Witam,

Zajmuje się hobbystycznie, a ostatnio i zawodowo lokalizacją oprogramowania oraz tłumaczeniem oprogramowania. Mam na swoim koncie kilkadziesiąt lokalizacji oprogramowania, które są dołączone do oficjalnych wersji programów (instalatorów) lub dostępne są w postaci osobnych plików na stronach producentów i z chęcią pomogę w dowolny sposób w kontynuowaniu i rozwoju polskich wersji językowych dla Joomli. Nie jestem ekspertem od Joomli, ale chciałbym w najbliższym czasie uruchomić stronę opartą na niej. Miałem jednak trochę do czynienia z oprogramowaniem do administrowania stronami Web (tłumaczyłem np VisualWare, IBP & ARELIS, SmarterStats itp.) no i dodatkowo tłumaczyłem kilka stron i jestem administratorem dla paru, więc zadnienia zarządzania stronami internetowymi nie są mi obce. W mojej pracy lokalizacyjnej używam kilku wyspecjalizowanych programów, ale moim podstawowym narzędziem jest Sisulizer umożliwiający np. połączenie w jednym projekcie programowym plików XML , Delhi, .NET, CHM, HTML, a nawet lokalnych i zdalnych baz danych. Co prawda posiadam również Passolo, ale ponieważ jestem autorem polskiej wersji językowej i stałym współpracownikiem teamu Sisulizera więc znam go doskonale i preferuję. Jakich narzędzi lokalizacyjnych i CAT używacie w swojej pracy?
Jeżeli chcecie chętnie wam pomogę. Co prawda mam trochę komercyjnej roboty i jeszcze obiecałem Mathiasowi Bertholdowi szefowi projektu SmartFTP Polską lokalizację tego programu (do końca listopada), ale postaram się znaleźć czas dla Joomli.

Pozdrawiam,
Grzyb