaż utwór jest zrobiony totalnie na modłę Floydów. No, ale ja ciągle o Floydach.
    Skoro jestem już przy solówkach, to wspomnę jeszcze o Marku Knopflerze (sory jeśli źle odmieniam nazwisko) album Sailing To Philadelfia - utworek What It Is. Utwory Dire Strait'sów chyba największe hity - Brothers in Arms, Romeo and Juliet, The Long Road, Telegraph Road i inne. Obskoczyłam w wielkim skrócie Floydów i Straitsów, to teraz przejdę dalej.

    muzyka filmowa: oprócz tego, co wymieniliście dodałabym jeszcze to co wspomniałam w tytule postu - super kawałki z boskim klimatem, oczywiście, aby tego słuchać trzeba by obejrzeć najpierw film. Koledzy jednak zapomnieli wymienić (może nie słuchają ? ) Ennio Morricone - i tu szczególne uwielbienie do kawałka La Professional - Chi Mai z filmu zawodowiec, gdzie główną rolę grał Belmondo. Następnie magnetyczny kawałek Frantic - Grace Jones - moim zdaniem, niezwykle emanujący erotyzmem (a może ja go chcę tak odczytywać - nie wiem) - boski. Ciekawa jestem, czy ktoś pamięta The River Kwai March, słucham go czasami chyba dlatego, że będąc w podstawówce byłam werblistką . Zdarza mi sie również odpalić w winampie utworek Summer Nights - John Travolta - Olivia Newton-John - tak dla poprawy humorku i dla poprawy humorku także .. uwaga Bee Gees - na przykład Saturday Night Fever, czy Tragedy i inne znane .

    Ciekawa jestem, czy ktoś również pamięta Deep Purple - Child in Time, czy Smoke On The Water ? albo ... coś z innych klimatów ELO - Electric Light Orchestra

    z polskich oczywiście, że Dżem zasługuje na uwagę, a także stary Maanam, czy Republika.

    Noooo i ... hehe będąc uczennicą 7-8 klasy podstawówki zasłuchiwałam się w Depeche Mode, co prawda, nie chodziłam ubrana, jak typowa "depeszówa", ale tak było - wspominam to z sentymentem. Do słuchania tych kawałków nakłoniła mnie moja pierwsza "bardzo poważna miłość" w życiu . Początkowo nie mogłam tego przetrawić, a później nikt nie mógł mnie od tego odgonić. Przy dźwiękach People Are People, 101, czy Violator - poznawałam smak pierwszych grzecznych pieszczot (ale nie będę wam tutaj bardziej opisywać tego wątku - bo jeszcze erotika jakiegoś tu spłodzę ) No cóż, jak to bywa w tym wieku - wielkie, mające nigdy się nie skończyć, gorące uczucie wygasło tak szybko, jak sie zaczęło - a miłość do depeszów równolegle z tym miłosnym wątkiem - wypaliła się. Chociaż do dziś dnia - jeśli gdzieś usłyszę te kawałki - zawsze się nad nimi "zatrzymuję" Czasu nie da się wrócić - pewne chwile pozostają w przeszłości i takimi już będą ... ostatnio widziałam na ulicy tą moją dawną miłość i cóż ...z pięknego, wysportowanego, szczupłego bruneta - zrobił się łysiejący, brzuchaty, nieco zgarbiały tatusiek <uśmiech>

    tak na koniec ... muzyka towarzyszyła mi zawsze, ukochanie do różnorodności jest ściśle związane z tym co przeżyłam i przeżywam ... każdy z kawałków, które tu wymieniłam wiąże się z pewną prywatną historią, kawałkiem rzeczywistości, który zaistniał w moim życiu. Żywię ogromny szacunek dla muzyki ... ponieważ kolory, które z niej emanują ... ożywiły i ożywiają mój świat.
    Ostanio edytowane przez magdaa : 04-05-2007 22:26
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz josh awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    B-stock :)
    Wpisy
    513
    Punkty
    86

    Domyślny

    jest muzyka ktora sie nigdy nie starzeje i do ktorej czesto siegam, z badziej niszowych moglbym dodac Nick Cave i Bad Seeds, P J Harvey, Throwing Mouses, NIN, Massive Atack, Portishead, Clash, Velvet Underground, Joy Division, Primus, Tool .... mozna byloby jeszcze tak dlugo wymieniac

    ciekawe czy ktos jeszcze pamieta?
    pozdrawiam
    Piotr Laskowski
    JoomlaPL.com | MamboPL.com
    Joomla.PL | Joomla!, LaTeX, R project, SPSS user...

  4. #13
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Joy Division - a jakże!
    Ostanio edytowane przez magdaa : 04-05-2007 22:32
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  5. #14
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Ja tak delikatnie komentarz rzuciłem o topliście, a tu proszę - okazuje się, że łączy nas nie tylko Joomla!

    P.S.
    Ostatnio powalił mnie utwór z pewnej reklamy, a dokładnie podkład muzyczny z reklamy Fiata Bravo - genialne (i co ciekawsze, ten utwór nie ma nic wspólnego "bezpośrednio" z motoryzacją jest bowiem - a jakże - o miłości).
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #15
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Za to do starej reklamy VW Golfa (tej z Marylin i Einsteinem) był zacny numerek:
    Captain Plouf - "Instant Karma (we all shine on)" - grany wcześniej przez Midnight Oil (ci od "Beds are burning") - a w oryginale to chyba John Lennon

  7. #16
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Ostatnio powalił mnie utwór z pewnej reklamy, a dokładnie podkład muzyczny z reklamy Fiata Bravo - genialne (i co ciekawsze, ten utwór nie ma nic wspólnego "bezpośrednio" z motoryzacją jest bowiem - a jakże - o miłości).
    a to akurat mnie nie dziwi - przecież można "kochać" samochody, jak i jazdę nimi
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    mhmmm z filmowych w pracy czesto slucham Clannad - Robin Hood, oraz Twin Peaks... gatunkowo to blues, poezja spiewana, troche szanty, rock... no i zawsze dzem :] koncerty - to juz roznie, ale sporo dzem, tsa, - to sa zespoly na ktore zdazalo mi sie jechac ponad polowe polski :] ale i perfect, kult i pare jeszcze innych takze zdazylo sie przeskakac pod scena :]

    ostatnio kibicuje kilku mlodym zespolom z ktorymi sie dosc przyjaznie ale to juz zupelnie inna bajka.. :]
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •