Problem z front page
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Problem z front page

  1. #1

    Domyślny Problem z front page

    Cześć,
    Zacznę od tego, że z menu wykasowałem "zakładkę" Start -> link do strony głównej. Po tej "czynności" zniknęły mi lewe i prawe boki. Stworzyłem nową zakładkę Start, ustawiłem "widoczność" Logowania, Ankiet .... itd...
    Jednak nie wiem dlaczego, ale jak wchodzę na stronę poprzez link:

    moja.strona.pl/index.php
    to nie pajawiają mi się artykuły publikowane na stronie głównej,

    a jak wchodzę przez link:
    moja.strona.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

    To jest OK.

    Będę wdzięczny za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    jak wykasowałeś 'Start' to jego rolę przejął pierwszy link w menu głównym i to na niego musisz ustawić co się ma wyświetlać

  4. #3

    Domyślny

    Dzięki za zainteresowanie.

    Udało mi się poradzić z tym "na swój sposób"

    Znalazłem też jeden z postów "Ryba", który napisał:
    pewnie usunales sobie mainmenu, pierwsza pozycja z mainmenu okresla tresc strony startowej, nowotworzone menu wbija sie na menu_ID=1 i jego pierwszy link generuje strone startowa
    Myślę że to dość interesująca informacja. Może warto by ją dodać gdzieś w Faq, czy jakiś podstawowych informacjach? Jeśli jest a ja jej nie znalazłem to przepraszam, starałem się szukać przed założeniem tematu.

    Pozdrawiam

  5. #4
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam
    Mysle ze to bardzo dobry pomysł stworzyc takie miejsce na forum na ktorym byłyby umieszczane dosc czeste problemu i sposoby ich usuwania. Tak naprawde dla osób juz chwile piszacych strony we joomli niektóre rzeczy sa oczywiste a dla nowych niekiedy jest to problem nad ktorym siedzi sie kilka godzin a wystarczy jedno klikniecie ( nie wspomne ile fajek sie wtedy wypali i ile naklnie ;) ) albo napisac jakies krotkie poradniki takie jak znalazłem do konfigurowania poczty. Jeden post i wszystko jasne. Ja nie mowie ze ktos to ma robic za nas ale jesli były by jakies tematy ktore bym ja mogł zrobic ze screenami to nie ma sprawdy. Niech bedzie miesce ze admin ogłasza stworzenie poradnika np jak robic dwujezycznosc w joomfishu ludzie pisza i wybiera sie najlepszy poradnik. Jak ktos uzywa funkcji szukaj na forum i wpisze joomfish to zeby zawsze ten poradnik był na 1 miejscu.
    Pozdrawia
    Michał
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  6. #5
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Heh...
    1. Po to jest pomoc.joomla.pl żeby poznać nie tylko możliwości, ale także sposób obsługi.
    Strona startowa jest wywoływana z głównego menu serwisu (..). Wywołuje ją komponent com_frontpage
    sąsiad - sam odpowiedziałeś sobie na Swoje pytanie (zabrakło tylko wysnucia wniosku):
    ... a jak wchodzę przez link:moja.strona.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
    To jest OK.
    A wszystko opisane tutaj: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/326/38/

    2. papugam
    Chcesz pomóc? Masz nowe pomysły? Zapraszamy!
    Szczegóły tutaj: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=5494
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •