Problem z konfiguracją pomostu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Problem z konfiguracją pomostu

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z konfiguracją pomostu

    Witam.
    Mam joomle 1.0.12. na stronie www.forum.mojastrona.pl

    Oprócz tego mam forum phpbb by Przemo (najnowsze), które dla próby postawiłem na www.forum2.mojastrona.pl

    Próbuję do Joomli dodać pomost, ale nie mogę.

    Gdy wchodzę w Config i próbuję ustawić wszystko na zielono to nic się nie udaje...

    Wypełniam pole pełny adres do forum i wpisuję www.forum2.mojastrona.pl. Status pozostaje na czerwono (ścieżka nieprawidłowa).

    Jeszcze gorzej jest z wypełnieniem pola "pełna ścieżka do forum" - gdy tu wpisuję ścieżkę do moich plików forum na serwerze i klikam "wyślij" to joomla odsyła mnie automatycznie na główną stronę panelu admina.

    O co chodzi? Jak sobie z tym poradzić?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm... Może jeszcze dodam, że
    1. prefix mojej joomli to "josnf_"
    2. prefix forum to "phpbb2_"
    3. joomla jest na serwerze w podkatalogu "forum"
    4. phpbb jest na serwerze w podkatalogu "forum2"

    Czy może tu jest problem?...
    Ostanio edytowane przez snowjedrzej : 13-05-2007 10:27

  4. #3
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Problem jest ponieważ joomla i forum są na jednym poziomie, skrypt wymaga aby forum o jeden poziom niżej niż sama Joomla, stąd prawdopodnie te błędy

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tzn. katalog forum powinien znajdować się w katalogu głównym, w którym są pliki i katalogi joomla?

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    tak jest

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok. Dzięki. Zobaczę czy zadziała.

    Pozdrawiam

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Stone, jeszcze nie miałem okazji się tym pobawić, ale zanim to zrobię, czy mógłbyś mi wytłumaczyć jaka jest w zasadzie istota "bridge'a"? Jak będzie wyglądało to moje forum po integracji z phpbb?

    Pytam, ponieważ moje stare forum phpBB było zintegrowane z joomla przez takiego gościa z Holandii - Websmurfa, który kiedyś robił phpBB jako komponent pod joomla. PhpBB wyświetlało się w oknie głównym joomli.

    Czy po instalowaniu Twojego bridge'a też tak będzie? Czy będzie to wyglądało wizualnie tak jak to forum, na którym teraz piszemy? Że na górze będzie nagłówek z joomli a pod spodem forum?

    Pytam bo na stronie twojego projektu po kliknięciu w "forum" efekt wizualny jest taki, jak by to było niezależne od joomla forum.... (http://www.stone.webd.pl/przemo/forum/)
    Ostanio edytowane przez snowjedrzej : 17-05-2007 22:31

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Sorki za późna odpowiedź ale ostatnio jestem bardzo zajęty. Forum jest oddzielne, tj linki zostają takie jak na forum, natomias integracja dotyczy kwesti użytkowników. Kwestia nagłówka na tym forum to jest tylko kwestia odpowiedniego przeorbienia skórki aby dawała ona taki efekt, fizycznie forum jest obok. Można forum przema z pomostem mieć wewnątrz Joomli przy użyciu linku do forum typu Wrapper

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź - nic się nie stało, że późno. W wolnej chwili powalczę z tym wrapperem.

    Jeżeli mógłbyś, rzuć tylko okiem czy z tego forum ........[link usunięty] mogę osiągnąć taki efekt jak tu: ............[link usunięty]?

    Jest to dla mnie istotne, bo forum jest już wypozycjonowane na pewną frazę i nie chciałbym tego tracić likwidując je i pozostawiając jako główne forum2.

    Wystarczy odpowiedź "tak" / "nie" ;) Z góry dzięki.

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez snowjedrzej : 26-05-2007 10:29

  11. #10
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jest możliwe, i to na dwa sposoby, po pierwsze po przez wrappera, z tak ustawionymi modułami aby były niewidoczne w momencie wyświetlania forum, albo modyfikacja skórki forum, tylko wtedy linki w menu górnym musiały by być ustawione na sztywno

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •