problem z miniaturami w mosCE - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 31

Temat: problem z miniaturami w mosCE

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Ścieżka

    Sprawdź proszę ścieżkę w pliku konfiguracyjnym configuration.php:

    $mosConfig_absolute_path

    powinieneś mieć na jej końcu '/parafia'

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    mam '/home/httpd/html/parafia' - jakbym nie mial to chyba by wogole nie dzialalo no nie?

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Popup

    No nie działałoby. Najśmieszniejsze jest to że u mnie teraz zrobiło sie tak jak u ciebie. Nie otwiera mi sie obrazek w popup. A jak wkleję do nowego okna to wyskakuje. Wina chyba leży po stronie tego jak dodaje sobie ścieżkę wywołanie javascript. Bo widocznie dodaje w ścieżce do popup inny poczatek url'a niż powinien być przed:

    /mambots/editors/mosce/jscripts/tiny_mce/popupImage.php?....itd

    Badam teraz jaki to początek. Powinien być http://twój_ip/parafia.

    ale dodaje co innego (podejrzewam że powyższe ale bez /parafia).

    Kwestia to sprawdzenie tego co dodaje i jak.

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    eh strasza ptasia grypa - a ja sam wywolalem prywatna epidemie...

    Zaczalem grzebac w tym kodzie co generuje mosCE - czyli caly ten ciag ktory odpowiada za popupa - jedynie jesli doda sie pelna sciezke czyli ip/parafia/ to popup dziala. jak sie myel to sprostujcie
    Ostanio edytowane przez jahu : 23-02-2006 15:45

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja też grzebałem w kodzie.
    Tak jak wspomniałeś trzeba dodać, ale nie całą ścieżkę od razu.

    W pliku manager.php (znajduje się w katalogu: mambots\editors\mosce\jscripts\tiny_mce\plugins\im gmanager\ImageManager) trzeba odnaleźć funkcję onOK(), która jest napisana w javascript i odpowiada za wygenerowanie ścieżki jaka wyświetla się na pasku statusu na dole przeglądarki (IE) po najechaniu myszką na obrazek w artykule i która jest linkiem do otwarcia okienka popup z obrazkiem.

    W ciele tejże funkcji jest sekcja zmiennych zaczynających się od phref, które odpowiadają za dodawanie do ścieżki wywoływania okienka popup odpowiednich parametrów.

    Druga linia w tej sekcji dodaje ścieżkę.

    Wystarczy dodać na jej początku w twoim przypadku katalog parafia.

    Wtedy wspomniana linia będzie ona wyglądała tak:

    phref += "'/parafia/mambots/editors/mosce/jscripts/tiny_mce/popupImage.php?img=";

    U mnie dodałem swój katalog i problemy zniknęły

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki Sainer - 100% roziwazanie problemu - Srawdzilem smiga super:

    Wystarczylo w lini 460 dopisac w sciezce na poczatku "/parafia"

    Swoja drga ciekaw jestem - czy to moja wina czy moze akurat w tym kodzie nie przewidziano tego ze joomla moze byc w innym katalgu nig glowny na serwerze? Bo w zasadzie mosCE w inych punktach lapiej dobrze sciezki (w kncu konfigurator wyswietla wszystkei sciezki poprawnie) - wiec moze trzeba by zmienic kod w mosCE?

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Błąd

    Do usług

    Co do kodu mosce, to myślę, że wymaga poprawy. Zamieściłem w plikowni na joomla.pl komentarz do mosce, że taki problem wystepuje w przypadku subfolderów na serwerze, aby ostrzec ludzi prowadzących wiele serwisów na jednym serwerze http.

    Błąd wynika stąd (tak myślę), że javascript wywołując okienko odwołuje się domyślnie do katalogu głównego serwera. W skrypcie przyjęto założenie że tak będzie zawsze pomijając przypadek subfolderów.

    W ogóle w kodzie joomla wszystko jest uniezaleznione od pełnych ścieżek, aby serwis mógł być przenośny i działaś na różnych serwerach http i systemach operacyjnych. Z tego względu ściezki definiuje sie przy instalacji, a potem można je zmieniać przez panel konfiguracyjny. I ścieżki te wtedy globalnie wpływają na wszystkie skrypty w joomla.

    Weźmy chociaż wcześniej wspomnianą zmienną $mosConfig_live_site. Wpływa ona na ścieżki w kodzie bo joomla w skryptach do niej właśnie się odwołuje. Zawarta jest w konfiguracji pliku configuration.php.

    Nnawet w kodzie mosce trzymano się tej konwencji co powoduje że komponent ten chodzi bez zarzutu. Instaluje się bezproblemowo, działa bez żadnych php'owych 'warning', 'notice' czy 'fatal error'.

    Dziwna jest natomiast sprawa, że skoro się trzymano tej konwencji i ścieżki czerpano z globalnej konfiguracji to w przypadku napisania części skryptu php pliku manager.php w javascript (generowanie okienka popup) pominięto kwestię ścieżek, zdając się na domyślne wywołanie inicjowane przez interpreter javascript.

    Gdyby zastosować ręczny wpis z globalnej konfiguracji w tym skrypcie php dodający ścieżkę jak choćby za pomocą $mosConfig_live_site, nie byłoby problemu. No ale w javascript nie za bardzo można zastosować zmienną z php.

    Dlatego też, na razie trzeba dopisać ręcznie subkatalog.

    Docelowo jednak trzeba ręcznie pooprawić kod inicjujący javascript w skrypcie manager.php, aby popup mógł działać w joomla na każdym subfolderze. Trzeba zmienić część funkcji onOK(), która generuje wywołanie okienka popup.

    W javascript jestem średni, ale szybko sie ucze. Spróbuję poprawić kod i poinformować twórców o błędzie, przesyłając im jednocześnie rozwiązanie.

    Jeśli mi sie nie uda. Niech oni sami się tym zajmą.

    Życzę mniej problemów z joomla.

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Poprawka błędu

    Błąd został zasygnalizowany już we wrześniu ubiegłego roku, autorowi mosce. Podał on rozwiązanie na forum mosce. Jednak w najnowszej edycji mosce 1.4 nie usunięto tego błedu. Nie wiem dlaczego. W każdym razie wiemy jak sobie z nim radzić

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sainer
    Błąd został zasygnalizowany już we wrześniu ubiegłego roku, autorowi mosce. Podał on rozwiązanie na forum mosce. Jednak w najnowszej edycji mosce 1.4 nie usunięto tego błedu.
    :confused: no ale dobre i to ze sprawa jakos opanowana

  11. #30
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    a ja tylko dodam że używam tylko i wyłącznie edytora mosCe w wersji 1.02 PL w mambo i joomla instalowanych w różnych folderach (mam ich chyba z 5 instalacji) i jeszcze nigdy nie miałem jakiegokolwiek kłopotu z edytorkiem i wstawianiem popupów czy czegokolwiek ;) wszystko śmiga jak trzeba

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •