Weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę pieniężną! - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 15 z 15

Temat: Weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę pieniężną!

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-02-2006
    Wpisy
    72
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez magdaa Zobacz wiadomość
    punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla jednego to mało, dla drugiego akurat, a dla trzeciego dużo. [...] Poza tym, jest to dobra szansa dla początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji ...
    Sorry magdaa, ale zwróć uwagę, że w regulaminie brak zapisy (co jest standardem przy poważnych konkursach) o konieczności wylegitymowania się legalnym oprogramowaniem. Jak myślisz ... zapomnieli?
    Nie napisałem tego ani poprzedniej notki aby .... marudzić. Ja wiem, że są specjaliści (ostatnio czytałem nawet chyba na tym forum, ktoś ogłaszał że serwis robi w 7 dni i bierze 70 zł) ale z mojego doświadczenia wynika, że prawdziwa praca zaczyna się dopiero po wygraniu konkursu ... bo wszystko zostanie przekopane od nowa. To jest robota na 2 tygodnie do konkursu i 4 do 6 jak dobrze pójdzie po wygraniu (brak zdecydowania, tysiące pomysłów, usprawnienia, konsultacje itp.itd.- przeczytaj dokładnie wymagania). Wychodzi mi 1.78 zł za godzinę.

    Teraz wyjaśnię skąd mój sceptycyzm ... Tysiąc złotych to duża suma, nawet bardzo duża. Za tą pracę jednak (jak dokładnie policzysz - to jest niewolnictwo.
    Mojemu koledze zaproponowano ostatnio, kiedy ubiegał się o stanowisko informatyka (zarządzanie siecią firmy, 24 godz pod telefonem, pisanie aplikacji, instalowanie oprogramowanie i tysiące innych jeszcze ****************reli) 1200 zł brutto. A dla czego? Bo taki jest rynek pracy. Sami się na to godzimy robiąc serwisy internetowe dla firm za 70 zł. Potem otwieram taki serwis pod Firefoxem a tu menu nie działa a prawa kolumna ucieka na dół ekranu - no bo serwis za 70 zł chodzi tylko po IE.

    Jeszcze raz sorry magdaa, ale nawet w stosunku do "początkujących projektantów, którzy potrafią już stworzyć coś wartościowego, ale nie mogą się jeszcze pochwalić obszerną listą rekomendacji" jest to gra nieuczciwa.
    Nie chodzi o kwotę, chodzi o przełożenie tej kwoty na ilość pracy i wiedzy.

    Takie jest moje zdanie. Howg!
    A Wy możecie mieć inne i ja sie ... nie obrażę

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    - pytac organizatorow
    - nagroda za mala to sie nie zglaszac
    - regulamin mowi o drobnych korektach a nie o niewolniczym przekopaniu juz wykonanego szablonu pod jakies fochy organizatora
    - przedmiot zlecenia nie posiada przypisanego standardu oprogramowania, wiec nie zachodzi koniecznosc legitymowania sie czymkolwiek, obowiązek przestrzegania prawa nie musi być wyszczególniane w żadnym regulaminie, obecny regulamin w żadnym punkcie nie sugeruje i nie nakłania do łamania prawa, więc dyskusja jest trochę jałowa. Dla świetego spokoju mogliby dopisać, że zastrzegaja sobie prawo do odrzucenia prac, które wykorzystują elementy o niepotwierdzonej legalności.
    Z tego co mi sie zdaje to nielegalne oprogramowanie flash nie obciąża wykonanej aplikacji, co tym bardziej czyni taki zapis nieobligatoryjnym.
    - nie wiem czy forma umowy jest właściwa, kategoria "nagroda pieniężna" może być korzystniejsza: podatnik nigdzie nie zgłasza, uczelnia moze to wyplacic z osobnego funduszu i oszczędza roznice miedzy VATem a ryczałtem za nagrody (10%)
    - nie sprecyzowano formy składania prac, zatem prace można prezentować na własnych serwerach w formie zabezpieczonej prawnie i uniemożliwiającej nieautoryzowane wykorzystanie, cesja autorskich praw majątkowych nastąpi pod warunkiem i w momencie przyznania nagrody
    - moim skromnym zdaniem uczelnia mogłaby ustalić nagrody pocieszenia, refundujące wkład pracy za 2 i 3 miejsce, chocby w formie lika, bannera lub rekomendacji, szablon taki mozna pozniej zaoferowac innym uczelniom etc.
    co do podpisu - przypominam fragment ustawy o prawie autorkim dostępnej pod adresem http://ks.sejm.gov.pl:8009/proc2/ustawy/86_u.htm:
    Cytat Wysłane przez USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych
    Rozdział 3
    Treść prawa autorskiego

    Oddział 1
    Autorskie prawa osobiste

    Art. 16.
    Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną
    w czasie i nie podlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem,
    a w szczególności prawo do:
    1) autorstwa utworu,
    2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania
    go anonimowo,
    3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania,
    4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności,
    5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.
    jezeli chodzi o mnie to temat mozna zamknac i przeczyscic ew. słuszne uwagi po konsultacji z organizatorem naniesć na regulamin, doprecyzować itp.

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    17-02-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Chciałbym odpowiedzieć na pytania, sugestie i doprecyzować pewne aspekty konkursu. ZSS UW wskazał swoje forum jako miejsce udzielania odpowiedzi, ale będę sie starał czynić to też w tym miejscu.

    Konieczność wylegitymowania się legalnym oprogramowaniem przez uczestnika konkursu.

    Korzystając z okazji, pragnę jeszcze raz podkreślić, że Samorząd Uniwersytetu Warszawskiego promuje korzystanie z wolnego oprogramowania. Niemniej, zdajemy sobie sprawę, że uczestnicy konkursu mogą korzystać w przygotowaniu projektu także z programów zamkniętych, komercyjnych. Choć uważamy, że nielegalne korzystanie z programów jest nieetyczne i niezgodne z prawem, nie do nas należy kontrola ich legalności. To kwestia odpowiedzialności projektanta. Oczywiste wydaje się również, że uczestnik konkursu przedstawi SWOJE rozwiązanie projektowe, wykorzystując – jeśli to będzie konieczne - legalnie nabyte skrypty (np. JavaScript czy .htc).
    Z tego względu nie uznawaliśmy za stosowne umieszczanie w regulaminie postanowień brzmiących jak np. zaproponowane przez Rybika:
    "Organizator zastrzegają sobie prawo do odrzucenia prac, które wykorzystują elementy o niepotwierdzonej legalności."


    Dużo pracy zwycięzcy po wygraniu konkursu – korekty

    Zgodnie z zapisem regulaminu nie zamierzamy dokonywać dużych zmian, a ewentualne korekty będą jedynie kosmetyczne, jeżeli ZSS UW chciałby dokonywać dużych zmian w projekcie, to tylko za zgodą autora i po uzgodnieniu zasad ich wykonania (np. terminu, dodatkowego wynagrodzenia)..

    Umowa i wypłacenie nagrody

    Nie ma jakiegoś osobnego funduszu, ZSS UW wypłaci nagrodę na podstawie umowy prawnej w przypadku osoby prawnej oczekując wystawienia faktury VAT, a w przypadku osoby fizycznej umowy o dzieło. Podana kwota nagrody podana jest brutto, więc należy pamiętać o podatku VAT lub podatku od osób fizycznych.

    Prawa autorskie

    Cesja autorskich praw majątkowych nastąpi pod warunkiem i w momencie przyznania nagrody finansowej, a co za tym ZSS UW nie rości sobie żadnych praw do projektów złożonych w trakcie konkursu.

    Dodatkowe wyróżnienia

    ZSS UW przyjmuje sugestie w sprawie dodatkowych honorowych wyróżnień.
    Ponadto wszystkie projekty wraz z informacją o projektodawcy, jeżeli wyrazi na to zgodę, zostaną przez okres oceny, jak również przez następne 3 miesiące, zaprezentowane na specjalnie do tego utworzonej stronie. Istnieje zatem możliwość promocji swojego projektu i niewykluczone, że któryś z projektów znajdzie nabywcę wśród innych samorządów studentów lub jednostek UW.

    Forma składania projektu
    Projekt można złożyć osobiście lub przesłać pocztą elektroniczną. Wątpliwości w tej kwestii są raczej niezrozumiałe. Organizator konkursu jest podmiotem prawnym. Jest oczywiste, że nie może naruszać praw właścicieli zgłoszonych projektów.

    Kwota nagrody

    Zdajemy sobie sprawę, że przeznaczona na konkurs kwota nie jest wysoka. Taką jednak jesteśmy w stanie przeznaczyć na konkurs. Sądzimy, że jest to na pewno oferta atrakcyjna m.in. dla projektantów, którzy nie mają aktualnie zleceń, dla studentów, dla osób, które dopiero zaczynają budować swoją pozycję na rynku projektantów.

    W imieniu organizatora - ZSS UW

    Andrzej Satory

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-04-2007
    Wpisy
    53
    Punkty
    -6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez andsator Zobacz wiadomość
    Witam


    Umowa i wypłacenie nagrody

    Nie ma jakiegoś osobnego funduszu, ZSS UW wypłaci nagrodę na podstawie umowy prawnej w przypadku osoby prawnej oczekując wystawienia faktury VAT, a w przypadku osoby fizycznej umowy o dzieło. Podana kwota nagrody podana jest brutto, więc należy pamiętać o podatku VAT lub podatku od osób fizycznych.

    Prawa autorskie

    Cesja autorskich praw majątkowych nastąpi pod warunkiem i w momencie przyznania nagrody finansowej, a co za tym ZSS UW nie rości sobie żadnych praw do projektów złożonych w trakcie konkursu.
    Czyli jakby uprościc osoba ktora wygra, odsprzeda na zasadach wyzej opisanej umowy swoja prace w z prawami do niej czyli mowiac krótko ZSS UW wybierze sobie skórke, którą kupi na łamach w/w konkursu
    a to ze :ZSS UW nie rości sobie żadnych praw do projektów złożonych w trakcie konkursu" to wiem chodziło mi o ta prace która wygra!
    Pytanie było proste andsator udzielil konkretnej odpowiedzi wiec nie wiem po co ta dyskusja wcześniej miala miejsce ...
    Dziekuje za informacje

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bo my naród polski rozdyskutowany, że heeeeeej.
    Ale i po to jest to forum, by czasem sensownie podyskutować, rozjaśnić wątpliwości. Tak że nie narzekaj, wystarczy, jak admini popsioczą czasem na niepotrzebne bleblanie (nie zawsze pewno słusznie).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •