Obrazeczek po lewej, ładnie wszystko, pyk cyk..
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Obrazeczek po lewej, ładnie wszystko, pyk cyk..

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-08-2006
    Wpisy
    178
    Punkty
    10

    Domyślny Obrazeczek po lewej, ładnie wszystko, pyk cyk..

    Witam,
    mam taki problem. Mianowicie, wejdziecie na tą stronę, to ujrzycie newsy, a na nich pięknie wycentrowane do lewej strony obrazki. I problem w tym, że ja również chciałbym tak mieć, więc , klikam Nowy Artykuł - Klikam Ikonkę dodania obrazka, drugą zakładkę i tak zmieniam wartości:
    [coś te obrazki nie chcą ...]
    Aby było tak jak na podglądzie, niestety wychodzi tak..
    [coś te obrazki nie chcą ...]
    I już nie wiem co zrobić, aby było poprawnie..
    Proszę o pomoc.
    Ostanio edytowane przez Rybik : 09-05-2007 04:24 Powód: obrazki sie nie laduja

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Szybki strzał:
    Podejrzewam, że nie naciskałeś "Zastosuj" po ustawieniu obrazka.
    =======================
    Rybikowe dywagacje dla gawędziarzy:
    - obrazki do artykułów trzymamy w /images/stories/[ewentualny podkatalog]
    * (przy okazji przypominam o takiej miłej opcji, jak mozliwośc przypisania tego podkatalogu do kategorii/sekcji - w ten sposób artykuły z danej sekcji/kategorii będą miały liste obrazkow ograniczona do podkatalogu - mniejszy bajzel
    - obrazki wstawiamy przez wpisanie w treści {mosimage} a nie przez htmlowe , większość edytorów posiada nawet ikonke wstawiajaca taki tekscik i dla codziennych potrzeb polecam tą metodę zamiast
    Jak to działa:
    w zakładkach po prawej stronie okna edycji artykułu, jest taka jedna "Grafiki" tam mamy do wykonania 3-4 czynności:
    1. Z pierwszego okienka [lewe] wybieramy obrazek i przyciskiem [>>] przerzucamy do do okienka aktywnych grafik.
    2. Z okienka aktywnych grafik [prawe] wybieramy obrazek, przez klikniecie - wtedy powinien sie on pojawic pod tymze okienkiem co oznacza ze bedziemy teraz edytowac jego ustawienia
    3. Po prawej na dole mamy kilka opcji, chwilowo interesuje nas tylko pozycja/wyrownanie.
    - brak wyboru spowoduje wstawienie obrazu dokladnie tam gdzie znak {mosimage} - tekst nie bedzie opływał obrazka, jedynie fragment tekstu pojawi sie obok obrazu a reszta pod spodem (lipa)
    - wybor "centralnie" spowoduje ze obrazek rowniez pojawi sie tam gdzie znacznik {mosimage} ale na srodku strony, tekst bedzie powyzej i ponizej, bez opływania. Przydatne dla szerokich grafik w celu uniknięcia opływania - bo czasem przegladarka lubi wciskac na sile slowa ktore sie nie mieszcza i strona sie rozjezdza.
    - wybor do lewej / do prawej spowoduje ze obrazek bedzie ładnie (zazwyczaj) otoczony tekstem
    UWAGA: żeby zmiany z pkt.3 zostały zapisane, koniecznie trzeba nacisnąć [Zastosuj]
    4. Znaczniki, obrazki - tips & tricks
    Joomla używa bardzo prostej metody przypisania obrazka do {mosimage} i metoda ta wcale nie jest przez to zła. Pierwszy {mosimage} oznacza pierwszy obrazek z listy aktywnych obrazow (prawe gorne okno w zakladce Grafiki) i tak samo z kolejnymi.
    Usuniecie jednego z 5 {mosimage} z tekstu spowoduje ze przypisany mu obrazek poleci na nastepna pozycje.
    Przydatna sprawa: mozna zdefiniowac wiecej obrazkow niz znacznikow {mosimage}.
    Po co ? Ano np. po to ze sa takie chytre moduły, ktore posiadaja opcje "pokaz ostatni obrazek"
    Yyyy, i co z tego ? Ano to, ze mozna ustawic w tekscie 5 obrazkow a na liste na szóstego dodac jakis inny, w tekscie go nie bedzie ale bedzie w module.
    Zastosowania ?
    a) Moduł "flex content" - wiadomo ze moduly to sa z reguly nieduze, wiadomo tez ze superminiaturki nie wygladaja ładnie podczas czytania pelnego artykulu, wrecz chetniej uzywa sie grafik wiekszych na poczatek. Po zapoznaniu sie conieco z Joomla widac tez ze nie bardzo jest gdzie skladowac dodatkowe grafiki dla artykulow, szczegolnie ze kazdy art moze miec inna ilosc obrazkow. "last image" jest zatem genialne w swej prostocie - wrzucamy obrazek na koniec listy grafik i korzystamy gdzie sie da
    b) Własne moduly / przerobki
    - metode zamiany {mosimage} na obrazek mozna podejrzec w bocie mosimage.
    - mozna rowniez przyjrzec sie tabeli com_content i obejrzec jak przechowywane sa grafiki
    - graficzki mozna sobie łatwo wrzucic do tablicy i skorzystac z php'owego "last" w celu pokazania tej wlasnie ostatniej
    - mozna o taka funkcje rozbudowac latestnews, popular, related items i dowolny modul operujacy na artykulach
    Jest to dobra metoda dla modulow ktore nie obsluguja botow miniaturyzujacych obrazki, lub odwrotnie -> przechowywanie gafik większych (bannerow) przypisanych do artykulow w celu pokazywania ich poza trescia glowna.
    Przykład użycia Flex Content z opcją "last image":
    http://www.mars.sn2.pl/

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    08-08-2006
    Wpisy
    178
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rybik - zastosowałem się do twoich porad.

    O to jak ustawiłem:



    Oto jak wyszło..



    Kurde, nie wiem o co chodzi, proszę o pomoc..

    Pozdrawiam.

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    no i masz do lewej teraz w css ustaw sobie marginesy dla obrazkow, najprosciej
    img {margin: 3px;}
    ale byc moze trzeba bedzie to sprecyzowac tylko do obrazkow w artykulach
    contentpaneopen img ... czy jakos tak

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    08-08-2006
    Wpisy
    178
    Punkty
    10

    Domyślny

    Znalazłem banalne rozwiązanie mojego problemu.

    Po prostu, będę dodawał do obrazka kilkanaście pikseli wzdłuż i wszerz i nic nie będe musiał zmieniać w ustawieniach ;).

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •