Zmiana globalnych ustawień - nie zapisuje
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Zmiana globalnych ustawień - nie zapisuje

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana globalnych ustawień - nie zapisuje

    Witam,
    nie bez problemów udało mi się zainstalować joomlę w wersji 1.0.7 na uczelnianym serwerze. Mam jednak następujący problem: chcę zmienić globalne ustawienia w panelu administracyjnym, napisane jest: " configuration.php :: zapisywanie -: możliwe " ale niestety po dokonaniu zmian i kliknięciu w zapisz pojawia się " Błąd! Nie można otworzyć pliku configuration.php do zapisu! ".
    Już w czasie instalacji nie mógł zapisać pliku konfiguracyjnego i musiałem przeklejać jego treść i wrzucać własny plik configuration.php na serwer. Wydaje mi się, że coś jest nie tak z tym serwerem. Jego właściwości:
    PHP działa na:: Windows NT CENTAUR 5.0 build 2195
    Wersja MySQL::4.0.21-nt
    Wersja PHP::4.4.2
    Serwer WWW::
    Microsoft-IIS/5.0
    Nie możliwa jest zmiana atrybutów poprzez chmod, gdyż pojawia się informacja: " command not understood ".
    Dodam, że raczej nie jest to kwestia zapisywania albo zmiany plików, bo bez problemu dodawać mogę nowe newsy i użytkowników. Co mogę z tym zrobić? Chciałem napisać może do uczelnianego admina, ale tak naprawdę to nie wiem co mogę mu napisać, w czym mógłby mi pomóc.
    Pozdrawiam
    Radek
    Ostanio edytowane przez fred11 : 21-02-2006 20:50

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    chmod nie moze dzialac bo to windows, jesli mozesz odklikaj na pliku "tylko do odczytu" i daj userowi iisa prawo do zapisu albo napisz do admina zeby w iisie dał zapis na ten plik

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-02-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nexus246
    jesli mozesz odklikaj na pliku "tylko do odczytu" i daj userowi iisa prawo do zapisu
    Tego akurat nie mogę zrobić, bo tylko do oczytu jest odklikane, a ja nie mogę dawać na tym serwerze żadnych praw.

    Cytat Wysłane przez nexus246
    albo napisz do admina zeby w iisie dał zapis na ten plik
    To jest chyba właściwe rozwiązanie. Tylko czy zmiana praw do tego pliku wystarczy, czy nie pojawią się dalej jakieś problemy? Nie ma jeszcze jakichś plików i katalogów, które to absolutnie muszą mieć konkretne uprawnienia? W konfiguracji systemu wypisuje na zielono, że wszystkie katalogi są zapisywalne, to chyba dobrze?
    Serdeczne dzięki za pomoc, może uda mi się niedługo ruszyć ze stronką.
    Pozdrawiam
    Radek

  5. #4
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    czytaj Pomoc

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    ja dla odmiany nie mam żadnej ikonki do zapisywania zmian w panelu admina

    wie ktoś moze dlaczego ?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •