Raportowanie błędów dla Joomla! 1.5 beta2
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Raportowanie błędów dla Joomla! 1.5 beta2

  1. #1
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny Raportowanie błędów dla Joomla! 1.5 beta2

    Tu proszę umieszczać błędy znalezione w Joomla! 1.5 beta2.
    Prosimy o możliwie dokładny opis błędu i sytuacji oraz konfiguracji w której wystąpił.
    PT Forumowiczów, którzy znają angielski bardzo prosimy o zgłaszanie błędów bezpośrednio do głównego projektu.
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Znany błąd - konfiguracja bazy danych w instalatorze. Typowy error "Cannot connect to MySQL".
    Niektóre subwersje(?) -> builds na niektórych serwerach
    - wymagają podania http://localhost lub http://127.0.0.1 zamiast 'localhost'
    - nie łączą się za pierwszym razem
    - wymagają 3-5 prób (wiem, że to brzmi jak instrukcja dla biurwy ale nawet na głównym forum zgłaszali ludzie, że na tych samych ustawieniach po 10 próbie się udało)
    Dla ścisłości: w 90% wypadków (przktycznie wszędzie gdzie jest c-panel):
    ADRES: localhost (bez cudzysłowia, ew http://localhost, ew. http://127.0.0.1)
    USER: prefiks_user (*)
    HASŁO: hasło_usera (ustawione w cpanelu dla usera a nie hasło do phpMyAdmin)
    NAZWA BAZY: prefiks_nazwabazy (*)
    prefiksy dotyczą c-paneli i uwaga bo komunikaty (user ... dodany) kłamią, poprawne dane są w cpanelu p
    Dla konta www.123456789.serwer.pl tworzony jest prefiks 12345678 (8 liter!)
    User bazy abcdefghij zostanie poprzedzony prefiksem, podkreślnikiem i okrojony do 16 znaków, czego efektem będzie nazwa usera: 12345678_abcdefg
    Nie sprawdzałem maksymalnej długości nazwy bazy ale na pewno jest to więcej niż 16 znaków.
    Standardowe konta z c-panelem nie umożliwiają tworzenia baz danych z poziomu phpMyAdmin, ani przez zewnętrzne skrypty - dlatego baze danych trzeba w c-panelu utworzyć przed instalacją, trzeba równiez stworzyć usera lub wybrać istniejącego i przypisać wszystkie prawa (jest opcja ALL) nowemu lub istniejącemu userowi do tej nowej bazy danych.
    Jeżeli mamy serwer z prawami do tworzenia bazy przez zewnętrzne skrypty, jako usera i hasło należy podać "wejściówkę" do MySQL (nie do phpMyAdmina tylko do serwera baz danych) - wtedy instalator może samodzielnie stworzyć bazę i jako usera powinien uzyć roota (nie sprawdzałem, jak to z userami przy bazie tworzonej przez installera)
    W niektórych "nightly builds" J! 1.5 Beta 1 dało się wybrać (i przejść dalej) ze sterownikiem "mysqli" (typ bazy), ale jest to opcja typu "wybierz jeżeli dobrze wiesz co robisz".

  4. #3
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny Wrzucanie plików na serwer.

    Joomla 1.0.x znamy już tutaj na wylot ale przy 1.5 bardzo istotne jest poprawne wrzucenie wszystkich plików na serwer.
    Ręczne kopiowanie plików na serwer zawsze było katorgą, niezaleznie od szybkości łącza, ponieważ przy takiej liczbie plików prędkość dyktuje nie przepustowośc łącza ale ilość wykonywanych operacji, transfer często się urywał, programy do obsługi FTP zmianiały nazwy plików na małe litery itp.
    Jeżeli już się uprzemy na transfer ręczny FTP to najlepszą metodą jest kopiować po 3-4 katalogi w jednej sesji w 3 sesjach. Wybieramy 3 i kopiuj (w tle), w trakcie jak sie tamto wysyła wybieramy nastepne 3 i kopiuj w tle i jeszcze 3. W ten sposób narzucimy większą ilośc operacji na raz, standardowe konta ftp obsługują do 10 sesji.
    Co z urwanymi transferami ?
    Jeżeli rwie rzadko to można zobaczyc co to za plik i kontynuować a w tle sobie ten jeden plik dograć - ale to upierdliwe. Można olac i kontynuować. Jak olejemy to całą operację kopiowania powtarzamy i przy pierwszym zapytaniu o nadpisanie wybieramy (pomiń wszystkie, lub dokończ wszystkie). To takie kopiowanie metodą przybliżonych rozwiązań - kopiuj i olej to co urwało, potem kopiuj raz jeszcze z pomijaniem istniejacych.
    Jak się da to nie kopiuj ręcznie !
    Swego czasu zmontowałem Punkinstallera - prosty skrypt do rozzipowywania na serwerze ale ma on jeden mankament -> działa jako PHP więc na wszystkich serwerach gdzie PHP nie działa na prawach usera appache będzie znany i lubiany konflikt "ownership": pliki stworzone (rozpakowane) przez skrypty PHP są nie do ruszenia przez FTP, więc możemy zapomnieć o ręcznej edycji i zostajemy skazani na JoomlaXplorera, który jako skrypt php może te pliki ruszać.

    Przebrnąłem przez te dyrdymały ... powiedz mi do cholewki jak skutecznie wrzucać Joomla na serwer !
    C-panel -> Manager Plików -> wybierz wgranego zipa i rozpakuj
    Cpanel nie umie kompresować ale archiwa zip , gz , tar rozpakowuje i działa na prawach usera appache więc rozpakowane pliki nie będą w żaden sposób kulawe.
    Uwaga, c-panele w wersjach innych niż stable (Beta, RC, Edge) miewają kłopoty z archiwami zip z windozy (7zip, winzip) - no i wogole nalepiej uzywac wersji Stable

  5. #4
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Kolego Rybik, zacna robota!
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-12-2005
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    67
    Punkty
    11

    Transfer plików

    Cytat Wysłane przez Rybik Zobacz wiadomość
    Joomla 1.0.x znamy już tutaj na wylot ale przy 1.5 bardzo istotne jest poprawne wrzucenie wszystkich plików na serwer.
    Ręczne kopiowanie plików na serwer zawsze było katorgą, niezaleznie od szybkości łącza, ponieważ przy takiej liczbie plików prędkość dyktuje nie przepustowośc łącza ale ilość wykonywanych operacji, transfer często się urywał, programy do obsługi FTP zmianiały nazwy plików na małe litery itp.
    Jeżeli już się uprzemy na transfer ręczny FTP to najlepszą metodą jest kopiować po 3-4 katalogi w jednej sesji w 3 sesjach. Wybieramy 3 i kopiuj (w tle), w trakcie jak sie tamto wysyła wybieramy nastepne 3 i kopiuj w tle i jeszcze 3. W ten sposób narzucimy większą ilośc operacji na raz, standardowe konta ftp obsługują do 10 sesji.
    Co z urwanymi transferami ?
    Jeżeli rwie rzadko to można zobaczyc co to za plik i kontynuować a w tle sobie ten jeden plik dograć - ale to upierdliwe. Można olac i kontynuować. Jak olejemy to całą operację kopiowania powtarzamy i przy pierwszym zapytaniu o nadpisanie wybieramy (pomiń wszystkie, lub dokończ wszystkie). To takie kopiowanie metodą przybliżonych rozwiązań - kopiuj i olej to co urwało, potem kopiuj raz jeszcze z pomijaniem istniejacych.
    Jak się da to nie kopiuj ręcznie !
    Swego czasu zmontowałem Punkinstallera - prosty skrypt do rozzipowywania na serwerze ale ma on jeden mankament -> działa jako PHP więc na wszystkich serwerach gdzie PHP nie działa na prawach usera appache będzie znany i lubiany konflikt "ownership": pliki stworzone (rozpakowane) przez skrypty PHP są nie do ruszenia przez FTP, więc możemy zapomnieć o ręcznej edycji i zostajemy skazani na JoomlaXplorera, który jako skrypt php może te pliki ruszać.

    Przebrnąłem przez te dyrdymały ... powiedz mi do cholewki jak skutecznie wrzucać Joomla na serwer !
    C-panel -> Manager Plików -> wybierz wgranego zipa i rozpakuj
    Cpanel nie umie kompresować ale archiwa zip , gz , tar rozpakowuje i działa na prawach usera appache więc rozpakowane pliki nie będą w żaden sposób kulawe.
    Uwaga, c-panele w wersjach innych niż stable (Beta, RC, Edge) miewają kłopoty z archiwami zip z windozy (7zip, winzip) - no i wogole nalepiej uzywac wersji Stable
    Cześć,
    chciałem się przyłączyć do dyskusji na temat transferu plików. Ja przez Total Comandera wgrywałem i powiem, że co jakiś czas wyskakiwał komunikat operacja przesyłania pliku niepowiodła się, czy kontynuować ? Opcja TAK lub NIE. Rozwiązaniem jest zastosowanie wg. mnie dobrego klienta do transferu plików jakim jest program FileZilla. Po nie udanej próbie przesłania pliku program ponownie próbuje go przesłać. Można pobrać go ze strony
    http://filezilla.sourceforge.net/
    Polecam i pozdrawiam

  7. #6
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    TC umożliwia wznowienie (resume)
    Zasadniczo wysyłanie Joomla! plik po pliku to koszmar - czemu nie wysłać zipa i nie rozpakować go dopiero na serwerze?
    Dziś instalowałem 1.5 bez ściągania go do siebie na dysk, z serwera na serwer - i to jest najlepsza opcja
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    29-12-2005
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    67
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Viking Zobacz wiadomość
    TC umożliwia wznowienie (resume)
    Zasadniczo wysyłanie Joomla! plik po pliku to koszmar - czemu nie wysłać zipa i nie rozpakować go dopiero na serwerze?
    Dziś instalowałem 1.5 bez ściągania go do siebie na dysk, z serwera na serwer - i to jest najlepsza opcja
    No jest jeszcze jedna możliwość a mianowicie:
    W celu rozpakowania pliku skompresowanego można skorzystać ze skryptu php.
    W takim celu tworzymy plik .php (przykładowo rozpakowanie.php), w którym zamieszczamy wpis kod:
    Jeśli plik ma rozszerzenie .tar.gz:
    <?php
    system ("/bin/tar zxvfp nazwa_pliku.tar.gz");
    ?>
    lub jeśli plik ma rozszerzenie .zip:
    <?php
    system ("/bin/unzip -o test.zip");
    ?>
    Po wgraniu skompresowanego pliku na serwer wywołujemy plik .php z poziomu przeglądarki internetowej.
    W polu adres wpisujemy nazwa_serwera.home.pl/rozpakowanie.php
    Zawartość pliku rozstanie rozpakowana do folderu, w którym znajduje sie dany plik skompresowany

    Jak będę znał jakieś sposoby dam znac

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    20-05-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rybik: U mnie jest c-panel, i działa za pierwszym razem jak wpiszę tylko "localhost".

    Drobny ale irytujący błąd: dotyczy każdej zawartości ( artykuły, skórki, menu ).
    - W Panelu administracyjnym gdy zaznaczę np. jakiś artykuł i kliknę New, pojawia się okienko edycji tego artykułu, zamiast tworzenie nowego. Dopreio gdy wszystkie artykuły odznaczę mogę tworzyc nowy.

    Co do kopiowania plików na serwer, dokładnie koszmar. Ani Explorer se nie poradził ani CuteFTP ( zawsze kilka plików któe nie chciały się nawet ponawiać. Tylko..... dlaczego? Np. z phpbb nie miałem nigdy żadnych problemów ( z żadną wersją beta ani z repozystorium CVS.
    Ostanio edytowane przez Bananikus : 21-05-2007 09:33

  10. #9
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny TOC

    TOC sie sypie w blogach:
    1. Żeby uzyskac standardowe zachowanie TOC, trzeba wstawiać readmore przed pierwszym pagebreakiem, w innym wypadku index toc pojawi sie w blogu (to nawet miła opcja) ale linki do podstron będą spaprane.
    2. W standardowym edytorze ikony pagebreak i readmore wstawią to co trzeba ale zawsze na początku artykułu, trzeba je potem ręcznie ustawiać.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    20-05-2007
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Viking: Zrobiłem dwa orty i będzie przeżywał. Reszta to literówki, ale to wszystko z pośpiechu, więcej raczej nie będzie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •