jak zrobic aby Topmenu zmienialo zawartosc mainmenu?
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: jak zrobic aby Topmenu zmienialo zawartosc mainmenu?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny jak zrobic aby Topmenu zmienialo zawartosc mainmenu?

    Witam, jestem poczatkujacy w tematyce cms jak i Joomli. Do tej pory wszystko pisalem sam w phpie.
    Chcialbym zrobic strone dzialajca na wzor tej: http://fundacja.ekspert-kujawy.pl/index.php

    Tlumaczac moj problem za powyzszym przykladem, dokladnie chodzi mi o to aby menu gorne zmienialo zawartosc menu znajdujacego sie po lewej stronie tak jak menu gorne: [O Fundacji, Kujawskie Biuro karier, Centrum Szkoleniowe...] zmienia menu po lewej stronie.
    Czy trzeba to zrobic za pomoca modolu Sections?

    Moje drugie pytanie, czy jest mozliwe aby zmieniac tez kolor tla calej strony wraz z odpowiednim wyborem opji w np gornym menu?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Witaj Początkujący!
    Zapewne wiesz, że zwłaszcza dla początkujących są przeznaczone poradniki.
    Wiesz również na pewno, że forum, to miejsce, na którym zadaje się pytania o problemy trudne, nierozwiązane w poradnikach.
    I zapewne, zanim napisałeś post, zapoznałeś się z zasadami pisania postów, a jeśli nawet nie, to przecież wiesz, że jest taka prosta zasada: jedno pytanie=jeden temat (wątek).

    Żebyś nie bładził zbytnio, podpowiem, że trop z modułem sections nie jest dobry, poczytaj o tworzeniu menu, o ustawieniach modułów (szczególnie tym które mówi, na której co się ma ukazywać stronie).

    A resztę znajdziesz w linkach poniżej.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-11-2005
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok pospieszylem sie z tym zapytaniem ;-) wsrod ogroma informacji ciezko mi bylo znalezc tutoriala (szczegolnie w polskiej wersji jezykowej), ktory by mnie szybko oswiecil. Udalo mi sie znalezc dobry dla poczatkujacych poradnik Anny Callahan pewnie powszechie znany wsod Joomlowiczow, ktorzy juz w tym troche siedza: http://forum.mamboserver.com/showthread.php?t=43240

    Do admina: Mozesz wyrzucic ten watek aby nie zasmiecal formum albo zostawic ku przestodze innym, zanim zadadza tego typu antyregulaminowe pytania ;)


    pozdrawiam
    sigman

  5. #4

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    20-02-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny jak zrobic aby Topmenu zmienialo zawartosc mainmenu?

    Przeczytałem wszystkie rady Anny, poszukałem w sieci, poczytałem instrukcje do Joomli, ale nadal nie wiem jak to zrobić.
    Próbowałem użyć tego http://developer.joomla.org/sf/projects/extended_menu, i coś wychodziło ale nie do końca.

    Czy może ktoś dokładniej to wyjaśnić, jak zrobic aby Topmenu zmienialo zawartosc mainmenu?
    Czy wystarczą standardowe moduly Joomli?
    I jak ewentualnie poustawiać odpowiednie opcje?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No to objaśnij jeszcze, o co Ci dokładnie chodzi. W jakim sensie górne, dodatkowe menu ma Ci zmieniać główne menu serwisu?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    20-02-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny jak zrobic aby Topmenu zmienialo zawartosc mainmenu?

    Chodzi mi o dokładnie ten sam efekt jak na stronie
    http://fundacja.ekspert-kujawy.pl/index.php, o co pytał [sigman] na początku tego wątku.

    Czyli naciskając na górne menu zmieja się menu po lewej stronie.

    Może to jest primitywnie prostę, ale nie potrafię tego rozwiązać.

  9. #8
    Bywalec danieladrianka awatar
    Dołączył
    02-01-2006
    Skąd
    Lębork
    Wpisy
    462
    Punkty
    128

    Domyślny

    na przykladzie tej stronki co podalas link:

    zrób 4 nowe menu o tematyce takiej jak te 4 linki u góry w topie, poczym na kazdej z podstron otwieranej za pomoca top menu opublikuj tylko jedno menu z tematyką odpowiadającą temu top menu
    Czyli kazde to nowe lewe menu ma byc opublikowane tylko na 1 stronie - własnie tej która się otwiera po kliknieciu w odpowiedni link w top menu;)
    Zakręciłem , ale mam nadzieję że rozumiesz?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •