Komponent do administrowania referencjami - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 25 z 25

Temat: Komponent do administrowania referencjami

  1. #21
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Może by to ugryźć z innej strony, użyć mod_related_items_xtd, lub przerobić nieco mod_relateditems, aby pokazywał teksty.
    Do obejrzenia w działaniu na http://www.instalsoft.com.pl w dziale programy, linki "referencje" [cos dziwnie strona nie działa :/ ale to nazwa.pl coś ma ostatnio klopoty]

    Idea:
    1. Referencje są artykułami w jednej kategorii, posiadają wstęp bez grafiki i rozwinięcie z obrazkiem {mosimage} albo wstawioną smooth gallery
    2. Referencje są oflagowane słowami kluczowymi, które definiuja ich przynależność (taka pseudokategoria), przykładowe słowa kluczowe:
    referencja, 100plus, 200plus, 500plus, budownictwo, Nazwa_firmy
    3. Menu referencji będzie linkowac do artykułów - atrap, które Będa miały tekst: [słowa kluczowe]
    Artykuł 1 - "Oto nasza lista referencji dot branży budowlanej" [referencja, budownictwo]
    Artykuł 2 - "Oto nasza lista referencji dot firm powyzej 200 pracowników" [referencja, 200plus]
    4. Moduł ustawiamy:
    - na tryb "zawiera wszystkie" (wymaga zmian w kodzie), żeby pokazywał nie wszystkie powiązane artykuły a te gdzie wszystkie słowa pasują.
    - "podaj kategorię" (j/w) żeby nie pokazywał swoich kolegów - atrap, ale artykuły z podanej przez nas kategorii
    W ten sposób pod Artykułem 1 pokażą się wszystkie inne artykuły, które zawierają te same słowa kluczowe, w tym wypadku wszystkie referencje z działu budownictwo.
    5. Moduł publikujemy na pozycji tuz pod mainbody (może wymagać prostych zmian w szablonie)

    Zalety:
    a) Pseudokategorie tworzymy sami, pisząc tekst opisowy z wybranym przez nas zestawem słów kluczowych
    b) można zakodować również obsługe znaków minusa, plusa, żeby obsłużyć co ma być, czego nie a co może w wynikowym zestawie artykułów/referencji
    c) cały czas jedziemy na artykułach, co powoduje że są one wyszukiwalne przez standardową szukajkę, podlegaja translacji JoomlFish, możemy w treści używać botów (email_cloaker, smooth_gallery, mosimage) oraz można zastrzec ich publikacje dla zarejestrowanych userów
    d) można dopisać obsługę last_image i w skróconej liście referencji pokazywać mini-obrazek, którego potem w rozwinięciu nie widać
    Wady:
    a) w formie w której to opisałem to jeszcze nie istnieje, trzeba przerobić mod_relateditems, ale nie jest to trudne (po części juz to raz zrobiłem)
    b) artykuły-atrapy "Oto spis referencji ..." są widoczne w szukajce i konieczne jest publikowanie modułu referencji na wszystkich podstronach oraz na "nieprzypisane" - ale można go tak ustawić, żeby bez treści siedział w ukryciu
    c) niewiele jest narzędzi które by automatyzowały wyświetlanie pseudokategorii opartych na metakeywordach lub umożliwiały sortowanie i filtrowanie

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    [...]
    Ostanio edytowane przez kurtz : 18-02-2008 13:32

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Cieszę się, że temat wywołał zainteresowanie.

    Teraz pozostaje mi tylko próbować. Ostatni post Rybika to już dla mnie zbyt wysoki poziom abstrakcji... ;) Jeżeli byś, Rybik, coś takiego skonstruował, to daj proszę znać.

    Pozdrawiam

    Jędrzej

  5. #24
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Przeczytaj jeszcze raz mój post od słów "Do obejrzenia w działaniu", masz serwis gdzie własnie tak to działa.
    Czytasz opis programu a pod spodem widzisz firmy ktore go dystrybuuja. Słowa kluczowe kojarzą artykuły jak kotyliony na grupen sx party
    Od dłuższego czasu nie rozdaję gotowców, za dużo pracy mnie kosztują - stosowane rozwiązania i ich zamienniki opisuję w sposób wystarczający do tego, zeby wziac dokumentacje i tutoriale z php i popisac cos samemu.

    Drugim i równie znaczącym argumentem jest to, że nie mam tego w paczce gotowej do dzialania na dowolnej joomli i jak juz mam cos komus pomoc to wolalbym wiedziec ze rozumie to rozwiazanie i z niego nie zrezygnuje.

    Przetestuj oryginalne moduły które podałem, one nie robia nic innego jak "pokaż mnie tu inne co mają te same słowa kluczowe" - do napisania (wzgledem oryginalu) jest:
    - pokazywanie intro tekstu z linkiem "czytaj dalej"
    - ograniczenie do konkretnej sekcji/kategorii, żeby nie pokazywał ze swojego zbioru
    - ew obsluga grafiki w module

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-08-2006
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jasne, nie śmiałbym nikogo prosić o przygotowanie gotowca specjalnie dla mnie. Na pewno będę próbował osiągnąć ten efekt o którym pisałeś, ale już z góry wiem, że to będzie trudne bo pojęcie o programowaniu mam marne...
    Wpierw muszę jeszcze kilka razy przeczytać wszystkie wasze odpowiedzi w tym wątku.

    Jeszcze raz dzięki.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •