Problem z konfiguracją pomostu - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 16 z 16

Temat: Problem z konfiguracją pomostu

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Super. Dzięki. Oczywiście wrapper działa. Jakoś go nigdy wcześniej nie używałem i nie wpadłem na to by go tu zastosować.

    Muszę sobie jeszcze wszystko jakoś poustawiać bo przy logowaniu wyrzuca mnie z Joomli i przerzuca na stronę, na której wisi forum, ale z tym, mam nadzieję, nie będzie kłopotu.

    Dzięki. Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Blokowany
    Dołączył
    26-05-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10
    Jak wrzuciłem forum phpbb na serwer to w panelu administracyjnym zniknęła mi górna belka menu:


    Bawiłem sie tez z plikiem htaccess.txt, chcąc zmienić register globals na "OFF". W końcu jednak zostawiłem taką wersję tego pliku jaka była po instalacji. Problem jednak pozostał, ma to związek z forum phpbb?

  4. #13
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Raczej nie powinno mieć. Powody mogą być conajmniej dwa:
    -błąd w jakimś pliku - nadpisz wszystkie pliki Joomli oryginalnymi
    -błąd w menu- jakiś link może mieć nieprawidłową nazwę, czy oprócz wgrania forum coś jeszcze instalowałes wtedy jak to zniknęło?

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    20-06-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone Zobacz wiadomość
    Problem jest ponieważ joomla i forum są na jednym poziomie, skrypt wymaga aby forum o jeden poziom niżej niż sama Joomla, stąd prawdopodnie te błędy
    Stone wybacz, że w kółko ciągle wałkujemy te same problemy ale zrobił się lekki bałagan
    Wobec tego chciałbym rozwiać swoje wątpliwości.
    Pierwsza z nich dotyczy numeracji wersji. Mam u siebie pomost w wersji 1.0. przeznaczony dla joomla 1.0.12. Mimo, że pobieram (podobno) wersję 1.0 dodaną w kwietniu 2007 to po instalacji komponentu widzę numer wersji 1.0 RC1 wrzesień 2006. Pobieram go ze strony http://www.joomlapl.com/component/op...leinfo/id,143/

    Czy możesz mi powiedzieć, czy ten pomost o którym piszę wyżej to aktualna, najnowsza wersja (1.0 bez RC?) i przez niedopatrzenie pozostał w numerze wersji numer najstarszej z nich (RC1).
    Jeśli to jednak faktycznie wersja RC1 to skąd mogę pobrać aktualną, najnowszą wersję?

    Na drugie pytanie można odpowiedzieć krótko tak lub nie i dotyczy zacytowanego powyżej fragmentu. Czy wersja 1.0 (ta najnowsza bez RC) nadal wymaga aby folder forum znajdował się w folderze joomla? Nadal nie mogą występować jako foldery leżące równolegle w tym samym miejscu np w katalogu głównym serwera?

    root -> joomla
    root -> forum

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    20-06-2007
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem, że nieładnie jest pisać post pod swoim postem ale walczę trzeci dzień nad pomostem. Więc tak. Pogodziłem się z tym, że mam mieć folder forum w folderze joomla. Przeniosłem to.
    szybciutko napisze jak wygląda konfiguracja domen
    portal.domena.pl -> /ftp/joomla
    forum.domena.pl -> ftp/joomla/forum

    Kiedy ustawiam w konfiguracji pomostu opcję "Pelny adres do forum" na http://forum.domena.pl to po wpisaniu loginu i hasła na poziomie portalu przenosi mnie i loguje na forum prawidłowo ale nie wraca do portalu. Kiedy przechodzę tam (na portal) ręcznie to nie jestem zalogowany

    Kiedy ustawiam "Pelny adres do forum" jako http://portal.domena.pl/forum to po wpisaniu loginu i hasła na poziomie portalu widzę że wykonuje się skrypt http://portal.domena.pl/forum/login.php strona wraca na portal, jestem tam zalogowany ale przechodzę na forum a tam niestety lipa, nie jestem zalogowany (na forum).

    I tak w kółko ... Nie ukrywam, że zależy mi na zachowaniu struktury niezależnych subdomen portalu i forum. Czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić?
    Znowu poproszę szybciutką odpowiedz da się czy nie da żebym nie siedział czwartej nocki ... :/ prooooooszę ... :eek:

  7. #16
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Podeślij mi na PW dane do panelu admina i ftp to zobacze jak to wygląda, tylko prosze o wyrozumiałość bo z czasem u mnie cienko

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •